Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
booncol
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2021, 15:28

Re: Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Post autor: booncol »

Auto zamówione dla żony wiec jej auta: Corsa B, Clio II, Fiesta Mk7 i teraz będzie T-Roc.

Dlaczego T-Roc? Bo chciała coś wyższego, a ze jeden VW już jest w rodzinie to jakoś tak swojsko. Z poprzednimi autami raczej nie ma co porównywać…
Golf VII R Variant 390
T-Roc Premium 1.5 DSG
marcin255
Posty: 496
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Post autor: marcin255 »

Ostatni Ceed GT 230 KM i 330 Nm ,szybko, twardo i głośno. Teraz ma być szybko,cicho i wygodnie :D
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
balon
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2021, 16:17

Re: Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Post autor: balon »

Ktoś przesiadł się z czegoś większego na Troca?

Dla nas Troc do tzw drugie auto w rodzinie, wozidło dla żony. 90 to miasto + dojazd 3 km do domu od granicy miasta.
Ze względu, że „pierwsze auto” mamy większe (nim głównie podróżujemy w dalsze trasy), to zdecydowaliśmy się zejść segment niżej z drugim (na początku miał być Tiguan). Od 7 lat żona jeździe IX35.
No i teraz pytanie nie będzie za ciasno? Mamy małe dzieci 6 i 2 lata, trochę się boje tej czarnej podsufitki i efektu przytłoczenia…
Troc Premium indium grey 1.5 + dsg + pakiet sport + pakiet drogowy + keyless + automatyczny bagażnik + kamera cofania + felgi szare Kolumbus 17 - zamówiony 11.06 - wyprodukowany 14.10. Odbiór 23.11.
Passaretti B8 2021 Business z pakietami + dsg
kuchyking
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2021, 21:49

Re: Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Post autor: kuchyking »

T-Roc to moje pierwsze auto 😎
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Post autor: Andrea52 »

Pierwsze moje auto po zrobieniu prawo jązdy 1.09.1980 r. to Syrenka z lewarkiem w kierownicy "piękny dwusuw ''w kolorze kości słoniowej pyr, pyr , pyr i do przodu a z rury wydechowej błękitne kółeczko po tankowaniu E 94 i dolaniu oleju chyba o ile pamiętam to superolu, Fiata 1500 MR-a biały. Poloneza 1500 GSL biay, Vw Polo CLassica 1.4 po liftingu ciemna zieleń butelkowa, inna jazda czułem się jak w ''niebie'' , jeżdziłem 10 lat bez awaryjnie 150000 km, oczywiście serwisowany bardzo byłem zadowolony, od 14 r. VII - ką 1.4 beżową,również serwisowaną i jeszcze bardziej zadowolony, jeżeli doczekam to t-roc Indium szary metailc będzie chyba ostatnim autkiem w moim życiu ze względu na wiek , mam 30 lat do setki ale cieszę się, bo kondycja jeszcze w formie, nie porównywalna do Waszej takiej młodzieńczej ale zbliżona od 55 do 65 letnich rówieśników. Pozdrawiam wszystkich. Zyczę wielkiej przyjemności z zakupionych aut teraz i w przyszłości ale na pewnojuż innej generacji.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Post autor: Spinner »

Moje ostatnie autko to Peugeot 308 GT ze świetnym silnikiem 2.0 HDI. Teraz Rocci 2.0 tsi nie jest zły (póki co) ale muszę się przyznać, że zamienił stryjek siekierkę na kijek. Pomijając kwestie "infotainmentów", "connectivitetów" czy systemów asystujących to 308 przewyższa T-Roc pod każdym względem a zwłaszcza wykończenia i użytych materiałów. Nie wspomnę już o mokrym Fap-ie znacznie mniej kłopotliwym niż suchy opf czy dpf czy zużyciu paliwa. Jak zatankowałem 308 do pełna to pokazywało zasięg 1100 km a jak zatankuję Rocciego to raptem coś koło 600 km. Na szczęście 308 zostało w rodzinie.
MarkoPolo
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2021, 19:35

Re: Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Post autor: MarkoPolo »

Od początku: PF125p, PF126p, Skoda 105S, Polonez 1500SLX, Skoda Favorit, Fiat Tipo, Daewoo Espero 1,5, Fiat Doblo 1,9, JEEP Cherokee 2,8, Jeep Grand Cherokee 3.0CRD, obecnie VW T-ROC.
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Post autor: Andrea52 »

Przerzuciłeś sporo. Który był najlepszy Twoim zdaniem.
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Post autor: extreme84 »

U mnie skromniej, ale młodszy jestem. Pierwsze auto Opel Corsa B z szalonymi 45 KM pod maską :-) Potem Focus II w wersji Gold X po lifcie kombi (oj tego bagażnika trochę mi tylko brak...), potem w oczekiwaniu na t-roca Fiesta mk7 żony i od tygodnia T-roc. Najlepiej jeździ mi się oczywiście T-rociem, w dużej mierze za sprawą licznych systemów asystujących (aktywny tempomat jest rewelacyjny), ale nie tylko. Komfort prowadzenia jest bardzo dobry, nawet nie narzekam na fotele, o których dużo było tu pisane (mam te "komfortowe", z regulacją lędźwiowa) - może bocznie trzymają ciut gorzej niż w focusie ale nadal są bardzo dobre, na pewno nie nazwałbym ich krzesłami, jak niektórzy pisali :-) Pozdrawiam!
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Jakie mieliście samochody przed T-Rociem?

Post autor: Andrea52 »

Fajnie czytać pochlebną jazdę 1.5 , podbudowałeś mnie bo już myślałem ,ze zrobiłem to co stryjek.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