Samoczynne zamykanie drzwi

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Perła
Posty: 35
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Samoczynne zamykanie drzwi

Post autor: Perła »

Witam
Od kilku dni zauważyłem że po otwarciu drzwi z pilota po ok 2 sekundach samoczynnie się rygluja. Zdarza się raz na jakiś czas. Ostatnio wymieniłem baterie w pilocie ale wątpię żeby to miało jakiś wpływ. Miał ktoś podobnie? Próbowałem nagrać filmik ale sytuacja zdarza się raz na jakiś czas i nie mam pojęcia czym to może być spowodowane.
Normalnie jak zamykam z pilota to lusterka się chowają jest sygnał itp natomiast jak otwieram i następuje to ryglowanie to tylko słychać charakterystyczne zatrzaśnięcie drzwi i są zamknięte i lusterka oczywiście w pozycji otwartej
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Samoczynne zamykanie drzwi

Post autor: ghostr »

Hej,

to mechanizm zabezpieczający.

Jeżeli otworzyć (odryglujesz) drzwi z pilota ale nie otworzysz skrzydła drzwi fizycznie - to zamki się automatycznie zaryglują po upływie jakiegoś czasu.

Jest to zabezpieczenie przed tym, jakbyś np. wyszedł z auta na parkingu pod sklepem i w kieszeni przez przypadek otworzył samochód, oddalając się od niego.

Zatem jeżeli odbezpieczysz zamek ale nie otworzysz drzwi fizycznie, to zamki automatycznie się zarygluja.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Samoczynne zamykanie drzwi

Post autor: ghostr »

Być może właśnie nastąpiła jakaś usterka tego systemu.
Perła
Posty: 35
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Samoczynne zamykanie drzwi

Post autor: Perła »

Dzięki za odp. Sytuacja jest dość dziwna bo to ryglowanie występuje też jak otwieram drzwi i zauważyłem też że chyba pilot ma znaczenie bo w zapasowych kluczach nie zauważyłem tego. Chyba muszę się wybrać do serwisu :(
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Samoczynne zamykanie drzwi

Post autor: VDR »

Ten system nie powinien działać po 2 sekundach. Działa po jakiś 30tu. Jeśli wymieniałeś baterie to sprawdziłbym tę baterię. Parę razy zdarzyło mi się kupić kioskowego "leżaka", w którym napięcie od nowości daleko odbiegało od tego jakie powinno być ;) Jeśli bateria jest sprawna a na drugim kluczyku sytuacja nie zdarza się to możliwe, że kluczyk jest uszkodzony i w jakiś tam sytuacjach wysyła sygnał ryglowania.
Perła
Posty: 35
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Samoczynne zamykanie drzwi

Post autor: Perła »

Chyba wina jednak kluczyka. Niby bateria duracel ale to widać nie ma co patrzeć na to. Spróbuję kupić philipsa oryginalnie były i zobaczymy co to będzie. Dzięki jeszcze raz za odp
ODPOWIEDZ