VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
michnik
Posty: 61
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:57

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: michnik »

pshemus pisze: 11 paź 2023, 19:12 Dziś zauważyłem, że dzięki dziadowskiemu oszczędzaniu VAG wlazła mi kuna i pogryzła piankową osłonę wokół wlewu oleju i przewód od jednej z cewek (zabezpieczenie tych przewodów to żart). Jadę w środę na wymianę oleju to mi mają obejrzeć czy trzeba te kable wymienić. Oczywiście gwarancja tego nie obejmuje.
Co za dziadowskie pieprzenie.
W jaki niby sposób poprzednia osłona silnika mialaby powstrzymać kunę.
Chyba stalowa siatką na silniku.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: Spinner »

Jeżeli ktoś twierdzi, że osłona silnika niczemu nie służy i jest tylko zbędnym gadżetem a ma takową, to chętnie odkupię za rozsądną cenę.
Bedę miał dwie.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: pshemus »

Jak masz połowę kabli na wierzchu zamiast schowanych to łatwiej jej się dobrać, poza tym ma więcej miejsca żeby wleźć na blok silnika - z osłoną miałaby ciaśniej. One na ogół obgryzają miękkie rzeczy a nie twardy plastik - tak jak tutaj - przewód, piankę, ojcu przegryzły kabel od sondy lambda, mnie w poprzednim aucie rurkę od płynu do spryskiwaczy. Raczej żują z nudów a nie ścierają zęby.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: VW T-ROC osłona silnika wer.Style 1.5 manual

Post autor: pshemus »

Gdyby kogoś interesowało - piankowa osłona wlewu oleju w 1.5 TSI kosztuje w serwisie 71 złotych (choć wcześniej przez telefon twierdzili że 150).
ODPOWIEDZ