Woskowanie nowego T-Roca

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Rotrzyld
Posty: 93
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: Rotrzyld »

Położyłem wosk na karoserii T-Roca piąty raz. Od dnia zakupu woskuję autko co trzy miesiące. Muszę stwierdzić, że stan połysku blach jest coraz lepszy i znacznie szybciej go osiągam (pierwszy raz to grubo ponad 3 godziny pracy, a obecnie zajmuje to już tylko 2,5). Wolę robić to sam, bo nie mam przekonania do powszechnego stosowania przez detailingowców agresywnej chemii w celu przygotowania powierzchni lakieru. Stosują IPY i tym podobne płyny jako normę. Taka metoda zmusza do podobnych zabiegów przed kolejnymi nałożeniami ochronnych powłok. Rezultatem takiego postępowania jest wyjałowienie lakieru i utrata jego właściwości. Bez zabezpieczającej powłoki lakier staje się matowy. Dlatego użytkownicy dbający o swój pojazd zmuszeni są do kolejnego zabiegu detailingu. Tymczasem ja myję auto dokładnie do czysta dwa razy i to wystarcza by nałożyć cienką warstwę wosku. Wosk jest naturalny produkowany z olejów palm Carnauba."Łagodne" polerowanie to już sama radość. Dla mnie to już rytuał taki jak koszenie trawy przed domem. Ponownie zachęcam kierowców do samodzielnej kosmetyki pojazdu i proszę o Wasze opinie na ten wątek.
zmorka99
Posty: 56
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: zmorka99 »

Też sam sobie woskuje auto dwa razy w roku, później tylko uzupełniam qd po myciu, zamiast ipy lakier czyszczę glinką, jest idealnie gladki i czysty. Ostatnio zastanawiałem się nad woskiem ceramicznym, wygląda interesująco. Co do cen w tych studiach detailingowych to wolę się nie wypowiadać, co niektórym to się we łbach poprzewracało.
ODPOWIEDZ