Rozmiar koła

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Rozmiar koła

Post autor: Spinner »

rabi pisze: 01 maja 2020, 19:18 Komfort na 18 jest gorszy przy tych samych oponach niż na 17. wybieranie nierówności na POLSKICH drogach (nie autostradzie) jest odczuwalnie lepsze. Zobaczysz jak kupisz 18 a zmienisz na zimowe 17. Wtedy sobie przypomnisz co pisałem. Jeżeli pytasz o taką kwestię znaczy że zwracasz na to uwagę, że nie trzęsie. Ci co mówią inaczej lubią trzęsiawkę i pasuje im to. Miałem 18 w Golfie, 19 w Nissanie, 18 w Leonie. Przy zmianie na zimowe mniejsze z oponami zimowymi tez premium jak letnie od razu przyjemniejsza jazda bardziej miękka. Oczywiście, że przy braniu zakrętów lepiej na większych. Ale co za coś. Musisz się zdecydować co lubisz i wolisz.
Prawa fizyki są nieubłagane i wynika z nich, że im większa masa nieresorowana tym gorszy komfort jazdy. A więc, większe felgi, gorszy komfort a do tego mniej gumy i powietrza pod obręczą. Ja, do 2.0 tsi, 4motion i dsg7 dobrałem sobie felgi 16" bo jak siedzę za kierownicą to doznania estetyczne przygodnych obserwatorów niewiele mnie obchodzą.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Rozmiar koła

Post autor: Marecki1976 »

Spinner pisze: 30 wrz 2020, 14:00
rabi pisze: 01 maja 2020, 19:18 Komfort na 18 jest gorszy przy tych samych oponach niż na 17. wybieranie nierówności na POLSKICH drogach (nie autostradzie) jest odczuwalnie lepsze. Zobaczysz jak kupisz 18 a zmienisz na zimowe 17. Wtedy sobie przypomnisz co pisałem. Jeżeli pytasz o taką kwestię znaczy że zwracasz na to uwagę, że nie trzęsie. Ci co mówią inaczej lubią trzęsiawkę i pasuje im to. Miałem 18 w Golfie, 19 w Nissanie, 18 w Leonie. Przy zmianie na zimowe mniejsze z oponami zimowymi tez premium jak letnie od razu przyjemniejsza jazda bardziej miękka. Oczywiście, że przy braniu zakrętów lepiej na większych. Ale co za coś. Musisz się zdecydować co lubisz i wolisz.
Prawa fizyki są nieubłagane i wynika z nich, że im większa masa nieresorowana tym gorszy komfort jazdy. A więc, większe felgi, gorszy komfort a do tego mniej gumy i powietrza pod obręczą. Ja, do 2.0 tsi, 4motion i dsg7 dobrałem sobie felgi 16" bo jak siedzę za kierownicą to doznania estetyczne przygodnych obserwatorów niewiele mnie obchodzą.
Hej a jaki wzor felgi dobrałeś tej 16tki.
Fakt że trochę po czasie pytanie.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Rozmiar koła

Post autor: Wachacz »

Z tego co się wypowiadają fachowcy od motoryzacji i ci co testują T roca (można obejrzeć na YouTube) optymalnym kołem dla T roca na którym jeździ się komfortowo jest 17" ludzie kupując koła 18,19 " robią to raczej dla oka,wyglądu i tz.szpanu ? z wygodą i komfortem jazdy nie ma to nic wspólnego.Oststnio oglądałem na YouTube jazdę na oponach 19" testujący stwierdził że nie da się na takich kołach jeździć T rociem.Oczywiście każdy zakłada co chce, ja śmigam na 2 kompletach alu. 17" zima/ lato.przypominam wszystkim że w Czechach od 1 listopada obowiązują opony zimowe.pozdrawiam
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Rozmiar koła

Post autor: Spinner »

