Rozmiar koła

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
pat_krk
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2019, 20:59

Rozmiar koła

Post autor: pat_krk »

Witam,
Waszym zdaniem jaki rozmiar koła jest optymalny dla T-roca? Zastanawiam się nad zmianą zamówienia i wyborem 18 calowych, choć nie wiem czy nie są za duże i 17-calowe nie będą lepsze na nasze polskie drogi. Oczywiście pod względem estetycznym 18-calowe wyglądają lepiej:D
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Rozmiar koła

Post autor: The Rock »

Co znaczy "polskie drogi"? Nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz, ale zakładając, że to nie jest jakaś cześć Polski w ruinie ;), to obecnie w większości kraju raczej problem dziurawych dróg jakoś szczególnie nie występuje. Z pewnością nie na tyle, żeby 18 calowe felgi na dość wysokim profilu takim, jak w T-Rocu stanowiło jakiś problem.

Trzeba tylko pamiętać, że 18-ki to trochę słabsze przyspieszenie i większe zużycie paliwa niż 17ki, ale za to lepsze prowadzenie (zazwyczaj, wiele zależy też od jakości opony).
pat_krk
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2019, 20:59

Re: Rozmiar koła

Post autor: pat_krk »

Dzięki za odpowiedź. Przemyślę sprawę.
Mieszkam w Krakowie i wiele z tutejszych dróg po zimie wyglądają strasznie, bo masz dziurę na dziurze;)
jodrak
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:03

Re: Rozmiar koła

Post autor: jodrak »

Mam 18 żałuje bardzo że je kupiłem wygląd ok ale jeśli chodzi o komfort jazdy beznadzieja każdą dziurę słychać (tłucze) mimo zawieszania adaptacyjnego.
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozmiar koła

Post autor: Dario »

Ja mam 17" i tez rewelacji nie ma, a jezdze po Krakowie. Fabryczne opony jakie sa na autku to Bridgestone Turanza. Sa to bardzo dobre opony i dosc glosne, znam je z poprzedniego auta. Niestety sa bardzo twarde co powoduje ze wszystkie nierównosci sa dosc mocno odczuwalne. Jedyne co zrobilem to zmniejszylem cisnienie z ekonomicznego na komfortowe. Jest troche lepiej ale ciagle bez rewelacji.
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Rozmiar koła

Post autor: funtchomas »

A ja mam 18" i uważam, że komfort jest dość wysoki, w porównaniu do Yeti na 17" to jakbym poruszał się poduszkowcem :D
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
Hubert
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2018, 10:34

Re: Rozmiar koła

Post autor: Hubert »

Ja mam 19" i oponę Potenza 225/40/19 komfort jazdy jest dla mnie ok i opona nie pracuje na boki dzięki temu. Uczucie jakby było sztywniejsze zawieszenie. Tak naprawdę to bardzo indywidualna sprawa. Jak z kolorem heh😊 Pozdrawiam
2.0 TSI DSG 4Motion :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Rozmiar koła

Post autor: darekrezmer »

The Rock pisze: 02 kwie 2019, 23:14 Co znaczy "polskie drogi"? Nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz, ale zakładając, że to nie jest jakaś cześć Polski w ruinie ;), to obecnie w większości kraju raczej problem dziurawych dróg jakoś szczególnie nie występuje. Z pewnością nie na tyle, żeby 18 calowe felgi na dość wysokim profilu takim, jak w T-Rocu stanowiło jakiś problem.

Trzeba tylko pamiętać, że 18-ki to trochę słabsze przyspieszenie i większe zużycie paliwa niż 17ki, ale za to lepsze prowadzenie (zazwyczaj, wiele zależy też od jakości opony).
Cześć!
dlaczego uważasz ,że auto na 18-kach pali więcej niż na 17 calach ? Szerokość opony 215 jest przecież taka sama
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Rozmiar koła

Post autor: The Rock »

darekrezmer pisze: 05 maja 2019, 13:08Cześć!
dlaczego uważasz ,że auto na 18-kach pali więcej niż na 17 calach ? Szerokość opony 215 jest przecież taka sama
Fakt, że w tym przypadku nie wziąłem pod uwagę tego, że szerokość ma być taka sama, ale zazwyczaj 18ki są też cięższe od 17ek, co przekłada się na większą ociężałość samochodu przy przyśpieszeniu - w rezultacie często rośnie spalanie.
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Rozmiar koła

Post autor: darekrezmer »

Nie popadajmy w przesadę . Koła cięższe to pali więcej . To jak pełen bak to też pali więcej i jak Teściowa na tylnym siedzeniu
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
ODPOWIEDZ