Montaż haka holowniczego

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Montaż haka holowniczego

Post autor: mick »

Czy ktoś przerabiał temat montażu haka do T-Roca? Nie wiem jeszcze ile to kosztuje w ASO, ale skoro w serwisach montują ten sam hak, który przy zamówieniu nowego auta kosztuje 4 tys, to pewnie cena będzie porównywalna. Na Allegro można dostać używane komplety z modułem za 800-1200 pln, a nowe zestawy za 1500, przy czym to są ceny za oryginalne zestawy jak z ASO. Zdaje się, ze jednak po montażu trzeba taki hak zakodować w komputerze. Nie wiecie, czy ASO nie robi z tym problemów?
2.0 TSI Permium
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Krysztof »

Robią problem, też zamówiłem montaż haka w serwisie, rozmawiałem osobiście w dwóch serwisach VW na temat montażu we własnym zakresie i Panowie stwierdzili że jak dojdzie do jakiejś usterki i przy okazji stwierdzą że nie montowali haka w autoryzowanym serwisie to po gwarancji i tyle bez dyskusji.A niestety moduł trzeba zaprogramować więc jeżeli usterce ulegnie komputer albo oprogramowanie z innej przyczyny to traktują to jako ingerencję osób nieuprawnionych.Więc nie ryzykowalem bo w razie co nie uznają żadnej reklamacji. A też nie uśmiechało mi się wydawanie takiej kasy.Miałem ofertę w nieautoryzowanym warsztacie hak około 1500 zł plus moduł i montaż.Pozdrawiam.
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: mick »

Krysztof pisze: 31 mar 2019, 20:01 Robią problem, też zamówiłem montaż haka w serwisie, rozmawiałem osobiście w dwóch serwisach VW na temat montażu we własnym zakresie i Panowie stwierdzili że jak dojdzie do jakiejś usterki i przy okazji stwierdzą że nie montowali haka w autoryzowanym serwisie to po gwarancji i tyle bez dyskusji.A niestety moduł trzeba zaprogramować więc jeżeli usterce ulegnie komputer albo oprogramowanie z innej przyczyny to traktują to jako ingerencję osób nieuprawnionych.Więc nie ryzykowalem bo w razie co nie uznają żadnej reklamacji. A też nie uśmiechało mi się wydawanie takiej kasy.Miałem ofertę w nieautoryzowanym warsztacie hak około 1500 zł plus moduł i montaż.Pozdrawiam.
Dużo zaśpiewali w ASO za całość? VW w T-Rocu strasznie zawyża cenę w cenniku czy konfiguratorze za ten dodatek, porównując cenę z hakiem dla Tiguana czy innych modeli to podobna, a jest to dużo prostsza konstrukcja, bez możliwości wysuwania haka spod zderzaka.
2.0 TSI Permium
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Krysztof »

Za t rocka 4000zł a do Passata którego się nie doczekałem chcieli 3200zl.Nie pytajcie dlaczego bo nie wiem.Ale nie stać mnie na ryzyko montażu poza serwisem, znajac życie wszystko sie moze zdarzyć .Konsekwencje mogą być większe niż różnica montażu w serwisie albo poza nim.Wiem że to jest około 2000 tyś.mniej ale trzeba myśleć o sprzedaży więc jeżeli kupiec zobaczy że samochód stracił gwarancję bo sie przy nim kombinowalo, słabo to widzę.A chciałbym zmienić potem na.passata albo tiguana.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: paulr »

Poproś w ASO by dali na piśmie dlaczego stracisz gwarancję, podstawę prawną itp. Montaż haka nie może powodować utraty gwarancji, oczywiście, jak będzie źle zamontowany i przez niego coś się stanie i będzie to widoczne gołym okiem to gwarancji nie będzie, ale to tak jak by ktoś rozbił reflektor i pojechał na gwarancję że lampa nie świeci. Przede wszystkim ASO będzie musiało udowodnić że nie wiem klimatyzacja nie działa dlatego że ktoś zamontował hak. Dobry Hak i dedykowana instalacja do danego samochodu i nie ma się co bać montażu poza aso:)
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Krysztof »

Wyraźnie napisałem że montaż haka wymaga zaprogramowania modułu a co za tym idzie ingerencję w system samochodu. Nie wiem czy 2000 tyś.zlotych jest tego warte , żaden prawnik za te pieniądze nie podniesie tyłka z krzesła.Ja nie będę ryzykował ponad 100000 tyś.złotych i tracił czas i pieniądze na prawników. Już widzę jak sprawa ciągnie się latami a samochód traci wartość.Zobaczcie sprawę, szarpania sprzęgła na wolnych obrotach, ktoś coś wywalczył?.bo oprócz bicia piany na forach VW ma to gdzieś.Pozdrawiam.
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: btr »

Krysztof pisze: 01 kwie 2019, 11:12Wyraźnie napisałem że montaż haka wymaga zaprogramowania modułu a co za tym idzie ingerencję w system samochodu.
Moim zdaniem trochę dramatyzujesz. Moduł się adaptuje, a nie programuje i robi się to przez złącze diagnostyczne. To nie chiptuning - nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś podpięcie interfejsu diagnostycznego podciągnął pod powód do odebrania gwarancji.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Krysztof »

No to powiedz to w serwisie, nie chce mi się już dyskutować. Przy zakupie auta za ponad 10000 tyś.i zaoszczędzenie 2000 tyś. złotych .Czy to ma jakieś uzas adnienie.To moze zaproponujcie rezygnację z nawigacji wtedy starczy na hak.Jezeli w dwóch serwisach mówią nie to nie i wszystko.
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: btr »

Krysztof pisze: 01 kwie 2019, 13:05 No to powiedz to w serwisie, nie chce mi się już dyskutować. Przy zakupie auta za ponad 10000 tyś.i zaoszczędzenie 2000 tyś. złotych .Czy to ma jakieś uzas adnienie.To moze zaproponujcie rezygnację z nawigacji wtedy starczy na hak.Jezeli w dwóch serwisach mówią nie to nie i wszystko.
Ja Ci nie bronię montażu haka w ASO - podjąłeś taką decyzję i z tym nie dyskutuję, a jedynie z teoriami, które wymyślasz, żeby to sobie zracjonalizować.
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: mick »

Teoretycznie oryginalny hak nie wymaga przeróbek w samochodzie, w instrukcji do auta jest nawet rozrysowane, jak powinien być zamontowany. Do instalacji podpina się go poprzez gotowe złącze, ale żeby wszystko dobrze działało, trzeba go aktywować w komputerze. Nie wydaje mi się, aby to mogło spowodować utratę gwarancji, ale ASO może niezbyt chętnie przykładać rękę do czyjejś roboty.
4 tys. to strasznie wygórowana cena. Oczywiście auto nie jest tanie i to tylko kilka % jego wartości, ale zastanawiam się, czy jest jakaś opcja obejścia ASO. Osobiście kompletnie nie przejmowałbym się utrata gwarancji, bo to faktycznie ASO musiałoby wykazać w przypadku jakiegoś problemu np. z elektryka, ale bez aktywacji może się okazać, ze hak jest bezużyteczny.
2.0 TSI Permium
ODPOWIEDZ