Marecki1976 pisze: 10 lis 2022, 11:41
Spinner pisze: 30 wrz 2020, 14:00
rabi pisze: 01 maja 2020, 19:18 Komfort na 18 jest gorszy przy tych samych oponach niż na 17. wybieranie nierówności na POLSKICH drogach (nie autostradzie) jest odczuwalnie lepsze. Zobaczysz jak kupisz 18 a zmienisz na zimowe 17. Wtedy sobie przypomnisz co pisałem. Jeżeli pytasz o taką kwestię znaczy że zwracasz na to uwagę, że nie trzęsie. Ci co mówią inaczej lubią trzęsiawkę i pasuje im to. Miałem 18 w Golfie, 19 w Nissanie, 18 w Leonie. Przy zmianie na zimowe mniejsze z oponami zimowymi tez premium jak letnie od razu przyjemniejsza jazda bardziej miękka. Oczywiście, że przy braniu zakrętów lepiej na większych. Ale co za coś. Musisz się zdecydować co lubisz i wolisz.
Prawa fizyki są nieubłagane i wynika z nich, że im większa masa nieresorowana tym gorszy komfort jazdy. A więc, większe felgi, gorszy komfort a do tego mniej gumy i powietrza pod obręczą. Ja, do 2.0 tsi, 4motion i dsg7 dobrałem sobie felgi 16" bo jak siedzę za kierownicą to doznania estetyczne przygodnych obserwatorów niewiele mnie obchodzą.
Hej a jaki wzor felgi dobrałeś tej 16tki.
Fakt że trochę po czasie pytanie.
Najtańsze, chestery. Ludzie za nimi nie przepadają bo raz, że 16-stki a dwa, że mają dużo "szprych". Ja uważam, że im więcej szprych tym koło lepiej można wyważyć bo bardziej równomierny rozkład masy na obwodzie koła a poza tym trudniejsze do uszkodzenia. Minus taki, że może być kłopot z zakładaniem łańcuchów. Dzięki temu, że chestery są w ogólnej pogardzie udało mi się kupić drugi komplet za 30% ceny i mam je do zimówek. a w razie czego na podmianę. Zauważyłem również, że wbrew pozorom łatwiej następuje ich samooczyszczanie ze śniegu (może mniej się go napycha) niż w poprzednim aucie gdzie miałem tylko 4 ramiona (szprychy).
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Rozmiar koła

Post autor: Marecki1976 »

Spinner
Ja dzisiaj przyglądałem się właśnie tym chesterom i wcale to najgorzej nie wygląda. Stwierdziłem że na zimę zostaje przy nich kupię tylko opony zimowe i podmienię z tych fabrycznych. Z łańcuchów raczej nie będę korzystał.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Rozmiar koła

Post autor: Marecki1976 »

A mam pytanie alufelga MAREANO 16 cali warto w to wchodzić ?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Rozmiar koła

Post autor: Marecki1976 »

Witam a mam jeszcze pytanie czy rozmiar taki sam jak w orginale oprócz parametru et 43 bo w tych na zdjęciu jest ET 41 będzie pasowała ?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Rozmiar koła

Post autor: baxior »

Marecki1976 pisze: 06 gru 2022, 20:46 Witam a mam jeszcze pytanie czy rozmiar taki sam jak w orginale oprócz parametru et 43 bo w tych na zdjęciu jest ET 41 będzie pasowała ?
Jeśli auto objęte gwarancją to szukałbym dedykowanych parametrów.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Rozmiar koła

Post autor: ghostr »

Dokładnie, lepiej mieścić się na gwarancji w dedykowanych rozmairach. Wklejałem na tym forum już pare razy oficjalną tabelę rozmiarów
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Rozmiar koła

Post autor: Marecki1976 »

Najgorsze że wszyscy tak się rzucili na te felgi do tiroców, że u mnie w Łodzi w salonie nic nie ma, czas oczekiwania Ok 3tygodnie . Dlatego tak mi się schodzi żeby znaleźć et 43 i w ładnym stanie . Ale szukam dalej i faktycznie zostaje przy rozmiarze 6Jx16 et43
Ostatnio zmieniony 08 gru 2022, 18:16 przez Marecki1976, łącznie zmieniany 1 raz.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
ODPOWIEDZ