Wyciszenie Nadkoli

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Wyciszenie Nadkoli

Post autor: ghostr »

Witam, czy ktoś robił sobie dodatkowe wyciszenie nadkoli?

Ktoś wie jak to wpływa na gwarancję producenta, oraz czy taki zabieg zmienił coś na tyle, że jest to "gra warta świeczki"?
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Wyciszenie Nadkoli

Post autor: Y@rek »

U mnie nadkola są ciche, w każdym razie nie mam na nie negatywnej opinii. Natomiast na autostradach mocno "szumi" lewe lusterko. Po stronie pasażera jest cicho. Po ich schowaniu jest OK. I nie zależy to od kierunku wiatrów. Czyżby samochód był opływowo niesymetryczny ?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Wyciszenie Nadkoli

Post autor: Pado »

Tak, ja zrobilem- oczyściłem, wykleiłem matą butylowa blachę i na to położyłem warstwe uszczelniającą typu bitgum czy cos takiego - nie pamietam nazwy.
dodatkowo wykleiłem plastikowe nadkola pianką kauczukowa 3mm.

Efekt jest na pewno, utraty gwarancji się nie boję, bo ja dużo rzeczy modyfikalem.
na pewno jest to dużo pracy, jak ktoś lubi się pomęczyć to polecam, ale marudom i posiadaczom dwóch lewych rąk nie polecam...

Oczywiście tym zabiegiem nie zrobisz tez z t roca auta premium (chodzi o wyciszenie)
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Wyciszenie Nadkoli

Post autor: ghostr »

Posiadam Audi S6 i wiem, że z t-roca premium nie będzie, ale ogólnie uważam że kabina jest nieźle wyciszona, ale najwiecej hałasu idzie z kol i z podwozia w moim odczuciu.

Chyba spróbuję również wyciszyć
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Wyciszenie Nadkoli

Post autor: pshemus »

Masz może jakieś ogólne wyliczenie kosztów i ile czasu to zajęło? Rozważam taką opcję, tylko nie wiem czy samemu to robić czy gdzieś zlecić
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Wyciszenie Nadkoli

Post autor: Pado »

Nie, nie mam. Samemu tez nie zrobisz tego na raz bo nadkola musza wyschnąć (bitum nakladany na maty). Ja to robiłem na raty stronami w wolne weekendy...
L8EK
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2022, 9:00

Re: Wyciszenie Nadkoli

Post autor: L8EK »

Y@rek pisze: 24 mar 2023, 15:46 U mnie nadkola są ciche, w każdym razie nie mam na nie negatywnej opinii. Natomiast na autostradach mocno "szumi" lewe lusterko. Po stronie pasażera jest cicho. Po ich schowaniu jest OK. I nie zależy to od kierunku wiatrów. Czyżby samochód był opływowo niesymetryczny ?
Mam to samo odczucie - tragedii nie ma, ale lewe lusterko, od 100km/h, ewidentnie szumi...
Niestety nie mam żadnego pomysłu jak to zniwelować
ODPOWIEDZ