VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: JJCC »

JacK666 pisze: 28 cze 2023, 21:18 >JJCC
Przywiązuję sporą wagę do wyglądu i materiałów z jakich coś jest zbudowane i co wpływa bezpośrednio na moje postrzeganie produktu (np. jeśłi t-roc to tylko wersja stylistyczna R-line co najmniej z pakietem led plus ze względu na światła dzienne na dole) i irytują mnie takie niedoróbki czy oszczędności w wyposażeniu samochodu o których napisałem poprzednio.
Osobiście dopłaciłbym parę złotych by mieć lepsze materiały w wyglądzie i dotyku w środku czy np. sporo lepsze wygłuszenie nadwozia stąd też moje określenie budżetowy bo jeśli cena byłaby np. o 5-10 tys. z tego powodu wyższa to być może wiele osób by nie kupiło wcale t-roca'a.
Dlatego też budżetowość w mojej ocenie to nie jakaś określona kwota tylko w przypadku konkretnego modelu cięcie kosztów przez producenta tak by balansować z ceną finalną na tyle by produkt się sprzedawał ale niestety kosztem jakości czy materiałów.
Całkowicie zgadzam się z Tobą, że producenci tną koszty. Oczywiście tną koszty po to aby więcej zarobić. Mnie też denerwuje jakość wykończenia. Pamiętam jak kupiłem dawno temu nowego Opla Astrę I, który miał wszystko mięciutkie i był miły w dotyku. To była zupełnie inna jakość i to w 1997 roku. Teraz niestety producenci schodzą niestety na psy.
JACK
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: VDR »

Ta osłona silnika jest tak potrzebna jak druga dziura w tylnej części ciała. Miałem w B6, zaginęła kiedyś w którymś z serwisów, niestety auto było w dwóch i zanim się zorientowałem to trudno już było ustalić w którym. Przejeździłem z 10 lat bez tej pokrywy. Passeratti dalej jeździł tak samo. Względy wizualne ? Pod maskę zaglądam raz na jakiś czas - taka osłona to zawsze dodatkowa upierdliwość z jej sciąganiem, odkładaniem gdzieś na bok, zakładaniem itd. Małe to nie było. Bez tej osłony nawet hałas jakoś nie wzrósł. W zasadzie nie zauważyłem jej braku ;) Dla mnie zbędny dodatek. Chyba, że chodzi o chwalenie się autem przed sąsiadem czy znajomymi - to fakt wtedy taka osłona to +10 do wyglądu ;)
Nowe T-Roc jej nie mają i nie chodzi o kwestie budżetowe:

https://uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=19273

"Przedsiębiorca Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Volkswagen, modele: Arteon, Golf, Passat, Tiguan i T-Roc (typ: A1, CD, 3CC, 5N i 3H), wyprodukowanych w Niemczech między lutym 2020 r. a lutym 2022 r., osłona ozdobna silnika może się poluzować. W przypadku zetknięcia się poluzowanej osłony z gorącym obszarem turbosprężarki może dojść do uszkodzeń termicznych i pożaru.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 1 028 pojazdów.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu usunięcia osłony ozdobnej silnika."
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: Tuktus »

1.5 tsi 150KM w manualu odebrany w połowie 2022r i osłona jest.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: andy1951 »

W nowych silnikach Evo2 nie ma osłony Ty nie masz tego silnika wprowadzonego do produkcji od sierpnia 2022
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: VDR »

andy1951 pisze: 08 lip 2023, 11:56 W nowych silnikach Evo2 nie ma osłony Ty nie masz tego silnika wprowadzonego do produkcji od sierpnia 2022
Albo niech sprawdzi czy przypadkiem nie łapie się akcje serwisową sciągania osłony ;) Bo go któregoś dnia zaskoczy dym spod maski ;)
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: pshemus »

Byłem dzisiaj w serwisie w poszukiwaniu części, przy okazji zapytałem się o osłony w Evo2 - wg gościa silniki które wyszły z fabryki bez osłony nigdy jej nie dostaną, będzie ją miała dopiero nowa wersja silnika która rzekomo ma się mniej grzać.

Ciekawostka - w Kodiaqu w salonie Skody osłona była.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: andy1951 »

Ale jaki silnik miała Skoda Kodiaq
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: pshemus »

1.5 TSI, nie wiem czy evo2 czy nie bo miała osłonę więc nie widziałem co pod spodem dokładnie - ale układ rurek które sprawdzałem był identyczny.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: andy1951 »

Sprawdziłem Skoda Kodiaq z osłoną nie posiada silnika tpu Evo2
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: pshemus »

Dziś zauważyłem, że dzięki dziadowskiemu oszczędzaniu VAG wlazła mi kuna i pogryzła piankową osłonę wokół wlewu oleju i przewód od jednej z cewek (zabezpieczenie tych przewodów to żart). Jadę w środę na wymianę oleju to mi mają obejrzeć czy trzeba te kable wymienić. Oczywiście gwarancja tego nie obejmuje.
ODPOWIEDZ