Montaż haka holowniczego

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
vadmtp
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2019, 12:10

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: vadmtp »

Witam,
Zamontowałem hak holowniczy Westfalia (elektryczny) do co prawda Tiguan II no ale to prawie ta sama zasada co w T-Roc no i mam problem z którym nawet wymiatacze z wiedzą o kodowaniu wymiękli.
Ale może ktoś z was się z tym spotkał
Mianowicie.
Hak zamontowany, instalacja elektryczna zamontowana, auto zakodowane do pracy z tym hakiem.
Auto przeszło przegląd diagnostyczny (wszystko działa) mam już wbity hak w dokumentach wozu.
Działa menu radia na rozpoznawanie znaków dla trailer, działa ograniczenie prędkości, działa komunikat na AID że opuszczam hak, działa alarm w haku, ABS, ACC, no wszystko.
A jak dodałem do wskaźników na AID dna o przyczepie to wyświetla mnie się komunikat przyczepa Obc. zaczepu -- kg i poniżej Masa przycz. -- kg. Czy ktoś wie jak wprowadzać wartości na tym wyświetlaczu a może samo powinno zaczytać?
vadmtp
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2019, 12:10

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: vadmtp »

Widziałem tu komentarze w temacie utraty gwarancji np przy instalacji haka poza ASO. Tak jak ktoś już napisał, jak usterka którą zgłosisz nie jest efektem akcji które przeprowadzasz to nie ma takiego przypadku.
A teraz z teorii do praktyki:
W swoim Tiguan wykonałem we własnym zakresie:
- wymiana wszystkich oprawek oświetlenia wewnętrznego z żarówkowego na LED (całe obudowy nie tylko żarówki).
- wymiana Radia bez navi na takie z navi + nowy ekran dotykowy
- wymiana licznika klasycznego na AID
- dodanie latarki w komorze bagażnika
- dodanie gniazda 230V w komorze bafażnika
- dodanie kamery cofania
- dodanie haka holowniczego
- włączenie funkcji które moje auto może mieć a które wymagało kodowania (czytanie znaków drogowych i wiele innych o wartości w ASO ponad 16 000)

I po takich refitach byłem 3 razy w ASO
- wymiana zamka klapy wlewu paliwa
- wymiana lampy oświetlenia zewnętrznego w lusterku
- poprawa kodowania dla klimatyzacji
Nigdy nic nie powiedzieli mimo że widzieli że co wizyta to mam inne elementy :)
PS: A gwarancje mam jeszcze do Sierpnia :)
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Dezext »

vadmtp pisze: 13 maja 2020, 21:56 Widziałem tu komentarze w temacie utraty gwarancji np przy instalacji haka poza ASO. Tak jak ktoś już napisał, jak usterka którą zgłosisz nie jest efektem akcji które przeprowadzasz to nie ma takiego przypadku.
A teraz z teorii do praktyki:
W swoim Tiguan wykonałem we własnym zakresie:
- wymiana wszystkich oprawek oświetlenia wewnętrznego z żarówkowego na LED (całe obudowy nie tylko żarówki).
- wymiana Radia bez navi na takie z navi + nowy ekran dotykowy
- wymiana licznika klasycznego na AID
- dodanie latarki w komorze bagażnika
- dodanie gniazda 230V w komorze bafażnika
- dodanie kamery cofania
- dodanie haka holowniczego
- włączenie funkcji które moje auto może mieć a które wymagało kodowania (czytanie znaków drogowych i wiele innych o wartości w ASO ponad 16 000)

I po takich refitach byłem 3 razy w ASO
- wymiana zamka klapy wlewu paliwa
- wymiana lampy oświetlenia zewnętrznego w lusterku
- poprawa kodowania dla klimatyzacji
Nigdy nic nie powiedzieli mimo że widzieli że co wizyta to mam inne elementy :)
PS: A gwarancje mam jeszcze do Sierpnia :)

A czy ktoś ma wiedzę na temat zwiększenia mocy? czy to komuś zauważyli i odmówili gwarancji?

To już trochę głębsza ingerencja i zastanawiam się jak na to patrza.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: paulr »

Jak padnie silnik moze byc problem, na wszystko inne nie maja znaczenia zmiany w silniku
Pawels07
Posty: 36
Rejestracja: 01 cze 2020, 12:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Pawels07 »

Oj, a mądrzy Panowie z ASO powiedzą: wieksza moc, wiekszy moment skrzynia padła, oj przeguby oj zawieszenie , oj ...i tak bedą wymyślać. Zasada wszedzie jest taka sama, jest dobrze jak jest dobrze. A jesli chodzi o hak to u mnie w ZG ASO krzyczy 4900 😳, kupiłem używkę na alle za 350 dedykowaną wiązkę za 640 i bede montował w firmie zewnętrznej za 1200 z kodowaniem.
2.0 Tsi premium
Awatar użytkownika
lipa_ml
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2020, 23:54

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: lipa_ml »

Zasada prosta serwis nie ma prawa odmówić gwarancji jeśli ingerencja użytkownika nie spowodowała awarii . Ja w golfie 7 założyłem gaz i jak padło radio grzecznie zrobili bo co ma gaz do radia ?
VW T-ROC 1,5TSI ADVANCE / 18" / DSG / EL. DACH/ LED
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Marecki1976 »

Wrócę do tematu po latach czy się coś zmieniło i jak wygląda teraz założenie haka ? Zakładał ktoś teraz może w aso czy poza aso.
Planuje założyć i zastanawiam się czy warto tyle płacić czy obejść to bokiembo teraz zaśpiewali w aso 6000-6500zl. 🙉🤣
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Galux20 »

Jeśli auto na gwarancji to tylko ASO.
Często używasz haka?.
Jeśli nie jesteś zapalonym wędkarzem
Z łodzią , to może lepiej te kilka razy w roku wynajmnij busa.
1.5 DSG 6,0 spalanie
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Wachacz »

Pamiętam jak trochę lat temu kolega do nowej Renówki chciał zamontować hak znalazł autoryzowaną firmę za dobre pieniądze niestety usłyszał że jeżeli auto na gwarancji montaż w ASO Reno go straci gwarancję wyszło 4 razy drożej !!!
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Marecki1976 »

Najbardziej mi zależy na platformie dla rowerów. Bo na bagażnik relingowy trochę wysoko jest włożyć 3 rowery.
Dzwoniłem do Skody ale tam stwierdzili po vinie żeby się dowiadywać za 3,4 miesiące bo brak jest haków w całej bazie centralnej, wiec ceny ze skody nie znam natomiast stwierdziłem że 6000-6500 to nie dam odczekam te 2 lata i zrobie w innym punkcie.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
ODPOWIEDZ