Woskowanie nowego T-Roca

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Rotrzyld
Posty: 93
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: Rotrzyld »

W sobotę, tuż po piątkowym odbiorze, pierwszy raz nawoskowałem naszego T-roca. Cały proces razem ze wstępnym myciem zajął mi tylko 2 i pół godziny. Zachęcam (tych "męskich" i "niemęskich") Panów do wykonania tej czynności samemu. Naprawdę nie ma żadnej trudności w jej wykonaniu. Woskowanie ma oprócz oczywistych zalet jeszcze jedną, z której właśnie zdałem sobie sprawę - polerując karoserię decymetr po decymetrze można dokładnie przyjrzeć się stanowi lakieru i w razie zaistnienia przebarwień, odprysków czy mikrorys w porę reagować. Oczywiście w przypadku nowego auta takie problemy nie występują, a przychodzą one z wiekiem. Optymistycznie kończąc : muszę przyznać, że pomimo pokrycia T-Roca lakierem typu "uniwersalny" (Ascot Grey i dach - Black ) to jakość jego położenia jest zachwycająca i trzeba za to szczerze pochwalić producenta!
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: Daro2 »

Rotrzyld pisze: 27 mar 2023, 8:46 W sobotę, tuż po piątkowym odbiorze, pierwszy raz nawoskowałem naszego T-roca. Cały proces razem ze wstępnym myciem zajął mi tylko 2 i pół godziny. Zachęcam (tych "męskich" i "niemęskich") Panów do wykonania tej czynności samemu. Naprawdę nie ma żadnej trudności w jej wykonaniu. Woskowanie ma oprócz oczywistych zalet jeszcze jedną, z której właśnie zdałem sobie sprawę - polerując karoserię decymetr po decymetrze można dokładnie przyjrzeć się stanowi lakieru i w razie zaistnienia przebarwień, odprysków czy mikrorys w porę reagować. Oczywiście w przypadku nowego auta takie problemy nie występują, a przychodzą one z wiekiem. Optymistycznie kończąc : muszę przyznać, że pomimo pokrycia T-Roca lakierem typu "uniwersalny" (Ascot Grey i dach - Black ) to jakość jego położenia jest zachwycająca i trzeba za to szczerze pochwalić producenta!
Jakiego wosku użyłeś?
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Rotrzyld
Posty: 93
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: Rotrzyld »

Daro2 pisze: 27 mar 2023, 10:56
Rotrzyld pisze: 27 mar 2023, 8:46 W sobotę, tuż po piątkowym odbiorze, pierwszy raz nawoskowałem naszego T-roca. Cały proces razem ze wstępnym myciem zajął mi tylko 2 i pół godziny. Zachęcam (tych "męskich" i "niemęskich") Panów do wykonania tej czynności samemu. Naprawdę nie ma żadnej trudności w jej wykonaniu. Woskowanie ma oprócz oczywistych zalet jeszcze jedną, z której właśnie zdałem sobie sprawę - polerując karoserię decymetr po decymetrze można dokładnie przyjrzeć się stanowi lakieru i w razie zaistnienia przebarwień, odprysków czy mikrorys w porę reagować. Oczywiście w przypadku nowego auta takie problemy nie występują, a przychodzą one z wiekiem. Optymistycznie kończąc : muszę przyznać, że pomimo pokrycia T-Roca lakierem typu "uniwersalny" (Ascot Grey i dach - Black ) to jakość jego położenia jest zachwycająca i trzeba za to szczerze pochwalić producenta!
Jakiego wosku użyłeś?
Kupiłem zestaw na allegro https://allegro.pl/oferta/wosk-collinit ... 1177236614
Wosk dobrze rozprowadza się cienką warstwą.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: baxior »

Jeśli chodzi o wosk to ten bardzo plecam😉 ten konkretny akurat do ciemnego lakieru.
https://allegro.pl/oferta/soft99-dark-b ... 6147056990
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: Wachacz »

Jeżeli chodzi o woskowanie to bardzo potrzebne dla nowego auta np.2 razy w roku i tak robię ,problem w tym że człowiekowi nie chce się z tym bawić,tak jest ze mną,jeżeli ten wosk kosztuje ok.100 zł to ja płacę za solidne woskowanie za robociznę ok.180 zł + niewidzialna wycieraczka na przednią szybę to niewielkie pieniądze,niech fachowiec to robi.pozdrawiam
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: morfeusz747 »

