Tylna klapa - zamykanie z pilota

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
michnik
Posty: 61
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:57

Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: michnik »

Taka ciekawostka.
Otworzyłem klapę pilotem kurierowi z balkonu z drugiego piętra.
Ale zamknąć już nie mogłem.
Musiałem zjechać na dół i stanąć przy samochodzie żeby pilot zadziałał.
W salonie sprawdziliśmy T-ROC-a jaki mieli w salonie.
To samo.
Przecież to bez sensu. Mogę, (albo dzieciak przypadkowo dla zabawy) otworzyć klapę z domu a zamknąć już nie.
Niemiecki programista chyba wciągnął za dużo białego proszku.
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: pshemus »

Ale masz na myśli odblokowanie zamka i późniejsze zamknięcie czy podniesienie/opuszczenie elektrycznej klapy?

Bo to pierwsze u mnie działa z czwartego piętra.
michnik
Posty: 61
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:57

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: michnik »

Chodzi mi o podniesienie/opuszczenie elektrycznej klapy ze środkowego kluczyka na pilocie.
Nie da się opuścić klapy z pilota dalej niż jakieś 2-3 metry.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: VDR »

michnik pisze: 05 kwie 2023, 14:15 Chodzi mi o podniesienie/opuszczenie elektrycznej klapy ze środkowego kluczyka na pilocie.
Nie da się opuścić klapy z pilota dalej niż jakieś 2-3 metry.
Względy bezpieczeństwa.
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: Mun »

O jakie bezpieczeństwo chodzi ?
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: VDR »

Mun pisze: 06 kwie 2023, 21:00 O jakie bezpieczeństwo chodzi ?
Szeroko rozumiane. To tylko trochę automatyki i elektroniki. Czujniki wykrywania przeszkody też się mogą uszkodzić. Niefortunny zbieg okoliczności, cokolwiek. Po prostu masz być koło auta by móc szybko zareagować na niespodziewaną sytuację. Masz nadzorować ten proces będąc w pobliżu auta.

A sprawdzałeś czy da się zamknąć klapę z przycisku na klapie kiedy kluczyk nie jest w zasięgu ? Może wystarczyło by kurier kliknął w przycisk na klapie ?

A co do przypadkowego otwierania - do tego nie potrzeba elektrycznej klapy. Sporo samochodów ma siłowniki gazowe, które po zwolnieniu zaczepu zamka, przyciskiem na pilocie, podnoszą klapę do góry. Od kilkudziesięciu lat w autach to tak działa ;)
Rotrzyld
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: Rotrzyld »

Dziś odkryłem, że z easy open mogę nogą nie tylko otworzyć, ale i zamknąć klapę bagażnika. Następuje to, gdy machnę stopą pod środkowa częścią zderzaka i po usłyszeniu dźwięku przygotowania zamka klapy odejdę na odległość, gdzie czujniki już nie rozpoznają kluczyka w kieszeni. Zatem po wspomnianym zasygnalizowaniu samochodu o gotowości do zamykania wykonuję czynność wyjęcia bagażu, który np. ze względu na gabaryty lub ciężar muszę trzymać oburącz i oddalam się od auta. Po chwili klapa samoczynnie się zamyka i zatrzaskuje. Szacun dla twórcy :shock:
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: VDR »

Rotrzyld pisze: 15 kwie 2023, 18:08 Dziś odkryłem, że z easy open mogę nogą nie tylko otworzyć, ale i zamknąć klapę bagażnika. Następuje to, gdy machnę stopą pod środkowa częścią zderzaka i po usłyszeniu dźwięku przygotowania zamka klapy odejdę na odległość, gdzie czujniki już nie rozpoznają kluczyka w kieszeni. Zatem po wspomnianym zasygnalizowaniu samochodu o gotowości do zamykania wykonuję czynność wyjęcia bagażu, który np. ze względu na gabaryty lub ciężar muszę trzymać oburącz i oddalam się od auta. Po chwili klapa samoczynnie się zamyka i zatrzaskuje. Szacun dla twórcy :shock:
To do odkrycia zostało jeszcze, ze funkcja Easy Close jest aktywna przez 20 sekund ;)
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: JJCC »

Rotrzyld pisze: 15 kwie 2023, 18:08 Dziś odkryłem, że z easy open mogę nogą nie tylko otworzyć, ale i zamknąć klapę bagażnika. Następuje to, gdy machnę stopą pod środkowa częścią zderzaka i po usłyszeniu dźwięku przygotowania zamka klapy odejdę na odległość, gdzie czujniki już nie rozpoznają kluczyka w kieszeni. Zatem po wspomnianym zasygnalizowaniu samochodu o gotowości do zamykania wykonuję czynność wyjęcia bagażu, który np. ze względu na gabaryty lub ciężar muszę trzymać oburącz i oddalam się od auta. Po chwili klapa samoczynnie się zamyka i zatrzaskuje. Szacun dla twórcy :shock:
A ryglują się też wszystkie drzwi?
JACK
Rotrzyld
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Tylna klapa - zamykanie z pilota

Post autor: Rotrzyld »

JJCC pisze: 15 kwie 2023, 22:04
Rotrzyld pisze: 15 kwie 2023, 18:08 Dziś odkryłem, że z easy open mogę nogą nie tylko otworzyć, ale i zamknąć klapę bagażnika. Następuje to, gdy machnę stopą pod środkowa częścią zderzaka i po usłyszeniu dźwięku przygotowania zamka klapy odejdę na odległość, gdzie czujniki już nie rozpoznają kluczyka w kieszeni. Zatem po wspomnianym zasygnalizowaniu samochodu o gotowości do zamykania wykonuję czynność wyjęcia bagażu, który np. ze względu na gabaryty lub ciężar muszę trzymać oburącz i oddalam się od auta. Po chwili klapa samoczynnie się zamyka i zatrzaskuje. Szacun dla twórcy :shock:
A ryglują się też wszystkie drzwi?
Sprawdziłem: gdy podczas zamykania klapy samochód ma drzwi zamknięte to taki stan pozostaje, natomiast gdy są odryglowane to po odejściu od auta dostęp do drzwi nie jest chroniony. Zatem, aby drzwi były zamknięte po odejściu od auta należy przed skorzystaniem z bagażnika auto zamknąć. Warto o tym niuansie pamiętać!
ODPOWIEDZ