Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
DanceFloor
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2023, 21:14

Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Post autor: DanceFloor »

Witam wszystkich.

Moi rodzice doszli do wniosku, że czas na nowe auto i typ padł na T-Cross lub T-Rock. Nadarzyła się dość ciekawa oferta tj.

T-Cross rocznik 2020
silnik 1.0 TSi o mocy 95 KM
skrzynia manualna
przebieg ok. 15 tys. (od stycznia do dziś przejechane ok 150km z uwagi na śmierć właściciela).


Moje pytanie jest następujące i skierowane jest przede wszystkim do tych, którzy mają i użytkują samochód w tej lub bardzo zbliżonej wersji mianowicie:

Jak sprawuje się silnik? Czy stosunek mocy do masy jest odpowiedni i nie okaże się np. za 5 lat, że zwyczajnie nie daje rady i staje się niewydolny?
Jako iż z motoryzacją nie mam zbyt wiele wspólnego to obawiam się iż silnik tak małej pojemności jest po prostu niewystarczający do takiego auta no ale jak mówię, pojęcia mam tyle co nic.
Auto będzie wykorzystywane głównie do krótkich jazd po mieście, czasami trasy długości 100km drogą krajową a raz czy dwa w roku wycieczka rzędu 400km (3 osoby).

Auto dostępne za ok. 80 tys. a założony budżet to 100 tys z tym, że w budżecie zmieścić się musi również zakup zabezpieczeń GPS lub odcięcie zapłonu.



Dzięki za wasze opinie
Galux20
Posty: 426
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Post autor: Galux20 »

Optymalne auto pod Wasze potrzeby.
Te 95 ps starczy .
Jeździłem takim silnikiem polowką

Przy tej mocy jakoś nie mogłem wyczuć pracy sprzęgła /skrzynii.jakos tak pracowalo zero-jedynkowo.
Tcross to świetnie skrojone auto
1.5 DSG 6,0 spalanie
DanceFloor
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2023, 21:14

Re: Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Post autor: DanceFloor »

no jak by nie było t-cross jest o 1/3 cięższy niż polówka więc dlatego mam obawy o moc silnika
Galux20
Posty: 426
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Post autor: Galux20 »

Aż o 1/³?
Ten silnik jest niepozorny,wbrew pozorom jedzie całkiem niezle
Mocy starczy do płynnej jazdy
1.5 DSG 6,0 spalanie
Forrest
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2023, 11:24

Re: Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Post autor: Forrest »

Jeżdżę T rockiem 1.0 110 KM. Tym od kosiarki ;) Sprawuje się naprawdę dobrze, tez na długich podjazdach autostradowych z 4 osobami w środku. O mieście nie wspomnę. Asfaltu nie zwija przy ruszaniu ze świateł ale już mnie to nie bawi to po pierwsze a po drugie przy tych cenach benzyny to bez sensu. Jeżeli inne rzeczy pasują to brać
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Post autor: JJCC »

A nie myślałeś o nowym? Można dużo wynegocjować. Ja właśnie miałem taki dylemat czy kupić mało używany, czy nowy. Pochodziłem i podzwoniłem po salonach. W rezultacie kupiłem w podobnej cenie z podobnym doposażenie, ale nowego.
JACK
TIQTAQ
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2021, 11:09

Re: Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Post autor: TIQTAQ »

T-Cross świetne i dobre auto (jeździłem troszkę ) :D , ale tylko ten hamulec ręczny, to cofanie się w epoce. Hamulec elektromechaniczny z funkcją Auto-Hold - ułatwia zycie :lol: .
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Post autor: JJCC »

A masz konfigurację tego T-Crossa? Napisz jakie dodatki ma.
JACK
DanceFloor
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2023, 21:14

Re: Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Post autor: DanceFloor »

Słuchajcie, tu nie chodzi o konfiguracje i dodatki. Moje obawy dotyczą samego silnika czy daje radę z taką masą czy nie okaże się za chwile, że wysiądzie bo jest przeciążony.
DanceFloor
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2023, 21:14

Re: Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Post autor: DanceFloor »

Ostateczne zdanie ma moja matula a ona kupuje oczami dlatego robię co mogę aby dowiedzieć się czegoś więcej od strony technicznej
ODPOWIEDZ