Brak dżwięku w głośnikach przy Digital Cockpit Pro

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
marlod
Posty: 17
Rejestracja: 14 sie 2022, 23:10
Lokalizacja: Łódź

Brak dżwięku w głośnikach przy Digital Cockpit Pro

Post autor: marlod »

Zostawię jednak ten wpis , bo problem z dźwiękiem się powtarza. Radio włączone, telefon sparowany z Digital Cockpitem Pro, nawigacja działa a nie ma dźwięku z głośników mimo zwiększania głośności...Po uruchomieniu auta, cisza w głośnikach. W czym może być problem? Już raz tak miałem że była cisza w głośnikach, samochód zostawiłem na 2 godziny, przychodzę, włączam radio i jest dżwięk, dziś znowu jedna jazda jest dźwięk, kolejna jazda już cisza w głośnikach.Czy to problem z systemem nagłaśniającym BeatsAudio ? Mam też subwoofer do audio.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Brak dżwięku w głośnikach przy Digital Cockpit Pro

Post autor: elk84 »

Nie jestem pewien czy myśle o tym samym - u mnie raz na jakiś czas (trzeba przyznać ze raczej rzadko, raz na kilka tygodniu) telefon łączy się z autem, uruchamia się AA i wszystko niby działa tylko właśnie nie ma dźwięku - próba regulacji głośności powoduje wyświetlenie przekreślonego głośniczka na wyswietlaczu zegarów. W takiej sytuacji wybieram na chwile odtwarzanie mediów przez BlueTooth (dźwięk wtedy wraca) i potem z powrotem do AA. Jeśli u ciebie nie ma dźwięku z żadnego źródła (radio, BT, AA) to chyba jakiś problem ze wzmacniaczem - pozostaje wtedy wizyta w ASO.
marlod
Posty: 17
Rejestracja: 14 sie 2022, 23:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Brak dżwięku w głośnikach przy Digital Cockpit Pro

Post autor: marlod »

Wymyśliłem sposób .Otóż zawsze przed wygaszeniem silnika, wyłączam radio, naciskając dłużej 'O" na dotykowym panelu. Po właczeniu silnika, właczam radio , wtedy zwykle jest przekreślony głośnik , ale gdy reguluję głośność, dźwięk wraca bez problemu.
Nie wiem w czym była przyczyna tego iż przy sytuacji włączonego radia, wyłączeniu silnika, otwarciu drzwi (wyłączeniu automatycznym radia) , przy ponownym uruchamianiu silnika nie było głosu z radia/nawigacji/telefonu podłaczonego na Blutooth mimo regulacji siły głosu przyciskiem "+".
lukaszarmata@onet.pl
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2023, 20:12

Re: Brak dżwięku w głośnikach przy Digital Cockpit Pro

Post autor: lukaszarmata@onet.pl »

Koledzy podłączam się do tematu i mam rozwiązanie. Trzeba przycisnąć wyłącznik radia i trzymać aż pojawi się logo VW tak około 10-15 sekund. Wszystko powinno wrócić do normy. Taki mały reset radia.
xentinel
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:45

Re: Brak dżwięku w głośnikach przy Digital Cockpit Pro

Post autor: xentinel »

u mnie pomagało - restart telefonu - też miałem taką przypadłość (fakt to była skoda i połączenie przez kabel) ale dokładnie tak się to blokowało. Zauważyłem też kiedy jest taka sytuacja. Otóż działo się tak gdy
- włączam auto, łączę się AA - wszystko gra sprawnie
- zatrzymuję auto, wyłączam (nie odpinam kabla usb) wyciągam kluczyk
- włączam samochód ponownie i już problem jest
ODPOWIEDZ