Front Assist - działanie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Front Assist - działanie

Post autor: Radio »

Prawdopodobnie radar do kalibracji lub wymiany.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Front Assist - działanie

Post autor: VDR »

https://www.youtube.com/watch?v=rpPBfguOdUg
No ni hu hu nie działa to u mnie tak jak na powyższym filmie. Ani kontrolki sygnalizacji odstępu (ta biała z dwoma samochodami i wykrzyknikiem pomiędzy nimi z podkreśleniem sugerującym odstęp)
Ani czerwonej kontrolki, ani piszczenia. Mimo ustawienia na ostrzeganie wczesne. Ale radar ewidentnie działa bo pojawiają się pojazdy na wyświetlaczu i widzę jak się do nich zbliżam.
Trzeba będzie zgłosić to do ASO i niech go skalibrują porządnie.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Front Assist - działanie

Post autor: VDR »

Radio pisze: 22 maja 2023, 22:03 Prawdopodobnie radar do kalibracji lub wymiany.
Radar działa bo w ACC trzyma dystans i mogę ten dystans regulować i nie jest to jazda na zderzaku poprzedzającego auta.
W Front Assist raczej skończyłoby się to konkretnym dzwonem zanim by zareagował. Ewidentnie system nie potrafi wykorzystać wskazań radaru w Front Assist, mimo, że wyglądają poprawnie na wyświetlaczu.
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Front Assist - działanie

Post autor: pshemus »

To jeszcze zapytam programistycznie (żeby się w ASO nie nabijali):

Obrazek
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Front Assist - działanie

Post autor: VDR »

pshemus pisze: 22 maja 2023, 22:50 To jeszcze zapytam programistycznie (żeby się w ASO nie nabijali):

Obrazek
IT Crowd znam doskonale ;) Nawet próbowałem wysiąść i wsiąść i niestety nie pomogło ;) Ale jeszcze mu jutro reset do fabryki zrobię i zobaczymy czy nie pomoże ;)
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Front Assist - działanie

Post autor: Ziomekatomek »

VDR pisze: 22 maja 2023, 21:21
@ziomekatomek - a w codziennej jeździe piszczy gdy zbyt szybko podjedziesz do jakiegoś auta albo kontrolka sygnalizacji odstępu się pojawia ?
W codziennej jeździe pokazuje "ikonę zderzenia" bez żadnych innych sygnałów. Ta ikona pojawia się chyba powyżej jakiejś prędkości, bo w mieście nigdy jej nie miałem.

Jak sytuacja jest podbramkową to daje sygnał dźwiękowy i ikonę hamuj, po czym system sam zaczyna hamować jak nie ma reakcji ze strony kierowcy. Przy włączonym i wyłączonym ACC działa tak samo.

Do tego jeszcze dochodzi napinanie pasów i zamykanie okien, ale nie wiem w ramach jakich systemów to działa.

Hamowania ze 140 do 0 nie da się zapomnieć...
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Front Assist - działanie

Post autor: pshemus »

A on ci na to ;) :

Obrazek
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Front Assist - działanie

Post autor: pshemus »

W modelu 2023 (czyli tym co produkują od wakacji 2022) pre-crash assist nie ma, więc mniej atrakcji zapewni.
Mnie cross-traffic alert zatrzymał przy minimalnej prędkości a i tak nie wiedziałem co się dzieje
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Front Assist - działanie

Post autor: VDR »

pshemus pisze: 22 maja 2023, 23:53 W modelu 2023 (czyli tym co produkują od wakacji 2022) pre-crash assist nie ma, więc mniej atrakcji zapewni.
Mnie cross-traffic alert zatrzymał przy minimalnej prędkości a i tak nie wiedziałem co się dzieje
Wyłączony na pewno nie jest. Jak się go wyłączy to od razu pojawia się żółta ikona, której nie sposób przeoczyć ;) Poza tym menu przetrzepałem kilka razy zarówno z poziomu kierownicy multimedialnej jak i z menu Infotainment. Włączony jest na pewno tylko czas reakcji ma IMHO baaardzo opóźniony.
Tak jakby ustawienie ostrzeganie wczesne było gorzej niż ustawienie późne.
Pre-crash to zupełnie inna bajka.
Znajdę wolną chwilę to podjadę do ASO i wezmę testowego t-roca by sprawdzić jak w salonowym to działa. System powinien minimalizować skutki a mam wrażenie, że po prostu kompletnie nie reaguje albo reaguje zdecydowanie za późno :/ I nie chodzi by go używać na co dzień i mu ufać w pełni ale jednak wolałbym by działał poprawnie. Przynajmniej tak jak na wrzuconym przeze mnie, kilka postów wyżej, filmiku z YT.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Front Assist - działanie

Post autor: Wachacz »

VDR pisze: 22 maja 2023, 21:21 @wachacz Jeśli mówisz o tych eksperymentach na kartonach, w dodatku bez widoku z wnętrza pojazdu i tego co widać na wyświetlaczu to nie jestem nimi zainteresowany. Wybacz ale YT jest zalany mnóstwem pseudofachowców, którzy chcą zabłysnąć a często mają mgliste pojęcie o tym o czym mówią.
Instrukcja mówi wprost - że system rozpoznaje pojazdy, pojazdy dwukołowe oraz pieszych i nijak karton nawet obklejony folią aluminiową nie koniecznie w te ramy musi się łapać. To nie są testy na podstawie których można w ogóle cokolwiek powiedzieć, co najwyżej można potraktować jako formę jakiegoś żartu.

Ewidentnie działanie tego systemu w moim samochodzie muszę zweryfikować bo nawet nie wyświetla się kontrolka sygnalizacja odstępu kiedy zmniejszam dystans do poprzedzającego auta. Wygląda, tak jakby system był źle skalibrowany albo coś w tym stylu.

@ziomekatomek - a w codziennej jeździe piszczy gdy zbyt szybko podjedziesz do jakiegoś auta albo kontrolka sygnalizacji odstępu się pojawia ?
Ale są też filmy że nie widzi samochodu już nie kartonów i nikt nie wie dlaczego ? Jak znajdę to wrzucę.
ODPOWIEDZ