Tylna klapa - zamykanie z pilota

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: JJCC »

Rotrzyld pisze: 16 kwie 2023, 17:44
JJCC pisze: 15 kwie 2023, 22:04
Rotrzyld pisze: 15 kwie 2023, 18:08 Dziś odkryłem, że z easy open mogę nogą nie tylko otworzyć, ale i zamknąć klapę bagażnika. Następuje to, gdy machnę stopą pod środkowa częścią zderzaka i po usłyszeniu dźwięku przygotowania zamka klapy odejdę na odległość, gdzie czujniki już nie rozpoznają kluczyka w kieszeni. Zatem po wspomnianym zasygnalizowaniu samochodu o gotowości do zamykania wykonuję czynność wyjęcia bagażu, który np. ze względu na gabaryty lub ciężar muszę trzymać oburącz i oddalam się od auta. Po chwili klapa samoczynnie się zamyka i zatrzaskuje. Szacun dla twórcy :shock:
A ryglują się też wszystkie drzwi?
Sprawdziłem: gdy podczas zamykania klapy samochód ma drzwi zamknięte to taki stan pozostaje, natomiast gdy są odryglowane to po odejściu od auta dostęp do drzwi nie jest chroniony. Zatem, aby drzwi były zamknięte po odejściu od auta należy przed skorzystaniem z bagażnika auto zamknąć. Warto o tym niuansie pamiętać!
Dzięki wielkie! Cenna uwaga :)
JACK
michnik
Posty: 61
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:57

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: michnik »

VDR pisze: 07 kwie 2023, 8:26
Mun pisze: 06 kwie 2023, 21:00 O jakie bezpieczeństwo chodzi ?
Szeroko rozumiane. To tylko trochę automatyki i elektroniki. Czujniki wykrywania przeszkody też się mogą uszkodzić. Niefortunny zbieg okoliczności, cokolwiek. Po prostu masz być koło auta by móc szybko zareagować na niespodziewaną sytuację. Masz nadzorować ten proces będąc w pobliżu auta.

A sprawdzałeś czy da się zamknąć klapę z przycisku na klapie kiedy kluczyk nie jest w zasięgu ? Może wystarczyło by kurier kliknął w przycisk na klapie ?

A co do przypadkowego otwierania - do tego nie potrzeba elektrycznej klapy. Sporo samochodów ma siłowniki gazowe, które po zwolnieniu zaczepu zamka, przyciskiem na pilocie, podnoszą klapę do góry. Od kilkudziesięciu lat w autach to tak działa ;)
Argument bezpieczeństwa:
"Po prostu masz być koło auta by móc szybko zareagować na niespodziewaną sytuację"

Tylko dlaczego to bezpieczeństwo obowiązywać ma tylko przy zamykaniu klapy.
Powtarzam. klapę z pilota otworzę z pokoju na 2 piętrze,
Jak mam wtedy reagować "na niespodziewaną sytuację"?
Witem, mam nie otwierać klapy z pokoju.
A kluczyki chować przed nieodpowiedzialnymi domownikami.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: VDR »

michnik pisze: 17 kwie 2023, 10:56
VDR pisze: 07 kwie 2023, 8:26
Mun pisze: 06 kwie 2023, 21:00 O jakie bezpieczeństwo chodzi ?
Szeroko rozumiane. To tylko trochę automatyki i elektroniki. Czujniki wykrywania przeszkody też się mogą uszkodzić. Niefortunny zbieg okoliczności, cokolwiek. Po prostu masz być koło auta by móc szybko zareagować na niespodziewaną sytuację. Masz nadzorować ten proces będąc w pobliżu auta.

A sprawdzałeś czy da się zamknąć klapę z przycisku na klapie kiedy kluczyk nie jest w zasięgu ? Może wystarczyło by kurier kliknął w przycisk na klapie ?

