Front Assist - działanie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Front Assist - działanie

Post autor: Wachacz »

https://youtu.be/Iqe-nMZSlt4 Są kartony ale i auta podczas jazdy warto obejrzeć ?.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Front Assist - działanie

Post autor: VDR »

Wachacz pisze: 27 maja 2023, 10:54 https://youtu.be/Iqe-nMZSlt4 Są kartony ale i auta podczas jazdy warto obejrzeć ?.
Szkoda marnować czas na te głupoty jakie tam zaprezentowano. Może niech najpierw zacznie od przeczytania instrukcji a nie bierze się za kręcenie filmów na YT i udawanie specjalisty.

Pomijam już, że to film sprzed .....9 lat.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Front Assist - działanie

Post autor: Wachacz »

VDR pisze: 28 maja 2023, 10:09
Wachacz pisze: 27 maja 2023, 10:54 https://youtu.be/Iqe-nMZSlt4 Są kartony ale i auta podczas jazdy warto obejrzeć ?.
Szkoda marnować czas na te głupoty jakie tam zaprezentowano. Może niech najpierw zacznie od przeczytania instrukcji a nie bierze się za kręcenie filmów na YT i udawanie specjalisty.

Pomijam już, że to film sprzed .....9 lat.
Ale czy Front Assist działa sprawnie ? Koledzy piszą o różnych sytuacjach i jest różnie z działaniem czy działa tak jak instrukcja podaję ??? Ja też jeżdżę nowym autem 2 lata raz zadziałało ale miałem podobne sytuację i nic nie zadziałało raczej bym temu systemowi nie ufał nic pewnego ?.To jest tylko moje zdanie,moje wnioski i moje 2 letnie doświadczenie może u innych jest inaczej ???.
marcin255
Posty: 486
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Front Assist - działanie

Post autor: marcin255 »

O ile się orientuje i jak to u mnie działa, auto przyspiesza, nie patrzysz na drogę
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Front Assist - działanie

Post autor: VDR »

Wachacz pisze: 29 maja 2023, 23:43
VDR pisze: 28 maja 2023, 10:09
Wachacz pisze: 27 maja 2023, 10:54 https://youtu.be/Iqe-nMZSlt4 Są kartony ale i auta podczas jazdy warto obejrzeć ?.
Szkoda marnować czas na te głupoty jakie tam zaprezentowano. Może niech najpierw zacznie od przeczytania instrukcji a nie bierze się za kręcenie filmów na YT i udawanie specjalisty.

Pomijam już, że to film sprzed .....9 lat.
Ale czy Front Assist działa sprawnie ? Koledzy piszą o różnych sytuacjach i jest różnie z działaniem czy działa tak jak instrukcja podaję ??? Ja też jeżdżę nowym autem 2 lata raz zadziałało ale miałem podobne sytuację i nic nie zadziałało raczej bym temu systemowi nie ufał nic pewnego ?.To jest tylko moje zdanie,moje wnioski i moje 2 letnie doświadczenie może u innych jest inaczej ???.
Działa. Rozmawiałem z serwisem i dostałem info, ze w większości wypadków brakuje nam po prostu tej sekundy czy ułamka sekund zawahania by jeszcze odpuścić i spóźnić reakcję. Reagujemy za wcześnie ;) Auto ma we Front Assist zareagować kiedy system wykryje, że nasza reakcja jest za słaba albo jej nie ma. Jeśli cokolwiek wykryje i ta reakcja jest wystarczająca to nie wspomaga naszej reakcji. A przekonałem się o tym jak mi na prostej drodze auto jadące przede mną nagle zahamowało bo kierowca stwierdził, że to jednak będzie ta uliczka w prawo. Mimo, że zareagowałem to wielka czerwona ikona na całym środkowym wyświetlaczu się pojawiła wraz sygnałem dźwiękowym. Jednym słowem system był o ułamki sekund szybszy niż moja reakcja. Do auta było dobrych kilka metrów i spokojnie bym wyhamował ale światło stop na aucie poprzedzającym i "zbyt wolna" moja reakcja (ustawione w systemie wczesne ostrzeganie) według systemu uruchomiła procedurę. Później miałem drugą taką akcję - nagłe hamowanie auta poprzedzającego w dojeździe do świateł i też reakcja systemu. Radar wykrywa póki co wszystko - jedynie jeszcze musze sprawdzić czy zmienia się ikona i pokazuje np. motocyklistę zamiast symbolu auta w środkowej części wyświetlacza kokpitu kiedy mamy ustawiony podgląd na assystentów.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 171
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Front Assist - działanie

