Gniazdo12V

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Gniazdo12V

Post autor: Ufek »

Mun pisze: 19 mar 2023, 21:06
A jaka jest różnica w gniazdach usb c kierowca --> usb c pasażer bo te ostatnie oznaczone są piorunem a u kierowcy brak pioruna ?
Czy już naprawdę doszliśmy do takiego stanu, że lepiej wpisać w necie: "Hej, gdzie znajdę, co oznacza ..." ?
Każdy z nas wraz z samochodem otrzymał instrukcję obsługi w wersji papierowej. Może i gruba ale są grubsze. Wystarczy choć raz przejrzeć. Jest tam nawet takie coś jak skorowidz. Trudne słowo? No to można akurat zobaczyć w necie co znaczy.

Forum to miejsce gdzie możemy podzielić się informacjami o nietypowych zdarzeniach, problemach z autem czy ciekawostkami itp.

Forum to nie jest Narodowe Czytanie Instrukcji!

Lenistwo level master!
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gniazdo12V

Post autor: Mun »

@Ufek i uważasz że w instrukcji napisane jakie parametry tu akurat ( napięcie i prąd) w obu gniazdach USB C?
A druga sprawa to nie Ty jestes od moralizowania i poucznua co wolno pisać a czego nie. Nie chcesz odpowiadać to milcz. I tyle w temacie pouczania.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
MISZA 4752
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2022, 23:34

Re: Gniazdo12V

Post autor: MISZA 4752 »

Cześć ! A sprawdzałeś przy właczonym zapłonie-u mnie jest prąd w gniazdku zapalniczki tylko po przekręceniu kluczyka-trochę do dupy.W Mondeo mogłem sobie coś włączyć np lodówkę czy coś podładować. Misza 4752.
T-Roc Premium 1,5 TSI 150KM ACT DSG .Brązowy ''Black Oak''metalik, z pakietami i dodatkami .
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gniazdo12V

Post autor: Mun »

Jest po stacyjce i wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, bo po zapomnieniu i wysiadce z furki może okazać się, aku będzie pusty☹️. I chyba taki był zamysł projektowy .
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Gniazdo12V

Post autor: Ufek »

Mun pisze: 20 mar 2023, 12:10 @Ufek i uważasz że w instrukcji napisane jakie parametry tu akurat ( napięcie i prąd) w obu gniazdach USB C?
Było jakieś pytanie o parametry? Było co oznacza z "piorunem", a co nie.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
pifster
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2023, 8:26

Re: Gniazdo12V

Post autor: pifster »

Porty USB-C z tyłu konsoli środkowej to tylko ładowanie, przednie ładowanie i przesył danych.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Gniazdo12V

Post autor: VDR »

MISZA 4752 pisze: 20 mar 2023, 13:02 Cześć ! A sprawdzałeś przy właczonym zapłonie-u mnie jest prąd w gniazdku zapalniczki tylko po przekręceniu kluczyka-trochę do dupy.W Mondeo mogłem sobie coś włączyć np lodówkę czy coś podładować. Misza 4752.
Serio w T-Roc napięcie na gnieździe zapalniczki jest dopiero po przekręceniu kluczyka ? I nie ma opcji wyboru, żeby można było np. podładować telefon podczas chociażby postoju ? W Passacie mam cały czas zasilanie na gnieździe zapalniczki i to jest jedna z najlepszych opcji bo można podłączyć lodówkę, a na wyładowany akumulator zawsze można mieć powerboosta w bagażniku i prostownik w garażu.

Na portach USB PDA jest tak samo ? Napięcie dopiero po przekręceniu kluczyka ?
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Gniazdo12V

Post autor: ghostr »

Mun pisze: 19 mar 2023, 21:06
ghostr pisze: 27 lut 2023, 11:44
Ziomekatomek pisze: 10 sty 2023, 15:50

Jaki rok modelowy?
Jakie masz gniazda USB w przedziale pasażerskim C czy A?
Wrzuciłbyś fotkę pokazującą gdzie jest miejsce na gniazdo 12V w bagażniku.
Rok modelowy 2021 - odebrany w 2022. Dziś postaram się zrobić fote u wrzucić tutaj, na konsoli srodkowej mam gniazda USB-C (dwa gniazda) + dla pasażerów z tyłu 2 gniazda USB-C (pod nawiewami na konsoli "podłokietnikowej")
A jaka jest różnica w gniazdach usb c kierowca --> usb c pasażer bo te ostatnie oznaczone są piorunem a u kierowcy brak pioruna ?
Witam, jednak pomyliłem w głowie wygląd aut : ) w T-ROCu nie mam gniazda zapalniczki w bagażniku.

Co do portów USB-C, moim zdaniem nie ma różnicy żadnej, wszystkie ładują telefon po podłączeniu, być może przez tylne wejśćia nie można podłączyć telefonu do Android Auto (ale nie wiem, używam Apple CarPlay bezprzewodowo zazwyczaj, lub po połączeniu z przodu jak ładuję telefon)
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Gniazdo12V

Post autor: pshemus »

Muszę jutro sprawdzić jak to jest z tym USB-C. Podpiąłem dzisiaj do gniazda z przodu pendrive z muzyką, który mruga cały czas paskudną niebieską diodą rozświetlającą całe auto w nocy. No i tu ciekawostka: zgasiłem silnik - mruga, wyjąłem kluczyk - mruga, wysiadłem i zamknąłem auto - mruga. Czyżby port USB zostawał z zasilaniem jeśli coś było podpięte?
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Gniazdo12V

Post autor: Radio »

Po zamknięciu auta komputer jeszcze przez kilka minut podtrzymuje napięcie w stacji multimedialnej, gniazdkach USB, itp.
ODPOWIEDZ