Montaż haka holowniczego

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Krysztof »

Btr ja tylko piszę o czym zostałem poinformowany przez pracowników dwóch różnych salonów. Można również zapytać na innych forach VW czy montowali hak w nieautoryzowanym warsztacie.Nie zmuszam nikogo do montażu czegokolwiek w serwisie.Każdy zrobi jak uważa.Jednego przekonują takie argumenty drugiego nie .Pozdrawiam.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Krysztof »

Cytat z forum Arteona ,,Wlasnie teraz monruje hak oryginal aso a allegro oryginal lezy. Nie ma mozliwosci tego zamontowac zeby gwarancji nie stracic na elektronike. Mozna dokupic inny sterownik ktory nie ma wszystkich mozliwosci haka vw aso ale umozliwia sterowanie swiatlami. Moim zdaniem ktos z tym sobie poradzi tylko musi miec wiedze elektronika i eldara z forum w jednym.
T.Pawel
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:31

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: T.Pawel »

Montowałem hak w salonie vw Autorud Rz-w. motaż + hak zdejmowany+ wiązka 13 pin i kody rejestracyjne ok. 3800. Szybki + sprawne. Dlaczego w aso ?. Muszą być wprowadzone jednorazowe KODY do komputera zakupione wraz z hakiem. Po zapięciu wtyczki el. ( i oczywiście np. przyczepka , bagażnik na rowery) wyłączają się : - światła cofania w samochodzie i zostają tylko w przyczepce
światła p. mgielne w samochodzie i zostają tylko w przyczepce
w razie spalenia się żarówki w przyczepce - pojawia sie komunikat np. " brak lewego światła pozycyjnego " , itp.
w czasie cofania na desce pojawia sie symbol przyczepki i UWAGA ! nie działają tylne czujniki cofania w samochodzie i jeszcze wiele innych funkcji.
W przypadku starej przyczepki 7 -pin stosuję adapter ( przejściówka) 7pin/13 pin około 10 zł w sklepie i komp w samochodzie dale działa ja k 13 pin.
To tyle . pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2018, 12:50

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Eldar »

Można bez problemu założyć oryginalny używany hak z allegro. Kodowanie to tylko chwila i nie trzeba tego robić w ASO.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Pado »

Mnie założyli hak w salonie przy kupnie, cena 3000pln. W innym salonie oferowano mi go za 2500 przy ewentualnym kupnie u nich auta, więc z ceną da się cos zrobić. Oczywiście nadal jest to wysoka cena🙄, ale w kazdym z salonów mowiono mi, że gdyby sie coś stalo z elektryka po montażu poza aso to gwarancja mówi papa... Tak, wiem- straszenie, ale po co sie stresować
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: mick »

Info dla zainteresowanych: kupujecie oryginalny hak na Allegro, najlepiej bez wiązki. Ceny w okolicach paruset zł. Do tego w warsztatach profesjonalnie zajmujących się montażem haków zamawiajcie wiązkę z modułem Westfalia (305408300113) z montażem i kodowaniem. Ja zapłaciłem 1300 pln, efekt jak w ASO.
Jeśli chodzi o gwarancje, to ASO największy problem ma z ewentualnym ręcznym kodowaniem komputera, przy wiązce westfali kodowanie odbywa się online przez system, używany przez samego VW, wiec serwis się nie czepia. Nie ma tez ingerencji w instalacje, bo prawie cała instalacja ogranicza sie do wpięcia kostki.
Całość można zrobić poniżej 2000. Nie ma sensu kupować tez używanych haków z modułem, ASO ich nie zamontuje, bo kodowanie wymaga jednorazowego kodu, przypisanego do modułu. Taki moduł jest do wyrzucenia.
2.0 TSI Permium
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2018, 12:50

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Eldar »

Na fabrycznym module też elegancko działa ale wiadomo że każdy chwali swoje, to które potrafi zamontować :D
Mimo wszystko to że, fabryczny moduł jest do wyrzucenia to bzdura ;)
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: mick »

Panowie z serwisu mówili, że może udałoby się zakodować hak z oryginalnym sterownikiem, ale kody są jednorazowe i jak nie zadziała, to pójdą w piach. Najłatwiej chyba było im wstawić ten moduł i mieli gwarancje, że to zadziała.
W każdym razie w ASO nie ma opcji zamontować haka z używanym sterownikiem, ale cały montaż haka można zrobić poniżej 50% ceny ASO trochę kombinując.
2.0 TSI Permium
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2018, 12:50

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Eldar »

No to Cię w konia zrobili z jednorazowym kodem na montaż haka :D
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: mick »

To samo mówili goście z ASO i serwisu, w którym ostatecznie montowałem hak, że kodowanie odbywa się online i kody są przypisane do modułu i są jednorazowe. Najważniejsze jest to, że nie musimy być zdani na ciemnote wciskaną przez ASO, że jedyna opcja to zakup nowego haka w ASO za 4500 zł.
2.0 TSI Permium
ODPOWIEDZ