Odtwarzacz multimedialny

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Odtwarzacz multimedialny

Post autor: EdRoc »

Witam, czy można (a jeżeli tak to jak ? w ustawieniach ?) podczas odtwarzania plików mp3 (w Media) wyłączyć wyświetlanie okładek na ekranie ?
Nie wszystkie pliki mp3 mają "zaszyte" miniatury okładek - w efekcie system wyświetla te które są, ale dla wszystkich pozostałych plików tego samego wykonawcy albo pojawia się ta ikonka systemowa (zastępcza ?) - jednym słowem niezły bałagan ... - lepiej byłoby to wyłączyć :?:
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Odtwarzacz multimedialny

Post autor: VDR »

Z drugiej strony - program mp3tag jest darmowy, ma możliwość grupowej zmiany okładek (i nie tylko okładek) i można samemu sobie zrobić porządek w tagach MP3 :)
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: Odtwarzacz multimedialny

Post autor: EdRoc »

OK apka pozwala na zarządzanie tagami w mp3 (w tym i te okładki ...), tylko że jak plik (mp3) nie ma okładki to ten vw system (Infotainment) niestety w dalszym ciągu wyświetla ten zastępczy (nijaki) obrazek okładki - i to średnio wygląda ... .
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Odtwarzacz multimedialny

Post autor: VDR »

EdRoc pisze: 21 maja 2023, 16:04 OK apka pozwala na zarządzanie tagami w mp3 (w tym i te okładki ...), tylko że jak plik (mp3) nie ma okładki to ten vw system (Infotainment) niestety w dalszym ciągu wyświetla ten zastępczy (nijaki) obrazek okładki - i to średnio wygląda ... .
Sciagasz sobie taki programik: https://www.mp3tag.de/en/
Pozniej sciagasz sobie okladke z internetu, i uzupelniasz braki w tagach mp3 .... włącznie z okładką.
Poświecisz trochę czasu ale całą bibliotekę można sobie ogarnąć we własnym zakresie by miała wszystkie tagi w tym okładki.
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: Odtwarzacz multimedialny

Post autor: EdRoc »

To wszystko wiadomo - problem w tym że w aucie w slocie nr 1 jest karta SD 64GB a na niej ok. 150 wykonawców i ich utwory w sumie z ok. 1800 płyt (i okładek ... :)
Okładki doskonale znam bo większość płyt jako cd stoi u mnie w domu na półce (wielu półkach ... zbiór cd po wielu latach kolekcjonowania ... :)
Tak że z mojego punktu widzenia zdecydowanie łatwiej byłoby wyłączyć wyświetlanie tych okładek w odtwarzaczu (vw Infotainment) ale widzę że to się jednak nie da - przynajmniej ja nie znajduje nigdzie w menu takiej opcji.
Ponieważ kiedyś był poruszany temat logo stacji radiowych (które też są też wyświetlane w systemie) i metody ich aktualizacji ze strony systemu vw niezależnie od nadawcy radiowego, więc zakładałem, że na podobnej zasadzie można zapanować nad tymi okładkami w odtwarzaczu ...
ODPOWIEDZ