Post autor: JacK666 »

Odgrzeję trochę temat bo akurat w sobotę trafiłem na spory korek na S8 wyjazd z Warszawy na Białystok wszystko zapchane i wszystkim się śpieszy więc wiadomo była dosyć szybka jazda na zderzaku i zmiana pasa na żyletkę i doskonale można było "sprawdzić" że system widzi wszystko i reaguje tak jak powinien.
Ustawione mam wczesne ostrzeganie i dwa razy system dokładnie zareagował, tak jak pisał wyżej VDR, czyli wyprzedził mnie choć jechałem z pełną świadomością tego co się dzieje i ile miejsca mam na decyzję by mocniej przyhamować przed poprzednikiem. Za pierwszym razem się zdziwiłem ale to właśnie ustanienie wczesne systemu takie zachowanie samochodu powoduje. Co ciekawsze to dohamowanie systemu nastąpiło dokładnie w momencie gdy już miałem nogę na hamulcu i zaczynałem go wciskać. I nagle ikona na wyświetklaczu i sygnał dzwiękowy. Ale w sumie wolę to niż przypadek gdy bym się jednak zagapił.

Widzę jednak pewne niebezpieczeństwo i widzę, że trzeba już o tym na przyszłość pamiętać bo system działa także gdy jadąc prawym pasem chcemy zmienić pas na środkowy i dalej praktycznie zaraz dalej na lewy i pasujemy się na ten środkowy za samochodem jadącym tym pasem środkowym w małej od niego odległości a mamy sporą przewagę prędkości ale praktycznie tylko chwilę jedziemy tym środkowym.
Dla systemu to wystarczy bo nagle się znajdujemy na środkowym pasie blisko poprzednika i zbliżamy się do niego mimo że naszym zamiarem jest zmiana pasa na lewy.
I system dohamowuje :-) bo nie wie, że jedziemy niejako po skosie z prawego poprzez środkowy na pas lewy.
W gęstym ruchu może nie być to zbyt przyjemne a wręcz niebezpieczne takie nagłe dohamowanie bo zmienia założoną dynamika poruszania.
Więc trzeba uważać :-)
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Front Assist - działanie

Post autor: pshemus »

To zobacz co wymyśliła Toyota w nowym C-HR - spróbuj z takim czymś podjechać pod zderzak gdy zaczynasz wyprzedzać:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/pr ... ka/ryt71m9

Samochód wyposażono m.in. w system tłumienia przyspieszenia, które spowolni każde nagłe wciśnięcie pedału gazu, jeżeli przed autem będzie jechał inny pojazd. Układ Proactive Driving Assist (PDA) działający przy niskich prędkościach, inteligentnie dostosowuje prędkość pojazdu do sytuacji na drodze, w zależności od natężenia ruchu drogowego lub wykrytego zakrętu.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 171
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Front Assist - działanie

Post autor: JacK666 »

