Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Daro2 »

Radio pisze: 16 lut 2023, 16:02 Wycieraczki 3 lata ? to chyba nie jeździsz tym autem ;) :D
Nie jeżdżę chodzę co tydzień do garażu i ściągam pajęczyny, kup sobie wycieraczki motgum i napisz w tym wątku za rok sam zobaczysz, nie jestem Jezus żeby przekonywać niedowiarków
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Radio »

Wiesz, jest takie powiedzenie.... każdy żyd swój towar chwali, także pozostanę wierny Boschowi, tym bardziej że na bliźniaczym forum VW-Passat i nie tylko tam, firma o której piszesz nie cieszy się zbyt dobrą opinią, zresztą negatywy i zachwyty dotyczą wszystkich firm... od siebie dodam że jak kupi się "leżaka" to najbardziej renomowana firma polegnie, wycieraczek nie wymienia się ot tak sobie, wymienia się ponieważ guma pod wpływem temperatur twardnieje i mamy smugi na szybie, bo jakiś paproch uszkodził "bieżnię" ewentualnie przymarzły a po włączeniu uszkodziliśmy ich "bieżnię" na pozostałym na szybie lodzie, można pisać wiele, każdy sam decyduje co i kiedy zakłada i wymienia... i tego się trzymajmy.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Daro2 »

Szkoda że nie dodałeś że posty są sprzed 10 lat, teraz firma produkuje już w innej technologii i wykorzystuje inne materiały. Dodam też że opinii akurat na tym forum jest 50 na 50 co oczywiście nie šwiadczy dobrze o nich, nie mam z tą firmą nic wspólnego polecane w 100 procentach na forum Seata. Będę je nadal chwalił bo są lepsze od fabrycznych i połowę tańsze niż nowe bochy
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Radio »

Namówiłeś mnie :P przy następnej wymianie piór pokuszę się, a może zaryzykuję? ;) i założę firmy Motogum, a tu na forum przedstawię swoje spostrzeżenia.
Odnośnie opinii to nie są sprzed 10 lat a sprzed 6, a ostatnią negatywną znalazłem sprzed roku... to tak ma marginesie.
Tomala72
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2022, 17:54

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Tomala72 »

Napisałem ten temat z prośbą o odpowiedź czy ktoś ma problem z głośną pracą mechanizmu wycieraczek. Wy ciągle piszecie o jakości piór wycieraczek. Te zostały wymienione jak wspomniałem na początku. Dla pewmości uniosłem ramiona wycieraczek aby dokładniej usłyszeć te dzwięki. Jest ktoś na tym forum kompetentny w temacie uszkodzenia mechanizmu?
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Daro2 »

Tomala72 pisze: 17 lut 2023, 19:56 Napisałem ten temat z prośbą o odpowiedź czy ktoś ma problem z głośną pracą mechanizmu wycieraczek. Wy ciągle piszecie o jakości piór wycieraczek. Te zostały wymienione jak wspomniałem na początku. Dla pewmości uniosłem ramiona wycieraczek aby dokładniej usłyszeć te dzwięki. Jest ktoś na tym forum kompetentny w temacie uszkodzenia mechanizmu?
Nie ma takiego, nikt nie ma złotej kuli😉
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Daro2 »

Radio pisze: 17 lut 2023, 18:25 Namówiłeś mnie :P przy następnej wymianie piór pokuszę się, a może zaryzykuję? ;) i założę firmy Motogum, a tu na forum przedstawię swoje spostrzeżenia.
Odnośnie opinii to nie są sprzed 10 lat a sprzed 6, a ostatnią negatywną znalazłem sprzed roku... to tak ma marginesie.
Trzymam cię za słowo😉 i czekam na twoją opinię🙂. Może twoja opinia będzie wtedy pomocna bo będziesz miał je fizycznie na aucie😉 a nie po przez fora😁
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Tomala72
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2022, 17:54

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Tomala72 »

Już po wizycie w ASO. Sprawdzili i porównali z drugim autem które jest nowe przed wydaniem klientowi. Obydwa mechanizmy tak samo wyją.
Też im się ta głośna praca nie podoba ale nie mogą nic więcej zrobić. Wychodzi, że tzw. TTTM.
Sugestia serwisu: Pisać do Poznania. Może jak będzie więcej zgłoszeń to ustalą akcję serwisową. Śmiech.
Porównałem pracę mechanizmu w innych czterech autach. Od najstarszego do najmłodszego Ford Focus MK1 cisza, Skoda Kodiaq cisza, Audi Q5 cisza, Audi Q7 cisza. Tylko w T-roc jest to fatalne wycie. Dla mnie bubel za sporą kasę.
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: maciej.plock »

Tomala72 pisze: 28 lut 2023, 17:26 Już po wizycie w ASO. Sprawdzili i porównali z drugim autem które jest nowe przed wydaniem klientowi. Obydwa mechanizmy tak samo wyją.
Też im się ta głośna praca nie podoba ale nie mogą nic więcej zrobić. Wychodzi, że tzw. TTTM.
Sugestia serwisu: Pisać do Poznania. Może jak będzie więcej zgłoszeń to ustalą akcję serwisową. Śmiech.
Porównałem pracę mechanizmu w innych czterech autach. Od najstarszego do najmłodszego Ford Focus MK1 cisza, Skoda Kodiaq cisza, Audi Q5 cisza, Audi Q7 cisza. Tylko w T-roc jest to fatalne wycie. Dla mnie bubel za sporą kasę.
Pierdzielenie serwisu… rób dym i niech wymieniają mechanizm. Zapytaj czy konstruktor tak zaprojektował żeby hałasowało? Niech dają na piśmie ze jest wada i nie chcą wymienić mechanizmu - nie napiszą wiec jak będziesz ich gnębił to wymienią
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: baxior »

Nie ma takiej opcji, żeby wyły. U mnie nic nie wyje, pracują cicho.
Jedyna opcja to uszkodzony/niesprawny mechanizm.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2023, 20:43 przez baxior, łącznie zmieniany 1 raz.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
ODPOWIEDZ