Wachacz pisze: 27 mar 2023, 16:06 Jeżeli chodzi o woskowanie to bardzo potrzebne dla nowego auta np.2 razy w roku i tak robię ,problem w tym że człowiekowi nie chce się z tym bawić,tak jest ze mną,jeżeli ten wosk kosztuje ok.100 zł to ja płacę za solidne woskowanie za robociznę ok.180 zł + niewidzialna wycieraczka na przednią szybę to niewielkie pieniądze,niech fachowiec to robi.pozdrawiam
Jeśli usługa kosztuje 180zł to już daje dużo do myślenia jaki wosk tam stosują :D
baxior pisze: 27 mar 2023, 13:43 Jeśli chodzi o wosk to ten bardzo plecam😉 ten konkretny akurat do ciemnego lakieru.
https://allegro.pl/oferta/soft99-dark-b ... 6147056990
Dokładnie, najlepszy stosunek ceny do jakości. Również polecam.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: Wachacz »

morfeusz747 pisze: 28 mar 2023, 14:41
Wachacz pisze: 27 mar 2023, 16:06 Jeżeli chodzi o woskowanie to bardzo potrzebne dla nowego auta np.2 razy w roku i tak robię ,problem w tym że człowiekowi nie chce się z tym bawić,tak jest ze mną,jeżeli ten wosk kosztuje ok.100 zł to ja płacę za solidne woskowanie za robociznę ok.180 zł + niewidzialna wycieraczka na przednią szybę to niewielkie pieniądze,niech fachowiec to robi.pozdrawiam
Jeśli usługa kosztuje 180zł to już daje dużo do myślenia jaki wosk tam stosują :D
baxior pisze: 27 mar 2023, 13:43 Jeśli chodzi o wosk to ten bardzo plecam😉 ten konkretny akurat do ciemnego lakieru.
https://allegro.pl/oferta/soft99-dark-b ... 6147056990
Dokładnie, najlepszy stosunek ceny do jakości. Również polecam.
Napisałem że robocizna kosztuje 180 zł za usługę płacę 280 zł wosk pewnie dobry bo auto wygląda rewelacyjnie przez 6 miesięcy woda splywa jak po kaczce teraz wypada w maju następnie listopad uważam że wystarczająco.
Rotrzyld
Posty: 93
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: Rotrzyld »

W sobotę w ubiegłym tygodniu wykonałem po raz drugi woskowanie nowego T-Roca. Trzygodzinna praca nagrodzona została satysfakcją - autka bijącego z daleka blaskiem i połyskiem. Promuję to pielęgnacyjne działanie na forum już kolejny raz, a niechętnych zabiegowi odsyłam na stronę 367 instrukcji obsługi (wydanie 11.2022), gdzie producent zaleca co najmniej dwukrotne woskowanie karoserii w ciągu roku. Jeśli dbamy o "wnętrzności" pojazdu i cyklicznie wymieniamy: oleje, płyny oraz filtry to zadbajmy również o jego zewnętrze. Ja postanowiłem, że będę nanosił wosk co trzy miesiące, gdyż dzięki ochronnej warstwie oszczędzam na częstotliwości korzystania z usług myjni, a zakup wosku i akcesoriów do jego nakładania i polerowania prawdopodobnie się już zwrócił. Nie muszę pisać, że czysty i lśniący samochód podwójnie cieszy! We wcześniejszym poście podałem opis kolejnych czynności związanych z woskowaniem. To naprawdę łatwe, wystarczy poświęcić trochę wolnego czasu i wykrzesać odrobinę bezstresowego zaangażowania...
P.S. Nie zdecydowałem się na trwalszą powłokę ceramiczną z obawy słusznej lub nie, dotyczącej zmywaczy rozpuszczalnikowych (np. typu IPA) używanych przed nałożeniem wykończeniowych powłok, bo chyba nie są one chemicznie obojętne dla lakieru. Jeśli macie odmienne zdanie lub inaczej chronicie lakier to podzielcie się wskazówkami jak to robić.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: JacK666 »

Ciekawy temat, bo ja zawsze po zakupie nowego samochodu mam nieodpartą chęć położenia czegoś (wosku, ceramiki) na taki nowy lakier.
Ale na chęci się kończy bo zawsze dochodzę do wniosku, że to jednak tylko kawałek przedmiotu do sprawnego przemieszczania się więc raz czy dwa razy na miesiąc opłukanie w myjni bezdotykowej mu wystarczy.
Nie widzę też by takie traktowanie (a w zasadzie jego brak) jakoś źle wpływało na stan lakieru po kilku latach.
Być może wynika to też z tego, że zawsze samochody są garażowane w dodatnich temperaturach no i cześciej spłukiwane w myjni zimą gdy czymś tam mogą posypać drogi.
Za to środek, na który przecież patrzę prowadząc samochód, musi być idealnie czysty więc swoją energię poswięcam na dokładne odkurzanie i czyszczenie w środku.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Woskowanie nowego T-Roca

Post autor: Wachacz »

Właśnie na jutro 15.06. jestem umówiony na 3 w ciągu 2 lat woskowanie mojego T roca koszt 280 zł usługa trwa ok.4 godz.auto wygląda rewelacyjnie ładniejsze jak z salonu polecam warto zadbać za niewielkie pieniądze.pozdrawiam
ODPOWIEDZ