Montaż haka holowniczego

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
Norville
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2023, 11:26

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Norville »

Dario pisze: 19 wrz 2023, 21:29 Zamontuj hak a potem przy wyciaganiu nie przekręcaj pokrętła na maksa tylko do momentu aż bedzie mozliwosc wysuniecia haka z otworu. Wtedy będziesz w stanie wyciągnąć kluczyk bo pokretlo sie nie zablokuje w pozycji otwartej.
Zadziałało, dzięki wielkie :) że też sam na to nie wpadłem.
Awatar użytkownika
stlag
Posty: 22
Rejestracja: 27 lip 2023, 11:08

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: stlag »

Po montażu haka w ASO(auto na gwarancji), nie działa otwieranie/zamykanie klapy bagażnika gestem nogą. Czy przy montażu mogli coś "skopać" :? ? Czy ktoś też miał taką sytuację? :shock:
Oczywiscie jestem umówiony na sprawdzenie do ASO, ale z ciekawości swojej pytam ;)
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: pshemus »

Nie działa w ogóle czy tylko gdy hak jest założony?
Rotrzyld
Posty: 93
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Rotrzyld »

stlag pisze: 16 lis 2023, 22:05 Po montażu haka w ASO(auto na gwarancji), nie działa otwieranie/zamykanie klapy bagażnika gestem nogą. Czy przy montażu mogli coś "skopać" :? ? Czy ktoś też miał taką sytuację? :shock:
Oczywiscie jestem umówiony na sprawdzenie do ASO, ale z ciekawości swojej pytam ;)
Mam hak wbudowany fabrycznie i zwykle poruszam się autem, gdy jest on zamontowany. Wszystkie funkcje w tym kamera cofania, otwieranie klapy stopą itp. funkcjonują normalnie. Gdy na haku zawieszona jest platforma z rowerami to mam komunikat, że nie działają funkcje tylnych czujników parkowania oraz martwe pole, ale tak to normalnie działa. Przekonałem się jedynie, że gdy nałożyłem na kulę zaczepu osłonkę to auto pokazywało wspomniany już komunikat. Taka to bardzo czuła bestia - nawet wykrywa taki kawałek plastiku. Ale wracając do problemu: myślę, że Twoi mechanicy weszli w wiązki przewodów, których nie powinno się ruszać. Pamiętaj, że razem z zamontowaniem haka trzeba zmienić kody w oprogramowaniu samochodu, gdyż część czujników na czas obciążenia hala przyczepą powinna być nieaktywna...
Awatar użytkownika
stlag
Posty: 22
Rejestracja: 27 lip 2023, 11:08

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: stlag »

pshemus pisze: 17 lis 2023, 9:40 Nie działa w ogóle czy tylko gdy hak jest założony?
Rotrzyld pisze: 17 lis 2023, 16:51
stlag pisze: 16 lis 2023, 22:05 Po montażu haka w ASO(auto na gwarancji), nie działa otwieranie/zamykanie klapy bagażnika gestem nogą. Czy przy montażu mogli coś "skopać" :? ? Czy ktoś też miał taką sytuację? :shock:
Oczywiscie jestem umówiony na sprawdzenie do ASO, ale z ciekawości swojej pytam ;)
Mam hak wbudowany fabrycznie i zwykle poruszam się autem, gdy jest on zamontowany. Wszystkie funkcje w tym kamera cofania, otwieranie klapy stopą itp. funkcjonują normalnie. Gdy na haku zawieszona jest platforma z rowerami to mam komunikat, że nie działają funkcje tylnych czujników parkowania oraz martwe pole, ale tak to normalnie działa. Przekonałem się jedynie, że gdy nałożyłem na kulę zaczepu osłonkę to auto pokazywało wspomniany już komunikat. Taka to bardzo czuła bestia - nawet wykrywa taki kawałek plastiku. Ale wracając do problemu: myślę, że Twoi mechanicy weszli w wiązki przewodów, których nie powinno się ruszać. Pamiętaj, że razem z zamontowaniem haka trzeba zmienić kody w oprogramowaniu samochodu, gdyż część czujników na czas obciążenia hala przyczepą powinna być nieaktywna...
Dodam, że hak mam zamontowany na stałe
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: pshemus »

No to to jest jakieś niestandardowe rozwiązanie - zostaje gnębić ASO. Możliwe że coś zasłania czujniki?
Awatar użytkownika
stlag
Posty: 22
Rejestracja: 27 lip 2023, 11:08

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: stlag »

W poniedziałek będzie ASO badać.
fazer
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2023, 9:55

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: fazer »

WITAM
Dysponuje ktoś schematem do podłączenia haka ?

pozdrawiam
frantik
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2023, 15:35

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: frantik »

Jaki jest koszt montażu haka w ASO?
T-Roc, life, DSG, 1.5 ,indium szary, pakiet komfort, przyciemnione szyby
Awatar użytkownika
stlag
Posty: 22
Rejestracja: 27 lip 2023, 11:08

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: stlag »

stlag pisze: 17 lis 2023, 23:22 W poniedziałek będzie ASO badać.
Jestem po wizycie w ASO, stwierdzono błędy w oprogramowaniu "Open Easy" :? . Przeprogramowano ponownie i machanie nogę pod zderzakiem otwiera tylną klapę ;). Bez kosztów dla mnie :)
ODPOWIEDZ