Trzeszczenie/tarcie podczas skręcania

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Trzeszczenie/tarcie podczas skręcania

Post autor: ghostr »

Witam,

czy ktoś spotkał się z czymś takim - przy maksymalnie skręconych kołach w lewo lub w prawo (podczas jazdy) coś dziwnie tak jakby obcierało/trzeszczało - objaw zaobserwowałem tylko podczas jazdy na razie, dźwięk trochę jakby guma tarła o plastik, dosyć cichy.

Ktoś coś miał? Robią to na gwarancji?
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Trzeszczenie/tarcie podczas skręcania

Post autor: Marecki1976 »

Raczej chyba opona nie trze o nadkola chyba że jak u mojego kolegi który zapierdzielił jakieś dziwne felgi z ET z kosmosu bo mu się takie podobały, ale coś za coś.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Trzeszczenie/tarcie podczas skręcania

Post autor: ghostr »

Marecki1976 pisze: 12 kwie 2023, 9:25 Raczej chyba opona nie trze o nadkola chyba że jak u mojego kolegi który zapierdzielił jakieś dziwne felgi z ET z kosmosu bo mu się takie podobały, ale coś za coś.
No jak sprawdziłem tak wzrokowo, to opona nie trze o nadkole, koło jest zgodne z instrukcją. dziwne bo czasem mam wrażenie, że tego dźwięku nie ma lub jest przerywany - rownolegle do toczenia koła w przód.

Jakby ktoś miał jakieś doświadczenia to zapraszam do podzielenia się wiedzą
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Trzeszczenie/tarcie podczas skręcania

Post autor: Marecki1976 »

A może coś w padło w tarcze hamulcową ?
Może sprawdzić gume od przegubu przy skręcie, miałem kiedyś w golfie śrubokręt zostawiony w wahaczu po paprokach z serwisu i jak skręcałem na maxa to tarło o osłonę przegubu aż się zjeb...a
Ale tyle skorzystałem że miałem nowy orginalny śrubokręt z VW 😀
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Trzeszczenie/tarcie podczas skręcania

Post autor: ghostr »

Witam - coś musiało wpaść w tarcze i przy skręcie jakoś się blokowało

Po przejażdżce i myjni - cisza :)
ODPOWIEDZ