Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tuktus
Posty: 68
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Tuktus »

Mam wykupiony pakiet serwisowy 4 lata/60tys km , oraz przedłużona gwarancje na 3lata/30tys km. Pakiet serwisowy udało się kupić za 1800zl ,dlatego się zdecydowałem.W moim przypadku z tego co się orientowałem będę miał przeglądy olejowe po 2 i 4 latach (z racji niskiego przebiegu) oraz po 3 latach cos tam beda wymieniać. Przeglad po 4 latach jest dodatkowo rozszerzony o wymianę świec , albo ten po 3 latach mogę się mylić. W wolnej chwili muszę sprawdzic co który przegląd obejmuje.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Ziomekatomek »

Jak brałem w zeszłym roku pakiet serwisowy, to wyszło mi, że będę na zero przy przebiegu 15 tysięcy rocznie i stawkach serwisowych z czerwca 2021, z tym, że żona robi 20 tysięcy rocznie.
Brałem w ramach świętego spokoju, a nie żeby wygrać życie.
Jeśli podnieśli stawki za serwis to tym lepiej dla mnie.

Żeby była jasność, wymiana klocków i tarcz nie wchodziła w zakres pakietu serwisowego.

Przedłużoną gwarancję wziąłem, bo na pewno coś padnie w ciągu pięciu lat.

Kamera cofania zaczeła świrować już po pół roku...
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Spinner »

Ziomekatomek pisze: 22 gru 2022, 8:34 Jak brałem w zeszłym roku pakiet serwisowy, to wyszło mi, że będę na zero przy przebiegu 15 tysięcy rocznie i stawkach serwisowych z czerwca 2021, z tym, że żona robi 20 tysięcy rocznie.
Brałem w ramach świętego spokoju, a nie żeby wygrać życie.
Jeśli podnieśli stawki za serwis to tym lepiej dla mnie.

Żeby była jasność, wymiana klocków i tarcz nie wchodziła w zakres pakietu serwisowego.

Przedłużoną gwarancję wziąłem, bo na pewno coś padnie w ciągu pięciu lat.

Kamera cofania zaczeła świrować już po pół roku...
Ja brałem pakiet serwisowy bo nie wiedziałem, że autko podlega tym wydłużonym terminom i myślałem, że będzie to co najmniej 15k km / 1 rok i przy takim założeniu nawet mi się taki pakiet opłacał.
generalcez
Posty: 9
Rejestracja: 18 paź 2022, 22:27

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: generalcez »

Pytanie skąd braliście informację na temat normy oleju dla silników VW?
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Ziomekatomek »

generalcez pisze: 27 gru 2022, 14:50 Pytanie skąd braliście informację na temat normy oleju dla silników VW?
Podnieś klapę, tam znajdziesz naklejkę z numerem normy dla twojego silnika i rocznika, i nie zaśmiecaj wątku.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Wachacz »

generalcez pisze: 27 gru 2022, 14:50 Pytanie skąd braliście informację na temat normy oleju dla silników VW?
Jeżeli masz TSI od rocznika 2021r tylko olej 0W20 norma 508.00 i tylko na taki ASO wymieni ty też możesz.
generalcez
Posty: 9
Rejestracja: 18 paź 2022, 22:27

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: generalcez »

Dzięki ;) Tak 1.5 TSI
zenek69
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2023, 2:47

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: zenek69 »

Witam , wczoraj odebrałem t roca i zamowiłem za 4300 wydlużoną gwarancje 2+2 plus pakiet serwisowy na 4 lata 60 tys km.
Za sam serwis wychodzi 3 tys i tak się zastanawiam czy to w ogóle się opłaca przy robieniu niskich przebiegów na poziomie 10 tyś rocznie , skoro wszystko uwarunkowane jest przebiegami , liczyłem ,że będę miał przynajmniej dwie wymiany oleju oraz wymianę oleju w dsg ale skoro tuż przed upływem 4 lat bede miał przebieg np 40 tys to chyba mi go nie wymienią ?
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: morfeusz747 »

Olej w DSG na pewno nie wymienią, bo nie jest on w pakiecie przeglądów.
U ciebie będzie pierwszy serwis po 2 latach z wymianą oleju itp, potem kolejny po roku taki zwykły serwiswy i potem znowu w kolejnym roku olejowy.
Sebas
Posty: 74
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Pakiet serwisowy + przedłużona gwarancja

Post autor: Sebas »

Małe sprostowanie, oleju w DSG nie ma w pakiecie przeglądów dla skrzyni suchej DQ200 (1.5 TSI). Jeżeli ktoś ma skrzynię DQ381 (2.0 TSI) i weźmie odpowiednio długi pakiet, to wymieniają ten olej po 60 lub 120 tys:

co 60 000 km Skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem (DSG) 02E i 0D9: wymiana oleju przekładniowego i filtra
co 60 000 km Skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem (DSG) 0DD, 0DL i 0BH: wymiana oleju przekładniowego
co 120 000 km Skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem (DSG) 0GC: wymiana oleju przekładniowego

Większe sprostowanie, nie ma już przeglądów co roku po tym pierwszym po dwóch latach. Teraz (od roku modelowego 2021) jest tylko co 30 tys lub dwa lata.

Inna sprawa, że te przeglądy to są teraz tak ustalane, że np. filtr powietrza w silniku jest przewidziany do wymiany co 90 000 km lub co 6 lat :o , rozbój w biały dzień. Kiedyś to się wymieniało przy każdej wymianie oleju. Dobrze, że filtr oleju nie jest przewidziany do wymiany np. co trzecią wymianę oleju. :P To chyba jest pod te pakiety przeglądów wszystko ustalane.
ODPOWIEDZ