Naprawa gwarancyjna - nie działająca klimatyzacja

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Edyta
Posty: 63
Rejestracja: 22 wrz 2022, 12:25

Naprawa gwarancyjna - nie działająca klimatyzacja

Post autor: Edyta »

Cześć Forumowicze,
ostatnia lepsza pogoda potwierdziła moje podejrzenia - od początku nie działa u mnie klimatyzacja. Mieli tylko powietrze z zewnątrz, zero chłodzenia.
Przemiłe ASO powiedziało mi właśnie, że: pierwszy wolny termin to 25 maja, auto zastępcze jak najbardziej ale płatne - jakoś w Renault i Kia na okres napraw gwarancyjnych dają samochód zastępczy bez dyskusji - a w ogóle to nikt nie wie ile to potrwa.
Czy to jest standardowa praktyka VW w kwestii napraw gwarancyjnych? Czy jest o co walczyć, żeby potraktowali sprawę priorytetowo (jakby nie patrzeć jak słońce zaświeci to odczuwam powrót do mojego pierwszego samochodu z lat '90) i dali samochód zastępczy na czas naprawy? :cry:
pshemus
Posty: 270
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Naprawa gwarancyjna - nie działająca klimatyzacja

Post autor: pshemus »

Trochę dziwne, ja jak zostawiałem nawet na 1 dzień żeby obejrzeli te krzywe drzwi, to bez szermania dostałem. A pytałaś w innych ASO w pobliżu? Nie musisz jeździć tam gdzie kupiłaś.
Domell1
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2021, 10:02

Re: Naprawa gwarancyjna - nie działająca klimatyzacja

Post autor: Domell1 »

W Kielcach w ASO wszelkie naprawy gwarancyjne w VW jeśli chodzi o samochód zastępczy płatne przez klienta. Ciekawie się zrobiło natomiast w Krakowie jak byłem to powiedzili mi że jeżeli w ramach gwarancji naprawa i w ciągu dnia tego nie zrobią to zapewnią mi bezkosztowo samochód zastępczy...
Co ASO to inny "świat" :D
Edyta
Posty: 63
Rejestracja: 22 wrz 2022, 12:25

Re: Naprawa gwarancyjna - nie działająca klimatyzacja

Post autor: Edyta »

@pshemus - jasne, nie muszę, ale w moim mieście są dwa ASO - ale jednej firmy, a zupełnie nie mam teraz czasu z tym jeździć gdzieś dalej :oops:
Udało mi się dodzwonić do kogoś bardziej decyzyjnego i przesunąć termin na 15tego, ale też potwierdzić informację że auto zastępcze dają tylko wtedy gdy samochód jest niezdatny do jazdy.
bigkaban
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:37

Re: Naprawa gwarancyjna - nie działająca klimatyzacja

Post autor: bigkaban »

No ale stojac u nich na warsztacie jest niezdatny do jazdy nie?
Edyta
Posty: 63
Rejestracja: 22 wrz 2022, 12:25

Re: Naprawa gwarancyjna - nie działająca klimatyzacja

Post autor: Edyta »

Dokładnie, też tak uważam, ale cichy zasada twierdzi co innego ;)
ODPOWIEDZ