Montaż haka holowniczego

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Martifa
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2023, 17:44

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Martifa »

Witam :) a ja mam pytanie jak ten hak już zamontować w aucie? Z salonu wyjechał z hakiem w bagażniku i miała to być bardzo łatwa czynność, ale jednak coś mi nie idzie. Czy znajdę na yt jakiś film instruktażowy? Z gôry dziękuję za pomoc :) Marta
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: pshemus »

Warto najpierw wyjąć zaślepkę z otworu na hak ;)
A pomijająć żarty - w instrukcji auta jest opis jak to zrobić. Do naciągnięcia sprężyny trzeba trochę siły i sam hak też trzeba wsuwać energicznie żeby te kulki wskoczyły na swoje miejsce.
U mnie hak fabryczny wchodzi łatwo, ale w poprzednim aucie miałem dorabiany przez dealera, nie był używany pare lat i jak chciałem założyć to się nie dało, trzeba było podjechać do jakiegoś montażysty żeby podszlifować otwór na hak i nasmarować.
Martifa
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2023, 17:44

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Martifa »

Ok, może faktycznie za mało siły użyłam, a nie chciałam na „chama” tego robić . Zaślepkę wyjęłam 😜 Będę próbować dalej ;)
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: pshemus »

Opis montażu jest na stronie 272. Jeśli sprężyna jest naciągnięta, kluczyk włożony i nie da się go wyciągnąć, między pokrętłem i hakiem jest przerwa a kulki w trzonku luźno latają, to wystarczy wsunąć hak w otwór i pociągnąć mocno do góry i samo się powinno zatrzasnąć - tylko nie trzymać palców na pokrętle bo może mocno przyciąć.
aciu
Posty: 32
Rejestracja: 30 lip 2018, 11:34

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: aciu »

Witam. Ja kupiłem używany oryg. do vw t-roc rocznik 2018. Hak z modułem oraz belką 1800, wiązka przewodów łącząca auto z modułem dokupiłem nową za 350 i montaż lokalnego elektryka który to wszystko zamontował i zakodował 400.
Potwierdzam zatem że można montować i używać hak używany. Z zarejestrowaniem i badaniem technicznym tez nie było problemu. Teraz jednak gdybym miał wybierać to szukałbym jeszcze jakiejś tańszej opcji haka, bo będę go używał sporadycznie do bagażnika rowerowego i być może czasem do przyczepki.
Awatar użytkownika
Norville
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2023, 11:26

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Norville »

Ja mam problem w drugą stronę, po zdjęciu haka kluczyk zostaje w głowicy i nie mogę go wyciągnąć. Nie da się też przekręcić pokrętła. Czy to tak powinno wyglądać? Po zamontowaniu haka z powrotem pokrętło przeskakuje a kluczyk można normalnie wyciągnąć. Może nie jest to duży problem ale głowica z kluczykiem w pokrętle nie mieści się już tak ładnie w wytłoczce w bagażniku.
Braders
Posty: 142
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Braders »

Przekręć do postaci zamkniętej i wyjmij kluczyk. Inaczej nie wyjmiesz.
Awatar użytkownika
Norville
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2023, 11:26

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Norville »

Problem w tym, że nie jestem w stanie przekręcić do pozycji zamkniętej ani kluczyka, ani pokrętła.
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Dario »

Zamontuj hak a potem przy wyciaganiu nie przekręcaj pokrętła na maksa tylko do momentu aż bedzie mozliwosc wysuniecia haka z otworu. Wtedy będziesz w stanie wyciągnąć kluczyk bo pokretlo sie nie zablokuje w pozycji otwartej.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: pshemus »

Niektóre haki tak mają. Mnie w sumie to nawet pasuje bo nie zastanwaiam sie gdzie jest kluczyk. Pomaga też stuknięcie w te metalowe kulki młotkiem.
ODPOWIEDZ