Opony 215/60/17

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Rotrzyld
Posty: 93
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Opony 215/60/17

Post autor: Rotrzyld »

Przepraszam, ale nie chodziło mi w tym poście o rozmiar opon, lecz o ich rodzaj. Pięć z nich jest montowana w T-Rocach (bez Dębicy, Nokian i Zeetex). Sądzę, że są to wiarygodne testy, nie oparte na subiektywnych ocenach lecz wynikające z pomiarów. Cieszy, że opony stosowane do tego auta mają pomyślne wyniki.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Opony 215/60/17

Post autor: baxior »

Rotrzyld pisze: 05 mar 2023, 18:43 Przepraszam, ale nie chodziło mi w tym poście o rozmiar opon, lecz o ich rodzaj. Pięć z nich jest montowana w T-Rocach (bez Dębicy, Nokian i Zeetex). Sądzę, że są to wiarygodne testy, nie oparte na subiektywnych ocenach lecz wynikające z pomiarów. Cieszy, że opony stosowane do tego auta mają pomyślne wyniki.
Niestety opony tej samej marki w różnych rozmiarach zajmują różne pozycje w rankingach.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Opony 215/60/17

Post autor: Wachacz »

A dla mnie najważniejsze jest moje odczucie podczas jazdy i moja ocena tego kto w realu użytkuje dane opony.Od lat moje zimowe opony to Nokian.nawet w programie "wojny samochodowe" jeden z p.handlarzy mówi że to jego ulubiona marka opon zimowych,choć "experci" oceniają tak sobie te opony,mi się jeździ bardzo dobrze choć jazda w zimie nie sprawia mi frajdy jak nie muszę w trasy nie jeżdżę i tak to wygląda w życiu kierowcy.pozdrawiam
michnik
Posty: 61
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:57

Re: Opony 215/60/17

Post autor: michnik »

Wachacz pisze: 05 mar 2023, 20:53 A dla mnie najważniejsze jest moje odczucie podczas jazdy i moja ocena tego kto w realu użytkuje dane opony.Od lat moje zimowe opony to Nokian.nawet w programie "wojny samochodowe" jeden z p.handlarzy mówi że to jego ulubiona marka opon zimowych,choć "experci" oceniają tak sobie te opony,mi się jeździ bardzo dobrze choć jazda w zimie nie sprawia mi frajdy jak nie muszę w trasy nie jeżdżę i tak to wygląda w życiu kierowcy.pozdrawiam
Nokian.
"Ulubiona marka opon zimowych" na osiemnastym miejscu w teście AutoBilda z 2022
https://www.autobild.de/artikel/winterr ... 13481.html
W teście magazynu Auto Motor und Sport na ostatnim miejscu !
https://motopon.pl/Article/test-opon-zi ... h-suv-2019
Człowieku, zmień handlarza i te nieszczęsne opony Nokiana.
michnik
Posty: 61
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:57

Re: Opony 215/60/17

Post autor: michnik »

Wachacz pisze: 05 mar 2023, 20:53 A dla mnie najważniejsze jest moje odczucie podczas jazdy i moja ocena tego kto w realu użytkuje dane opony.Od lat moje zimowe opony to Nokian.nawet w programie "wojny samochodowe" jeden z p.handlarzy mówi że to jego ulubiona marka opon zimowych,choć "experci" oceniają tak sobie te opony,mi się jeździ bardzo dobrze choć jazda w zimie nie sprawia mi frajdy jak nie muszę w trasy nie jeżdżę i tak to wygląda w życiu kierowcy.pozdrawiam
Nokany latem to dopiero mistrzostwo świata !
Miejsce 21. Gratuluję wyboru firmy. Niezłe osiągnięcia.
https://www.autobild.de/artikel/sommerr ... 1352411899
Wybór opon to nie kwestia gustu tylko bezpieczeństwa.
Nie twierdzę, że na Nokianach od razu powodujesz wypadek.
Twierdzę, że jest pierdylion razy więcej opon o lepszych parametrach.
Na których hamujesz na krótszym odcinku i na których opony zaczynają pływać po wodzie przy wyższych prędkościach,

Ulubione, człowieku to nie jest wybór pomiędzy blondynką a brunetką !!!
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Opony 215/60/17

Post autor: Wachacz »

michnik pisze: 06 mar 2023, 11:49
Wachacz pisze: 05 mar 2023, 20:53 A dla mnie najważniejsze jest moje odczucie podczas jazdy i moja ocena tego kto w realu użytkuje dane opony.Od lat moje zimowe opony to Nokian.nawet w programie "wojny samochodowe" jeden z p.handlarzy mówi że to jego ulubiona marka opon zimowych,choć "experci" oceniają tak sobie te opony,mi się jeździ bardzo dobrze choć jazda w zimie nie sprawia mi frajdy jak nie muszę w trasy nie jeżdżę i tak to wygląda w życiu kierowcy.pozdrawiam
Nokany latem to dopiero mistrzostwo świata !
Miejsce 21. Gratuluję wyboru firmy. Niezłe osiągnięcia.
https://www.autobild.de/artikel/sommerr ... 1352411899
Wybór opon to nie kwestia gustu tylko bezpieczeństwa.
Nie twierdzę, że na Nokianach od razu powodujesz wypadek.
Twierdzę, że jest pierdylion razy więcej opon o lepszych parametrach.
Na których hamujesz na krótszym odcinku i na których opony zaczynają pływać po wodzie przy wyższych prędkościach,

Ulubione, człowieku to nie jest wybór pomiędzy blondynką a brunetką !!!
Czytaj dokładnie że zrozumieniem pisałem o oponach zimowych Nokian ! do mojej miejscowej jazdy wystarczające ,w zimie nie wyruszam w dalekie trasy.Fabrycznie t roca odebrałem na 17" Michelin opony takie sobie przeciętne.Jezeli coś jest ulubione np.opony to spełniają wiele warunków jezdnych i o to mi chodzi.pozdrawiam
ODPOWIEDZ