Nadpobudliwe czujniki

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: pshemus »

Będę musiał to im nagrać bo inaczej mnie zleją.
Moje osobiste podejrzenie jest takie - czekałem na to auto 8 miesięcy, stało wyprodukowane na parkingu od września lub listopada (bo w produkcji było niby 2 miesiące co jest technicznie niemożliwe) i czekało najprawdopodobniej na te cholerne czujniki. Przyszły, wsadzili i wysłali bez sensownej kalibracji albo wsadzili jakieś odpady z produkcji lepszych aut - no ale nie mam jak tego udowodnić.
Slavo_01
Posty: 67
Rejestracja: 22 maja 2022, 17:47

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: Slavo_01 »

Przerabiałem w zeszłym roku w drugim samochodzie (inna marka). Uderzyłem zderzakiem tylnym w inny samochód i po przejechaniu kilkuset km wyskoczył błąd radaru. Konieczne było zdemontowanie zderzaka, ponowne fizyczne ustawienie radaru w mocowaniach (ponoć się przesunął) i kalibracja systemu - łącznie z jazdami testowymi w celu kalibracji.
Walcz o swoje, bo dla mnie akurat BLISS + REAR ASSIST to jeden z najsensowniejszych asystentów.
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: pshemus »

Tylko to jest o tyle dziwne że BLISS działa poprawnie. Tak jak pisałem, problem pojawia się w momencie dłuższego stania do skrętu gdy włączą się czujniki parkowania - wtedy Rear Assist wykrywa odjeżdżające lub stojące auta. Podjadę w weekend na pusty plac i poćwiczę czy uda się wymusić taką sytuację, to będę miał co pokazać.

EDIT:
Jeszcze takie pytanie - macie włączone automatyczne uruchamianie czujników parkowania przy zatrzymaniu/powolnej jeździe do przodu?
Bo może tu jest problem. Na angielskim forum znalazłem informację, którą (chyba) potwierdza instrukcja, że po wyłączeniu tego automatycznego włączania czujników one dalej aktywują się gdy włączy się wsteczny (no i oczywiście gdy włączy się je ręcznie) - to byłoby w miarę sensowne obejście problemu jeśli zadziała tez na Rear Traffic Alert.
Nie ukrywam że od strony programistycznej to automatyczne włączanie to jest problem - bo jak stwierdzić czy się akurat parkuje czy stoi w korku?
Slavo_01
Posty: 67
Rejestracja: 22 maja 2022, 17:47

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: Slavo_01 »

Ja mam zawsze włączone automatyczne uruchamianie. W korku raczej tak blisko się nie podjeżdża żeby aktywować czujniki.
Domell1
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2021, 10:02

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: Domell1 »

pshemus pisze: 14 mar 2023, 15:15 Też myślałem że to jest czułość, ale tam jest tylko regulacja głośności i rodzaj dźwięku. Kamery w aucie nie mam, ale powinno się dać nagrać, większym problemem w ASO jest to, że nie masz dostępu do żadnego mechanika, tylko odbijasz się od biurka gdzie siedzi ktoś kto nie ma pojęcia o czym mówisz.

Prawdę mowiąc bardziej od tych parkowania wkurzają mnie te od Rear Traffic Alert (czyli tak naprawdę te od martwego pola) - dlaczego on piszczy przy oddalającym się obiekcie? Co to za radar który nie odróźnia zbliżającego od oddalającego się obiektu? Skręcasz w lewo i nagle słyszysz ciągły pisk i się zastanawiasz co jest grane zamiast patrzeć na drogę. I jeszcze dopłacasz za to 4500 wg konfiguratora.
Szukaj jest na pewno (zerknij na zdjęcie poniżej co prawda po angielsku pisze ale u nas też te opcje są )
Obrazek
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: pshemus »

To jest forward collision warning w układzie Front Assist - to jest co innego niż czujniki parkingowe - on służy do rozpoznawania obiektów z przodu i uruchamiania awaryjnego hamowania, korzysta z radaru (obstawiam że tego samego co ACC)
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: elk84 »

Cześć!

Tez tak mam, ze czasem (ale tylko czasem, raczej rzadko) jak stoję w korku to czujniki parkowania pokazują z boku, z przodu albo z tylu jakby istniała tam jakas bardzo bliska przeszkoda, chociaz sąsiedni samochód jest dość daleko jak na zasięg czujników parkowania. Podejrzewam, ze to po prostu interferencje z czujnikami z sąsiedniego auta (one chyba działają na ultradźwięki) i stad cały układ wariuje. Przy parkowaniu to się nigdy nie zdarza, bo sąsiednie auta są prawie zawsze wyłączone.
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Nadpobudliwe czujniki

Post autor: pshemus »

Też mam takie wnioski. Gość w salonie mówił mi żebym się cieszył że nie mam Golfa, tam jest jeszcze więcej dodatków które potrafią wariować.
ODPOWIEDZ