A co do przypadkowego otwierania - do tego nie potrzeba elektrycznej klapy. Sporo samochodów ma siłowniki gazowe, które po zwolnieniu zaczepu zamka, przyciskiem na pilocie, podnoszą klapę do góry. Od kilkudziesięciu lat w autach to tak działa ;)
Argument bezpieczeństwa:
"Po prostu masz być koło auta by móc szybko zareagować na niespodziewaną sytuację"

Tylko dlaczego to bezpieczeństwo obowiązywać ma tylko przy zamykaniu klapy.
Powtarzam. klapę z pilota otworzę z pokoju na 2 piętrze,
Jak mam wtedy reagować "na niespodziewaną sytuację"?
Witem, mam nie otwierać klapy z pokoju.
A kluczyki chować przed nieodpowiedzialnymi domownikami.
Zapewne otwierająca się klapa może zrobić mniejszą krzywdę niż w przypadku takiej zamykającej się. W instrukcji masz głównie ostrzeżenia przy zamykaniu, by na pewno zabrać ręce ze strefy ruchu pokrywy. Taka otwierająca się klapa większych obrażeń nie zrobi. Za to przy zamykaniu łatwo o przytrzaśnięte palce czy inne części ciała.
Z instrukcji:
Nieumiejętne lub nieuważne zamykanie klapy bagażnika może spowodować ciężkie obrażenia ciała.

Przy zamykaniu pokrywy tylnej należy pamiętać, aby odpowiednio wcześnie cofnąć ręce ze strefy ruchu pokrywy.
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: Mun »

Klapa jest dość bezpieczna , zatrzymanie ręką w momencie otwierania ustala i zapamiętuje tą wysokość ( dla mających np niski garaż). Przypuszczam że podobnie jest jest przy zamykaniu z tym że bez pamięci tej pozycji( sprawdzę niebawem)
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: VDR »

Mun pisze: 17 kwie 2023, 18:48 Klapa jest dość bezpieczna , zatrzymanie ręką w momencie otwierania ustala i zapamiętuje tą wysokość ( dla mających np niski garaż). Przypuszczam że podobnie jest jest przy zamykaniu z tym że bez pamięci tej pozycji( sprawdzę niebawem)
Ale tu nie chodzi o to jak to działa w normalnych warunkach tylko w warunkach awaryjnych. Kiedy np. klapa przestanie reagować na nacisk czy opór i dalej będzie się zamykała.

Czujniki parkowania też są bezpieczne dopóki działają poprawnie ;)
Rotrzyld
Posty: 91
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: Rotrzyld »

Mun pisze: 17 kwie 2023, 18:48 Klapa jest dość bezpieczna , zatrzymanie ręką w momencie otwierania ustala i zapamiętuje tą wysokość ( dla mających np niski garaż). Przypuszczam że podobnie jest jest przy zamykaniu z tym że bez pamięci tej pozycji( sprawdzę niebawem)
[n/quote]
To cenna informacja dla osób montujących box na relingach dachowych. T-roc ma krótki dach i klapa bagażnika bez wprowadzenia ograniczenia otwierania mogłaby uderzyć w kufer boxu i spowodować uszkodzenia. Doświadczyłem już tej przypadłości w C-klasie kombi :(
Grzenioni
Posty: 19
Rejestracja: 07 maja 2023, 10:39

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: Grzenioni »

michnik pisze: 05 kwie 2023, 12:54 Taka ciekawostka.
Otworzyłem klapę pilotem kurierowi z balkonu z drugiego piętra.
Ale zamknąć już nie mogłem.
Musiałem zjechać na dół i stanąć przy samochodzie żeby pilot zadziałał.
W salonie sprawdziliśmy T-ROC-a jaki mieli w salonie.
To samo.
Przecież to bez sensu. Mogę, (albo dzieciak przypadkowo dla zabawy) otworzyć klapę z domu a zamknąć już nie.
Niemiecki programista chyba wciągnął za dużo białego proszku.
Cześć też tak mam w T-roc i w Tiguanie więć to chyba normalne. Otwiera z dalsza ale zamyka juz z bliska.
Grzenio
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: JJCC »

Nie chcę zaczynać nowego wątku, ale moje pytanie też dotyczy klapy, ale nie otwierania i zamykania z pilota.
Czy da się zamknąć elektryczną klapę bagażnika przyciskiem na drzwiach od kierowcy? Czekam na swojego T-roca i jestem ciekawy czy to jest możliwe. Dzwoniłem do dealera i powiedział, że nie ma takiej możliwości, ale od dealerów słyszałem już dużo dziwnych historii, które nie zawsze się potwierdzały z rzeczywistością.
JACK
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: andy1951 »

Nie przycisk służy tylko do otwierania.
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: rob »

Do otwierania i zamykania. O ile do otwierania wystarczy krótkotrwałe pociągnięcie, to do zamykania trzeba cały czas trzymać przycisk, do całkowitego zamknięcia i słychać też dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, jednak zamykanie tylko przy załączonym zapłonie.T-Roc rocznik 2019.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2023, 17:31 przez rob, łącznie zmieniany 1 raz.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
ODPOWIEDZ