Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Teq123
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2022, 11:38

Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: Teq123 »

Cześć, już kilka razy podczas hamowania usłyszałem dziwny dźwięk - jakby zgrzyt metalu o metal. Zawsze po jego wystąpieniu mam wrzucony drugi bieg i mam podejrzenie, że to dźwięk ze skrzyni przy zmianie z 3 na 2. Zazwyczaj problem występuje przy dość intensywnym hamowaniu. Spotkaliście się z czymś takim? 1.5 w automacie.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: Wachacz »

A jak klocki hamulcowe zwłaszcza tylne ? Już o tym pisałem jeździmy dużo na tempomacie hamujemy tylnymi klockami potrafią się zużyć nawet przy 15 tys/km.pozdrawiam
Slavo_01
Posty: 67
Rejestracja: 22 maja 2022, 17:47

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: Slavo_01 »

Czy możesz podać źródło tej informacji o hamowaniu tylko tylnymi klockami na tempomacie?
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: Wachacz »

https://youtu.be/RfqxaKydIwE -pod koniec filmu człowiek tłumaczy o tych klockach ja też o tym nie wiedziałem.
Teq123
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2022, 11:38

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: Teq123 »

Wachacz pisze: 15 lut 2023, 19:37 A jak klocki hamulcowe zwłaszcza tylne ? Już o tym pisałem jeździmy dużo na tempomacie hamujemy tylnymi klockami potrafią się zużyć nawet przy 15 tys/km.pozdrawiam
Dzięki za zainteresowanie! Ale to raczej nie to. U mnie przebieg dopiero 3 tys. Dźwięk trwa około sekundy i jeśli się już pojawia, to tylko raz na hamowanie.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: baxior »

Potwierdzam, jadąc na tempomacie system używa tylne klocki.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Slavo_01
Posty: 67
Rejestracja: 22 maja 2022, 17:47

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: Slavo_01 »

Obejrzałem filmik. Nie kupuję tego z hamowaniem tylko tyłem, zresztą prowadzący nie podaje źródła tej informacji a na wątpliwości wyrażone w komentarzach pod filmem zasłania się tajemnicą handlową :) Z punktu widzenia działania sił bezwładności jest to rozwiązanie powodujące nadsterowność w przypadku poruszaniu się samochodu po łuku a to może być bardzo groźne. Użytkuję samochody z ACC od 2017 roku i nie zauważyłem takiego działania a nieraz hamowania były gwałtowne. To jedyne źródło tej kontrowersyjnej tezy?
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: Wachacz »

Ja w to tak głęboko nie wnikam bo się na tym nie znam,sądzę że człowiek który na filmie o tym mówi wie co mówi,czytamy że koledzy pewnie siedzący w temacie samochodów potwierdzają to w postach że na tempomacie hamują tylne klocki.pozdrawiam
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: baxior »

Slavo_01 pisze: 16 lut 2023, 8:20 Obejrzałem filmik. Nie kupuję tego z hamowaniem tylko tyłem, zresztą prowadzący nie podaje źródła tej informacji a na wątpliwości wyrażone w komentarzach pod filmem zasłania się tajemnicą handlową :) Z punktu widzenia działania sił bezwładności jest to rozwiązanie powodujące nadsterowność w przypadku poruszaniu się samochodu po łuku a to może być bardzo groźne. Użytkuję samochody z ACC od 2017 roku i nie zauważyłem takiego działania a nieraz hamowania były gwałtowne. To jedyne źródło tej kontrowersyjnej tezy?
Od tego są systemy odpowiednie, aby nie było nadsterowności. W którymś teście była mowa o tym właśnie, _e jak dużo używaż tempomatu to trzeba zwracać uwagę na tylne klocki. Często są już do wymiany przy pierwszym serwisie. Zadzwoń sobie do ASO😉
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: Mun »

" Nie znam się zarobiony jestem " , nie wypowiadam się które klocki jak są zużywane ale czy obecne auta nie posiadają sygnalizacji zużycia klocków, i nim zaczną piszczeć lub po pierwszym pisku komunikat wywali na ekranie ?
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
ODPOWIEDZ