No pięknie, pięknie do tego pewnie tylko szkrzynia automatyczna i koniec z jazdą typy:
jadę na 6 biegu mając 80 km/h i poniżej 2 tys. obrotów dojeżdzam spokojnie do poprzedzającego i czekam na lukę z przeciwka, redukuje do 3, silnik dostaje 3,5 tys obrotów i jest gotowy, z przeciwka prawie mija mnie ostatni samochód, wtedy gaz w podłogę i silnik od razu przyspiesza, lewy pas już wolny więc lewy kierunkowskaz i jazda ciągnąc na tej trójce od 80 do 120 i 5,5 tys. obrotów a potem znów 6 i puszcamy gaz schodząc do przepisowych 95 km/h (wg. licznika)
Nawet DSG przełączone w tryb sport tego nie potrafi bo się pogubi :-)
Nawet przy słabowitym 150 konnym 1,5 tsi z manualem z biegów wystarczy 1,2, 3 i 6 przy przyspieszaniu, na 3 dociagniemy do 70-80 km/h a potem od razu 6 :-)
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Front Assist - działanie

Post autor: pshemus »

I jeszcze do zestawu system rozpoznawania znaków zauważy jakiś źle postawiony znak i da po hamulcach w połowie wyprzedzania ;)
Rotrzyld
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Front Assist - działanie

Post autor: Rotrzyld »

Kilka dni temu wyprzedzał mnie motocyklista, który jak to przystało na króla szos kończąc swój manewr wjechał mi przed samą maskę. Front Assist zareagował i na ekranie liczników wyświetliła się ikona samochodu na czerwono, a ja pomyślałem: cóż, kolejny raz kierującemu jednośladem się udało...
VDR pisze: 03 cze 2023, 8:26
Wachacz pisze: 29 maja 2023, 23:43
VDR pisze: 28 maja 2023, 10:09

Szkoda marnować czas na te głupoty jakie tam zaprezentowano. Może niech najpierw zacznie od przeczytania instrukcji a nie bierze się za kręcenie filmów na YT i udawanie specjalisty.

Pomijam już, że to film sprzed .....9 lat.
Ale czy Front Assist działa sprawnie ? Koledzy piszą o różnych sytuacjach i jest różnie z działaniem czy działa tak jak instrukcja podaję ??? Ja też jeżdżę nowym autem 2 lata raz zadziałało ale miałem podobne sytuację i nic nie zadziałało raczej bym temu systemowi nie ufał nic pewnego ?.To jest tylko moje zdanie,moje wnioski i moje 2 letnie doświadczenie może u innych jest inaczej ???.
Działa. Rozmawiałem z serwisem i dostałem info, ze w większości wypadków brakuje nam po prostu tej sekundy czy ułamka sekund zawahania by jeszcze odpuścić i spóźnić reakcję. Reagujemy za wcześnie ;) Auto ma we Front Assist zareagować kiedy system wykryje, że nasza reakcja jest za słaba albo jej nie ma. Jeśli cokolwiek wykryje i ta reakcja jest wystarczająca to nie wspomaga naszej reakcji. A przekonałem się o tym jak mi na prostej drodze auto jadące przede mną nagle zahamowało bo kierowca stwierdził, że to jednak będzie ta uliczka w prawo. Mimo, że zareagowałem to wielka czerwona ikona na całym środkowym wyświetlaczu się pojawiła wraz sygnałem dźwiękowym. Jednym słowem system był o ułamki sekund szybszy niż moja reakcja. Do auta było dobrych kilka metrów i spokojnie bym wyhamował ale światło stop na aucie poprzedzającym i "zbyt wolna" moja reakcja (ustawione w systemie wczesne ostrzeganie) według systemu uruchomiła procedurę. Później miałem drugą taką akcję - nagłe hamowanie auta poprzedzającego w dojeździe do świateł i też reakcja systemu. Radar wykrywa póki co wszystko - jedynie jeszcze musze sprawdzić czy zmienia się ikona i pokazuje np. motocyklistę zamiast symbolu auta w środkowej części wyświetlacza kokpitu kiedy mamy ustawiony podgląd na assystentów.
ODPOWIEDZ