Dźwięki w kabinie kierowcy

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Krzysztof_460
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2021, 14:49

Dźwięki w kabinie kierowcy

Post autor: Krzysztof_460 »

Cześć!

Od maja 2021 mam VW T-Roc w wersji 1,5 litra. Niestety od jakiegoś czasu w czasie jazdy po nierównościach wydobywa się bardzo głośny i irytujący dźwięk (skrzypienie, piszczenie) wydobywający się z lewej części auta (fotel kierowcy/drzwi przednie lub tylne/słupek środkowy). Podczas długiej jazdy jest to naprawdę męczące, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy istnieje jakieś rozwiązanie, które pozwoli wyeliminować to?

Dodatkowo jeszcze powiem, że na lakierze w dolnych partiach karoserii mam mnóstwo pomarańczowych, bardzo małych kropek. Czytałem, że mogą to być resztki utleniającego się tlenku żelaza. Czy jakieś zabiegi na lakier są polecane, by usunąć to?
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Dźwięki w kabinie kierowcy

Post autor: Marecki1976 »

Jakby nie było jest jeszcze przecież gwarancja więc nie zwlekać tylko jechać. Może fachowcy dojdą
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Dźwięki w kabinie kierowcy

Post autor: Daro2 »

Marecki1976 pisze: 10 mar 2023, 16:22 Jakby nie było jest jeszcze przecież gwarancja więc nie zwlekać tylko jechać. Może fachowcy dojdą
No z tymi fachowcami to żeś pojechał😁
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Dźwięki w kabinie kierowcy

Post autor: Marecki1976 »

Daro2 pisze: 10 mar 2023, 17:16
Marecki1976 pisze: 10 mar 2023, 16:22 Jakby nie było jest jeszcze przecież gwarancja więc nie zwlekać tylko jechać. Może fachowcy dojdą
No z tymi fachowcami to żeś pojechał😁
Nadzieję trzeba mieć 😁 aczkolwiek i ch też omijam szerokim łukiem.
Dzisiaj znalazłem na allegro moje dywaniki 4szt i matę bagażnika jakie mi zaoferował gratis mój wspaniały dealer za całe 219zl 🤣
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
maly_ZE
Posty: 29
Rejestracja: 28 gru 2021, 17:02

Re: Dźwięki w kabinie kierowcy

Post autor: maly_ZE »

U mnie poskrzypuje przy desce rozdzielczej, gdzieś w okolicy wyświetlacza zegarów wirtualnych... jest to bardzo irytujący dźwięk skrzypienia.. W aso oczywiście mowia ze to nie podlega gwarancji.. także tego twarde plastyki dają o sobie znac
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Dźwięki w kabinie kierowcy

Post autor: maciej.plock »

maly_ZE pisze: 11 mar 2023, 21:39 U mnie poskrzypuje przy desce rozdzielczej, gdzieś w okolicy wyświetlacza zegarów wirtualnych... jest to bardzo irytujący dźwięk skrzypienia.. W aso oczywiście mowia ze to nie podlega gwarancji.. także tego twarde plastyki dają o sobie znac
Norma. Miałem A6 z 16r skrzypiało z tylu, mam octavię 21r skrzypi pod kierownica, będę miał troca tez będzie skrzypiał.
Wsiądź do passata tam dopiero skrzypi ze szybciej z niego wysiądziesz :)
Taki urok aut
ODPOWIEDZ