Montaż haka holowniczego

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Juliusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2024, 13:29

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Juliusz »

Dzisiaj dzwoniłem do ASO, Wrocław VW centrum . Hak 5000, montaż liczyli 6rbg po ponad 500 zł czyli 3500. Razem 8500zl w prawie nowym T-Cross. Tak...
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: pshemus »

Ale hak w konfiguratorze kosztuje w T-rocu 3840, w konfiguratorze nowego T-crossa nadal nie ma, więc skąd te 5000 za same części? Chyba rzucili cenę zaporową bo im się nie chce
Budżak
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2022, 20:33

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Budżak »

To jest chore. Żeby to jeszcze był hak eklektycznie wysuwany to cena ok, ale to zwykły hak ręcznie montowany. :roll:
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Spinner »

Juliusz pisze: 21 mar 2024, 23:00 Dzisiaj dzwoniłem do ASO, Wrocław VW centrum . Hak 5000, montaż liczyli 6rbg po ponad 500 zł czyli 3500. Razem 8500zl w prawie nowym T-Cross. Tak...
Dokładnie rzecz biorąc, roboczogodzina w tymże ASO to 580 zł. A więc auto jest sprzedawane 2 razy. Raz przez salon, a drugi raz przez serwis.
Juliusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2024, 13:29

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Juliusz »

Dzisiaj sprawdziłem telefonicznie ceny jaką do tcross za hak żądają w drugim salonie Wrocław, Motorpol. Podobnie za hak i montaż czyli prawie 9 tysięcy, bo jeszcze jakiś dodatkowy element tylnego zderzaka. Mówimy tu o haku demontowanym, wysuwanym Westfalia. Takie z opisu, jak rozumiem , ASO montuje.
I teraz : we Wrocławiu jest 5 autoryzowanych przez Westfalię sprzedawców montujących takie haki ze wszystkim, kodowaniem itp. Ceny u nich 3600 zł.
Trudno nie rozumieć tego straszenia przez ASO ew. stratami gwarancji.
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Dario »

kolego, kupujesz sobie prywatnie wypinany hak holowniczy Westfalia z dedykowana wiązką np:
https://www.westfalia-automotive.com/pl ... 0113-1328/
i umawiasz sie do serwisu na montaz. Fakt, ten montaz tanio nie wyjdzie ale potem nikt Cię nie będzie straszyć utratą gwarancji. Ja tak zrobiłem co prawda w T-Rocu.
Skad te 5 tys za hak to nie wiem ale sprawdziłem tak na szybko i np. Westfalia wypinana pionowo z dedykowana wiazka wychodzi trochę ponad 2 tys.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
Juliusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2024, 13:29

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Juliusz »

Rozsądna rada. Dziękuję :)
turzol
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2024, 7:24

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: turzol »

W śląskim mogę zaproponować montaż oryginalnego haka do T-Roc / T-Cross wraz z kodowaniem modułów.
VAG Studio - Diagnostyka & Retrofit | VCDS HEX NET | VCP K-line + VIM Manager | VAS Odis | Kalibracja ADAS
Juracz
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2024, 13:12

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Juracz »

Tak wtrącę kilka słów do tej rozmowy. Nie wszędzie chcą tak montować hak nie z ich magazynu. Pytałem.
ODPOWIEDZ