VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
elshreko
Posty: 18
Rejestracja: 08 maja 2023, 21:13

VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Post autor: elshreko »

Dzień dobry, mam pytanie korzystam z google maps i na wyświetlaczu przy kierownicy mam raz strzałki nawigacji i jest ok. lub komunikat "kompas obecnie niedostępny" brak strzałek, nawigacja chodzi poprawnie wszystko połączone z samsungiem galaxy. Wygląda na to że kompas raz chodzi raz nie.
Czy ktoś ma podobny problem z tym kompasem ?
Forrest
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2023, 11:24

Re: VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Post autor: Forrest »

U mnie w ogóle nie ma kompasu. Tylko w/w komunikat. W ASO powiedzieli ze trzeba mieć fabryczną nawigację żeby mieć kompas. Coś mi sie to nie wydaje…. Strzałki nawigacji mam tylko jak korzystam z Apple Maps przez CarPlay. Wtedy, co ciekawe, pojawia sie malutki kompas na gorze wyświetlacza, który cały czas pokazuje wyłącznie północ. Niezły bałagan….
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Post autor: VDR »

Brak kompasu pojawia się z reguły kiedy masz na środkowym wyświetlaczu nav, uruchamiasz google maps na wyświetlaczu radia i dopiero "zlecasz" nawigację do jakiegoś punktu. Zmień strzałkami o jedną pozycje w lewo czy w prawo aby pokazał coś innego na środkowym wyświetlaczu i wróć z powrotem do wyświetlania kompasu. Kompas powinien się pojawić ;)

Nie mam nawigacji, mam strzałki między zegarami w Google Maps i Yanosiku (choć tutaj jest problem że na rondach jest wszystko w lustrzanym odbiciu).
elshreko
Posty: 18
Rejestracja: 08 maja 2023, 21:13

Re: VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Post autor: elshreko »

Tak robiłem i nadal miałem "kompas obecnie niedostępny", ale odkryłem coś ciekawego, trasa Kraków-Warszawa. Wybór głosowy miasto, ulica google maps powtarza zapamiętuje ruszam na wyświetlaczu przy kierownicy "kompas obecnie niedostępny" nawigacja prowadzi jak należy, po chwili kolega dzwoni z pytaniem czy wyjechałem oczywiście odbieram połączenie klikając odbierz na wyświetlacz prawym i po odebraniu połączenia pojawiają się strzałki między zegarami i jest jak należy. Z powrotem Warszawa-Kraków j/w jechałem z żoną po ruszeniu poprosiłem żeby zadzwoniła do mnie odebrałem strzałki się pojawiły numer drogi i wszystko OK. Nie wiem, tak jakby wybudzał się telefon czy coś innego.....
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Post autor: pshemus »

Komunikatu nie widziałem, ale w wyborze ustawień zegarów można sobie wybrać kompas zamiast np. prędkości czy biegu - u mnie nic się nie wyświetla.
elshreko
Posty: 18
Rejestracja: 08 maja 2023, 21:13

Re: VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Post autor: elshreko »

Kolega VDR ma rację, strzałkami na kierownicy lewo prawo i pojawią się strzałki kierunku google maps zamiast kompas niedostępny. Dzięki. Odebrałem T-Roca 20.05.2023 r. postępy są, jeszcze trochę i rozpracujemy wszystko.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Post autor: Marecki1976 »

Dokładnie u mnie tak samo jakby się zawieszał ten kompas i strzałka pod środku ale jak coś przełączę to się uaktywnia i jest ok.
A czy jest opcja na Wyświetlaczu po środku wywalić tą informacje na zielono ze strzałka która zasłania pół nawigacji ?
Załączniki
20230608_121328_compress71.jpg
20230608_121328_compress71.jpg (104.05 KiB) Przejrzano 3363 razy
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
elshreko
Posty: 18
Rejestracja: 08 maja 2023, 21:13

Re: VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Post autor: elshreko »

Chyba się nie da, tylko strzałki po środku i nazwy np. węzeł wielicki itp...
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Re: VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Post autor: Leo »

Na kierownicy pstrykasz z prawej o jedną funkcję dalej (u mnie pokazuje się wówczas stacja radiowa) i od razu z powrotem. I już masz wskazanie z nawigacji Google na ekranie między zegarami.
elshreko
Posty: 18
Rejestracja: 08 maja 2023, 21:13

Re: VW T-ROC 1.5 2023 komunikat kompas obecnie niedostępny

Post autor: elshreko »

Tak dokładnie logo aktualnej stacji radiowej i powrót na navi i masz strzałki google maps.
ODPOWIEDZ