Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Marecki1976 »

Dlatego mam w nosie ich przeglądy i terminy z comosu.
Stosuje stare zasady terminowości wymian olejów płynów filtrów świec itp i dlatego również nie wykupowałem tych ich przeglądów.
Pewnie dobre to jest rozwiązanie dla tych co kupia na 2-3lata pojazd I do sprzedania
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
mikrobi
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: mikrobi »

Panowie łopatologicznie żebym zrozumiał, bo pogubiłem się już, poza przeglądami co 30 lub 2 lata to trzeba jeszcze co rok jechać na płatny przegląd żeby utrzymać gwarancję???
Sebas
Posty: 74
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Sebas »

nie
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Y@rek »

Marecki1976 pisze: 04 kwie 2023, 11:39 Dlatego mam w nosie ich przeglądy i terminy z comosu.
Stosuje stare zasady terminowości wymian olejów płynów filtrów świec itp i dlatego również nie wykupowałem tych ich przeglądów.
Pewnie dobre to jest rozwiązanie dla tych co kupia na 2-3lata pojazd I do sprzedania
Ja również oparłem się "naciskom" dielera i nie wykupiłem dodatkowych pakietów. Z jednej strony VW tak chce dbać o dobro mojego samochodu, że mocno promuje dodatkowe usługi (płatne z góry), a z drugiej strony pierwsza "oficjalna" wymiana oleju po 2 latach eksploatacji to jakieś nieporozumienie. Moje poprzednie auto miało "obowiązkowe" przeglądy z wymianą oleju co roku lub co 10tyś. km. W instrukcji było co 15tyś. ale dostałem pod nos oświadczenie do podpisu, że ma być co 10tyś. bo inaczej stracę gwarancję.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Galux20 »

No ta częstotliwość wymiany oleju w tych pakietach też mi się nie podoba.
Troc mi pokazuje 2 lata lub 30 tys km.
. Ciekawe czy przebieg jest na sztywno ustawiony?
W listopadzie odbierałem innego VW bez pakietu gwarancyjnego i tam jest co rok lub 15 tys km
1.5 DSG 6,0 spalanie
mikrobi
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: mikrobi »

Ja zrobiłem w aso po 4000 wymianę, przy przebiegach jakie robimy wypadnie mi ta planowana za ok 14 miesięcy, więcej niż 15000 nie zrobię, więc jako tako, bardziej chodziło mi o to czy coś wymyślają z przeglądami czy pierwszy obowiazkowy żeby utrzymać gwarancję to 2 lata lub 30000 przebiegu.
Sebes nie rozpisał się może :) ale wychodzi że nie trzeba wstawiać się na obowiązkowy przegląd przed 2 latami lub 30000 przebiegu. A olej wcześniej wymienić to już indywidualna sprawa, ja wymieniam nie patrząc co auto podpowiada. Nie zrujnuje, nie zaszkodzi na pewno a czy pomoże się okaże za jakiś czas:)
Sebas
Posty: 74
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Sebas »

mikrobi pisze: 12 kwie 2023, 7:58 ...bardziej chodziło mi o to czy coś wymyślają z przeglądami czy pierwszy obowiazkowy żeby utrzymać gwarancję to 2 lata lub 30000 przebiegu.
Sebes nie rozpisał się może :)
Bo za bardzo nie ma o czym pisać :) zgodnie z tabelą przeglądów dla samochodów od roku modelowego 2021:
Terminy przeglądów (Wymiana oleju):
QI6 - maks. 30 000 km lub co 2 lata *
QI4 - co 15 000 km lub 1 rok *

* Zależnie od tego, co nastąpi wcześniej.

T-roc fabrycznie jest ustawiany na QI6

Czyli pierwszy i kolejne tak samo: co 2 lata lub 30 000 km

P.S.
Ja od zawsze między tymi wymianami w ASO co 30 tys wymieniam sobie sam dodatkowo olej co 10-15 tys. Oryginał VW 0w30 5L z filtrem oleju po dobrych rabatach to koszt około 200zł był. Potrzeba tylko kanał i 2 godziny czasu. (bardzo dokładny jestem w tej robocie :) )
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: baxior »

Roboty na niecałą godzinkę😉
Olej VW LongLife 0W20 😉
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Tuktus
Posty: 68
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Tuktus »

Czy ktos może ma informacje czy można byc obecnym przy wymianie oleju? Skad mam niby wiedzieć czy wymienia olej czy nie ? Nie mówiąc już o wymianie świec itp. p.s. W mojej miejscowości w ASO była kiedyś duża szyba pomiędzy poczekalnia a warsztatem , kiedyś zajezdzam a tam zamiast szyby jest ściana.
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Radio »

Nie ma takich opcji chyba w żadnej autoryzowanej stacji, ja przynajmniej nie słyszałem, kiedyś na prośbę właściciela pojazdu kierownik serwisu czasami zezwalał na obecność przy wymianach, ale max 5/10 minut..... a wymianę oleju poznasz łatwo, wystarczy wyciągnąć bagnet i spojrzeć na kolor oleju, na świece też jest sposób tylko po co?
ODPOWIEDZ