Gniazdo12V

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Gniazdo12V

Post autor: paulr »

W gniazdku zapalniczki raczej nie zostaje bo pp wyjściu kluczyka gasiła się też kamera zasilana z zapalniczki.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Gniazdo12V

Post autor: VDR »

Nigdzie nie zostaje ani na 12V "zapalniczki" ani na portach USB - gdzieś po około minucie (nie mierzyłem dokładnie) od wyjęcia kluczyka ze stacyjki jest odcięcie. Trochę to wkurzające. Zostawienie telefonu by go podładować bez uruchomionego zapłonu praktycznie nie jest możliwe. Kluczyk musi być w stacyjce. To jeden z największych minusów jak dla mnie. Nie da się tego gdzieś zmodyfikować ?
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Gniazdo12V

Post autor: Marecki1976 »

Może założyć dodatkowe gniazdo i pociągnąć osobny obwód z aku .
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Gniazdo12V

Post autor: JacK666 »

Tylko takie dodatkowe gniazdo warto podłączyć poprzez układ, który zabezpiecza akumulator przed zbyt dużym rozładowaniem i gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej napięcia ustalonego jako bezpieczne to układ odcina zasilanie na wyjściu.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
yelon
Posty: 16
Rejestracja: 20 maja 2023, 19:35
Lokalizacja: Łomianki

Re: Gniazdo12V

Post autor: yelon »

Nie chcę tworzyć nowego tematu, a nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum.
Macie jakiś tutorial jak rozebrać tunel środkowy żeby się dostać do zapalniczki ?
mrkpolr
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2023, 14:47

Re: Gniazdo12V

Post autor: mrkpolr »

Mam nie typowe pytanie
Czy wymieniał ktoś olej w silniku w nowym T-rocu po 2,5 do 5000 km po tzw dotarciu silnika w serwisie VW?
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Gniazdo12V

Post autor: pshemus »

Wiele osób tak robiło (ja się przymierzam przy ok. 5kkm) - ale co to ma wspólnego z gniazdem 12V?
Gorre
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2023, 10:26

Re: Gniazdo12V

Post autor: Gorre »

Instrukcja instrukcją, a życie życiem. Porty USB-C z tyłu tylko do ładowania, a te z przodu do transmisji danych i przy okazji ładowania. Natomiast nikt nie odpowiedział na pytanie jaką moc/prąd oferują złącza. Podobnie na to pytanie nie odpowiada instrukcja obsługi, a różnica jest!!!

Mój uchwyt z wbudowaną ładowarką indukcyjną nie ładuje telefonu na portach USB-C z przodu. Natomiast zdecydowanie lepiej działa i ładuje bez problemu telefon na tylnich portach. Pozdro
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Gniazdo12V

Post autor: JacK666 »

Aplikacja w telefonie pokazuje, że prąd ładowania z gniazd USB-C czy to z przednich czy to z tylnych jest na poziomie 2,5A.
Oczywiscie to jest wartość, którą może przyjąć układa ładowania konkretnego telefonu więc wydajność prądowa gniazd może być większa.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
heniek
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2024, 17:14

Re: Gniazdo12V

Post autor: heniek »

Cześć,

Apropo gniazd USB3, czy ktoś z Was też ma problem z ładowaniem iPhone?
Przez przednie gniazda wykrywa telefon, ale nie ładuje. Z telefonem z Androidem działa ładowanie. Z kolei ten sam iPhone w innym aucie jest ładowany.
Próbowałem kilku kabli i zastanawiam się po której stronie jest problem.
ODPOWIEDZ