Android auto - rozłączanie polaczenia

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Oaooiea
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2023, 9:04

Android auto - rozłączanie polaczenia

Post autor: Oaooiea »

Witam,
Od miesiąca mam problem z Android auto w swoim t-rocu:
- telefon co chwilę rozłącza się
- mam problem z automatycznym łączeniem auto - telefon
- polaczenie zrywa się w trakcie korzystania (np. Prowadzenia rozmowy telefonicznej)
- wygląda jakby bluetooth co chwilę rozlaczal się.

Auto nowy t-roc 2022r
Telefon: samsung s22 ultra.

Probowałam:
Przywrócić auto do fabrycznych
Przywrócić telefon do fabrycznych
Łącznie powyzsze
Sprawdziłam ustawienia Android auto (opcje żeby zawsze łączył z autem)
Zmieniłam w telefonie ustawienie, żeby była pełna wydajność telefonu i aplikacji (brak jakiegokolwiek oszczędzania energii)
W końcu próba sparowania z innym telefonem (samsung s23 ultra)
Nic nie pomaga.
Wydaje mi się, że jest to związane z update Android auto w kwietniu.

Czy ktoś z Was ma / miał podobny problem?
Jak temu zaradzić?
Dziękuję!
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Android auto - rozłączanie polaczenia

Post autor: rob »

Mam podobnie, tyle że u mnie jest połączenie przez kabel. Stało się tak gdzieś miesiąc temu, po aktualizacji do Android 13 i Miui 14 w telefonie Xiaomi 11T Pro, wtedy to przestał on współpracować z AA, tzn. zrywa, zawiesza się, miga - nie da się używać, choć wcześniej było ok. W innym telefonie, z androidem 11 i Miui 13 działa prawidłowo.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
xentinel
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:45

Re: Android auto - rozłączanie polaczenia

Post autor: xentinel »

Również mam problemy - dwa telefony - OnePlus i Xiaomi jeden po kablu drugi bezprzewodowo. Zrywanie połączenia, albo przy rozmowie telefonicznej w aucie słychać szum lub ciszę, osoba do której dzwonimy słyszy wszystko dobrze. Podobnie cyrki z Spotify - uruchamia się na ekranie w samochodzie ale nie reaguje na dotyk. Nie wiem czy to kwestia Androida czy systemu w samochodzie. Ostatnio zauważyłem też, że nie zawsze mi się kamera włącza. (np w trakcie słuchania radia)
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Android auto - rozłączanie polaczenia

Post autor: VDR »

Z Androidem 13 były jakieś cyrki z AA - było swego czasu głośno o tych problemach. Być może nie zostały jeszcze w 100% wyeliminowane. A jeśli chodzi o chińskie Xiaomi czy OnePlusy to mam wrażenie, że to jednak kwestia tych chinskich systemów.

Na moim Xiaomi Mi 11 Lite 5G z MIUI 12.5 na Androidzie 11 - Yanosik notorycznie gubi sygnał GPS (gdzie Mapy Google działają poprawnie), kliknięcie w aplikacje na telefonie powoduje aktualizację GPS. Wygląda to tak jakby Yanosik przechodził w tło i w tym czasie tracił uprawnienia do GPSa (mimo ustawienia w telefonie by miał dostęp). Czasami działa przez setki km poprawnie a czasami gubi sygnał po 200m.
Parę razy nie byłem w stanie odebrać telefonu bo nie pojawił się odpowiedni komunikat. Ani na telefonie ani w systemie nie byłem w stanie wywołać możliwości odebrania połączenia. Parę razy audio przełączyło się na telefon i komunikaty leciały z telefonu a nie z radia.
Plus takie pierdoły - jak ukrycie aplikacji typu Discord powoduje tylko tyle, że znika ikona z menu a powiadomienia jak przychodziły tak przychodzą dalej.

Ale ogólnie to nie mam większych problemów - w większości wypadków działa poprawnie, nawigacja w szczególności na mapach googla działa perfekcyjnie, asystent głosowy działa bez problemu etc etc.

Ogólnie mam wrażenie, że to trochę niedoróbki samego Android Auto, a trochę systemów operacyjnych i nakładek w naszych telefonach :/
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Android auto - rozłączanie polaczenia

Post autor: Marecki1976 »

xentinel pisze: 22 maja 2023, 10:53 Również mam problemy - dwa telefony - OnePlus i Xiaomi jeden po kablu drugi bezprzewodowo. Zrywanie połączenia, albo przy rozmowie telefonicznej w aucie słychać szum lub ciszę, osoba do której dzwonimy słyszy wszystko dobrze. Podobnie cyrki z Spotify - uruchamia się na ekranie w samochodzie ale nie reaguje na dotyk. Nie wiem czy to kwestia Androida czy systemu w samochodzie. Ostatnio zauważyłem też, że nie zawsze mi się kamera włącza. (np w trakcie słuchania radia)
Też dzisiaj zauważyłem że przy włączonym radiu na wstecznym w pewnym momencie przestała działać kamera, następnie wyłączyłem wsteczny włączyłem i pojawił się komunikat Brak połączenia z kamerą czy jakoś tam. Ale za chwilę już było ok. Nie wiem może gdzieś styk od wstecznego się przycina.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Android auto - rozłączanie polaczenia

Post autor: Radio »

Dla przypomnienia... kamera na wstecznym działa do prędkości jak dobrze pamiętam 15km/h, później wyłącza się, włączy się jeżeli zmniejszymy prędkość, może za szybko cofacie?
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Android auto - rozłączanie polaczenia

Post autor: Ziomekatomek »

Ta kamera potrafi się wyłączyć przy cofaniu w garażu i NIE wyłączyć w czasie jazdy na drugim biegu :)
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Android auto - rozłączanie polaczenia

Post autor: Marecki1976 »

Ziomekatomek pisze: 27 maja 2023, 22:01 Ta kamera potrafi się wyłączyć przy cofaniu w garażu i NIE wyłączyć w czasie jazdy na drugim biegu :)
Dokładnie,wylacza się w trakcie cofania choć kamera się podnosi ale obrazu brak, potem się włącza. Więc coś z przesyłem chyba nie halo.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Android auto - rozłączanie polaczenia

Post autor: Radio »

Więc ewidentnie jest z nią problem, więc wizyta w serwisie..... aby jednak serwis nie marudził proponuję nagrać jej Niedziałanie.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Android auto - rozłączanie polaczenia

Post autor: Marecki1976 »

Trzeba się powoli umówić aż strach jechać co by czegoś nie spieprzyli . Zastanawiam się do którego serwisu zadzwonić w łódzkim, może ktoś coś ?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
ODPOWIEDZ