Nadpobudliwe czujniki

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Nadpobudliwe czujniki

Post autor: pshemus »

Czy ktoś z Was spotkał się może z takimi nieco dziwnymi zachowaniami czujników parkowania?:
- po włączeniu w korku (uruchamiają się po kilkunastu sekundach) potrafią wykryć z boku nieistniejące przeszkody, mimo że obok jest dużo wolnego miejsca i nic tam nie przejeżdżało/przechodziło
- po mijaniu się z innym autem na parkingu zaczynają po kilku sekundach piszczeć mimo że tego auta już tam nie ma
- rear traffic alert zaczyna piszczeć w momencie skrętu w lewo zaraz za odjeżdżającym samochodem - powinien wykrywać zbliżające się obiekty a nie oddalające się - ten jest najbardziej wkurzający bo potrafi przyprawić o zawał w momencie gdy chce się szybko skręcić

W instrukcji znalazłem tylko enigmatyczną informację, że czujniki przez pierwsze ileś tam kilometrów "się kalibrują", cokolwiek to oznacza.
Jadę we wtorek do serwisu z tymi krzywymi drzwiami to popytam, ale nie liczę na sensowne odpowiedzi.
Braders
Posty: 142
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: Braders »

Ja mam life więc rear traffic alert nie mam za to przy szybkim wjeździe do garażu na wstecznym potrafi wykryć nie istniejąca przeszkodę i gwałtownie zahamować w połowie wjazdu. Wjazd jest delikatnie pod górkę. Podobnie przednie, wykręcam na podwórku do tujek ma ze 30cm i nagle daje mi po hamulcach.
Domell1
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2021, 10:02

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: Domell1 »

Wymień gumki pod czujnikami u mnie pomogło i od miesiąca mam spokój. Niestety cały zderzak (dolny) trzeba zdejmować (oczywiście w ASO bez dowodów się nie obejdzie w postaci najlepiej filmiku).
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: pshemus »

Masz na myśli gumki pod czujnikami cofania czy pod radarami do Rear Traffic Alert?
Domell1
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2021, 10:02

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: Domell1 »

Czujniki zamontowane w zderzaku przednim (pierwsze słysze o jakiś radarach). Wymienili w nich gumki i mam spokój od miesiąca (podobno grosze kosztuje ale trzeba cały dolny zderzak demontować).
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: pshemus »

W salonie mi powiedzieli że "niedasie" nic z tym zrobić - a jednocześnie pani siedząca na recepcji mówi, że miała podobny problem (na zakrętach piszczał jak widział jakieś murki, krawężniki itp) i że jej to jakoś wyregulowali i obniżyli czułość. Pozostaje popytać w innych serwisach.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: Daro2 »

Nie wiem jak w VW ale w Seacie można to w ustawieniach zmienić
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Domell1
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2021, 10:02

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: Domell1 »

Czułość czujników regulujesz sam w ustawienia czujnika parkowania (w ustawieniach radia poszukaj), natomiast podobno powino się kalibrować te czujniki co jakiś okres. U mnie nie mam pojęcia czy kalibrowali ale wymienili gumki i pomogło (podobno jak guma sparcieje to woda się tam zbiera i czujnik/i wariuje) .
Przez 2 lata nie miałem problemu z czujkami natomiast takie teksty z ASO że one tak mają itp to ja już słyszałem (standardowa gadka) ale jak zdarza się pisk od "czapy" raz ok ale nie kilka razy w tygodniu ;)
Nagraj filmik (masz kamere w samochodzie? napewno łapie te anomalie) pokaż im jak na gwarancji niech szukają co jest powodem takich kwiatków w końcu od tego są a klient ma być zadowolony a nie zbyty (lub co gorsze grać na przeczekanie).
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: pshemus »

Też myślałem że to jest czułość, ale tam jest tylko regulacja głośności i rodzaj dźwięku. Kamery w aucie nie mam, ale powinno się dać nagrać, większym problemem w ASO jest to, że nie masz dostępu do żadnego mechanika, tylko odbijasz się od biurka gdzie siedzi ktoś kto nie ma pojęcia o czym mówisz.

Prawdę mowiąc bardziej od tych parkowania wkurzają mnie te od Rear Traffic Alert (czyli tak naprawdę te od martwego pola) - dlaczego on piszczy przy oddalającym się obiekcie? Co to za radar który nie odróźnia zbliżającego od oddalającego się obiektu? Skręcasz w lewo i nagle słyszysz ciągły pisk i się zastanawiasz co jest grane zamiast patrzeć na drogę. I jeszcze dopłacasz za to 4500 wg konfiguratora.
Slavo_01
Posty: 67
Rejestracja: 22 maja 2022, 17:47

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: Slavo_01 »

Coś źle działa.. U mnie działa wszystko jak należy. Reklamuj bubla.
System "rear traffic z bliss" jest wart swoich pieniędzy (4500zł). Gorzej jak coś się zepsuje - wtedy 1 radar kosztuje ze 4000zł + kalibracja...
ODPOWIEDZ