Montaż haka holowniczego

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Petersoon
Posty: 11
Rejestracja: 12 kwie 2023, 10:51
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Petersoon »

Dzień dobry, nie wiem skąd te ceny haków w aso. Oryginalny co idzie na montaż hak westfalia kosztuje kpl z wiązka oryginalną 2 tyś. bez montażu tylko trzeba zakodować i to jest ten sam hak co oferuje VW. Za dwa tyg. będę chciał zamontować poza ASo to dam znać:)
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Dario »

kolego oryginalny hak do T-Roca jest produkowany przez PROF SVAR s.r.o. a nie Westfalie. Jeżeli piszesz o haku wypinanym pionowo A40V to z oryginalna wiazka idzie go wyrwać poniżej 2 tys.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
Rotrzyld
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Rotrzyld »

Cena zamontowania haka w fabryce przy konfigurowaniu auta na pewno przeraża. W jej koszt wchodzi jeszcze dodatkowy element - styropian do jego przechowywania w bagażniku. Ponadto oprócz wiązki do świateł uzupełnione jest oprogramowanie w infotainment w wykrywanie przyczepy, zmiany w asyście cofania, współpraca z wsteczną kamerą i czujnikami parkowania itd. Ponieważ często podróżuję z rowerami na platformie to przełknąłem żabę i zdecydowałem się na fabryczną instalację. Obecnie nie żałuję tego wyboru. Przy pierwszej rejestracji ku mojemu zaskoczeniu zostałem poinformowany, że zgodnie z polskim prawem występuje konieczność przejścia procedury przeglądu w celu uzyskania świadectwa doposażenia w niego samochodu (pomimo, że montaż był fabryczny). Lecz miałem miłe zaskoczenie przy odbiorze samochodu u dealera, który po podaniu telefonicznie otrzymanego numeru rejestracji sam dokonał tej czynności. Zatem czeka Cię kolego jeszcze ta formalność. Gdy chcesz mieć platformę na haku to trzeba złożyć wniosek w Wydziale Komunikacji o trzecią tablicę, no chyba, że za każdym razem będziesz przekładał tablice z auta na platformę. Mandat za jej brak na tyle pojazdu jest obecnie dość spory... Życzę radości z korzystania z autka z hakiem!
Budżak
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2022, 20:33

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Budżak »

Rotrzyld, ile dałeś za całość w ASO (części i robocizna)? W konfiguratorze dołożenie haka to koszt 3 770 zł. Domniemam, że dołożenie ori haka w ASO wyjdzie więcej.
Rotrzyld
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Rotrzyld »

Budżak pisze: 21 kwie 2023, 23:19 Rotrzyld, ile dałeś za całość w ASO (części i robocizna)? W konfiguratorze dołożenie haka to koszt 3 770 zł. Domniemam, że dołożenie ori haka w ASO wyjdzie więcej.
Auto zamawiałem w końcówce września ub. roku. Jego koszt w konfiguracji był nie wiele mniejszy od obecnego, ale zamówiłem go do mocowania platformy na rowery.
Braders
Posty: 142
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Braders »

Dario pisze: 12 kwie 2023, 23:44 kolego oryginalny hak do T-Roca jest produkowany przez PROF SVAR s.r.o. a nie Westfalie. Jeżeli piszesz o haku wypinanym pionowo A40V to z oryginalna wiazka idzie go wyrwać poniżej 2 tys.
Dziwne bo ja mam Westfalię.
Budżak
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2022, 20:33

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Budżak »

Rotrzyld pisze: 22 kwie 2023, 6:25
Budżak pisze: 21 kwie 2023, 23:19 Rotrzyld, ile dałeś za całość w ASO (części i robocizna)? W konfiguratorze dołożenie haka to koszt 3 770 zł. Domniemam, że dołożenie ori haka w ASO wyjdzie więcej.
Auto zamawiałem w końcówce września ub. roku. Jego koszt w konfiguracji był nie wiele mniejszy od obecnego, ale zamówiłem go do mocowania platformy na rowery.
Cena haka w konfiguratorze rośnie. Jakieś dwa miesiące temu było to 3690 zł. Obecnie jak zapytałem ASO o doposażenie w hak, to powiedzieli, że nie wiedzą kiedy będą haki. Są opóźnienia.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Marecki1976 »

Mi teraz powiedzieli 6tyś i 3do 4 miesięcy czekania .
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Budżak
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2022, 20:33

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Budżak »

Marecki1976 pisze: 23 kwie 2023, 19:58 Mi teraz powiedzieli 6tyś i 3do 4 miesięcy czekania .
Trochę na głowę poupadali z cenami.
Petersoon
Posty: 11
Rejestracja: 12 kwie 2023, 10:51
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Petersoon »

Pytałem o montąż hak w ASO - prawda 6tyś:( Cena nieadekwatna
ODPOWIEDZ