Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tomala72
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2022, 17:54

Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Tomala72 »

Witam
Pacjent T-Roc 2022 przebieg ok. 10 000 km. Mimo wymiany piór wycieraczek na nowe w dalszym ciągu słyszę głośną pracę mechanizmu. Dzwięk ten przypomina chrobotanie połączone z wyciem. Jeśli ktoś z Was miał podobny problem proszę o odpowiedź.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: morfeusz747 »

A nie można po prostu jechać do ASO na gwarancję?
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Daro2 »

Jak wyje mechanizm to jedź do ASO, a jak pióra to wymień na polskie motgum i masz problem z bani
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Tomala72
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2022, 17:54

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Tomala72 »

Z ASO już wcześniej ustaliłem termin wizyty. Widać, że jest to rzadki problem ale u mnie prawdopodobnie wystapił.
Braders
Posty: 142
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Braders »

U mnie tylne pióro skacze po szybie - w sobotę jadę do ASO. Wstyd, żeby w samochodzie, od nowości wycieraczka zachowywała się tak jakby miała za sobą 10 lat użytkowania. Żona pożyczyła t-roc i przeżyła szok przy pierwszym cofaniu.
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: funtchomas »

Braders pisze: 15 lut 2023, 22:12 U mnie tylne pióro skacze po szybie - w sobotę jadę do ASO. Wstyd, żeby w samochodzie, od nowości wycieraczka zachowywała się tak jakby miała za sobą 10 lat użytkowania. Żona pożyczyła t-roc i przeżyła szok przy pierwszym cofaniu.
Standard. Po wymianie przez chwilę będzie dobrze, potem znowu to samo i do następnej wymiany... ;)
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Daro2 »

funtchomas pisze: 15 lut 2023, 23:28
Braders pisze: 15 lut 2023, 22:12 U mnie tylne pióro skacze po szybie - w sobotę jadę do ASO. Wstyd, żeby w samochodzie, od nowości wycieraczka zachowywała się tak jakby miała za sobą 10 lat użytkowania. Żona pożyczyła t-roc i przeżyła szok przy pierwszym cofaniu.
Standard. Po wymianie przez chwilę będzie dobrze, potem znowu to samo i do następnej wymiany... ;)

Dlatego trzeba kupić nowe wycieraczki polskiej firmy i problem znika na lata, to co nam założą w ASO to będzie to samo gówno co w fabryce
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Radio »

Wycieraczki powinno wymieniać się co roku, a najlepiej co 6 miesięcy, dobrze zastosować sprawdzone i polecane pióra, nie kupować niszowych produktów ponieważ będą przeskakiwały po szybie, piszczały, zostawiały smugi, itp.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Daro2 »

Radio pisze: 16 lut 2023, 11:55 Wycieraczki powinno wymieniać się co roku, a najlepiej co 6 miesięcy, dobrze zastosować sprawdzone i polecane pióra, nie kupować niszowych produktów ponieważ będą przeskakiwały po szybie, piszczały, zostawiały smugi, itp.
To żeś chyba trochę przesadził😉w Leonie wymieniłem zaraz po zakupie bo nie szło jeździć, i wymieniłem na polskie polecane od trzech lat cisza, a nie dało się jeździć. I nigdy więcej zastanego bocha czy innych Valeo za miliony.
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Głośna praca mechanizmu wycieraczek

Post autor: Radio »

Wycieraczki 3 lata ? to chyba nie jeździsz tym autem ;) :D
ODPOWIEDZ