Radio internetowe

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

Pod warunkiem że będzie działać dobrze. Ostatnio usiadłem na kluczyku i opuściłem szyby do samego dołu. Moja zajrzała do wnętrza by sprawdzić czy nie ma kluczyków w stacyjce i alarm się aktywował. Email przyszedł - ale push już nie koniecznie. Ostatnio znów były problemy z łączeniem do WeConnect - jednym słowem - za darmo mogę tą usługę mieć. Tez mam na 3 lata Plusa - zobaczymy co przez te 3 lata poprawia bo jak na razie to raczej mnie zrazili do tej usługi niż zachęcili ;)
krzychu8888
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2023, 15:47

Re: Radio internetowe

Post autor: krzychu8888 »

mój problem z radiem internetowym jest nieco inny niż opisywane wyżej

Nie wykupywałem żadnego pakietu a radio internetowe raz na X prób zadziała . po podłączeniu hotspota również działa raz na jakiś czas.

Dziwi mnie fakt że radio bez wykupionych danych działa .. co prawda przez jakiś czas.. i jak wspomniałem raz na X prób
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

Może Ci dealer włączył Cubica na próbny miesiac - jesli to nowe auto. Ja tak miałem i wtedy wszystko działało ok. Padło po miesiącu. Póki co jest porażka. Radio internetowe gra w zależności co się szybciej połączy - T-roc do hotspota czy AA po wifi do T-Roca :/
atrom55
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2023, 17:24

Re: Radio internetowe

Post autor: atrom55 »

Chcę się podzielić z kolegami taką otóż sprawą. Na początku roku kupiłem w Cubic Telcom pakiet 25GB (160zł) ważny przez rok. Przy całkiem mało aktywnym użytkowaniu na początku kwietnia zostało 5gb.
Kilka dni temu "w spadku" po dzieciach dostałem mobilny ruter wi-fi ZTE MF-79U. Wykorzystując oferte (prawie wszystkich sieci) dodatkowej karty sim dołączonej do wspólnego konta uruchomiłem sieć w samochodzie - działa bez zarzutu. Aby wybrane radio internetowe uruchamiało się po włączeniu zapłonu należy w ustawieniach rutera usunąć wymóg podania PIN karty sim. Koszt - kilka złotych miesięcznie. Konfiguracja b. prosta. Pozdrawiam jr
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

atrom55 pisze: 25 kwie 2024, 12:14 Chcę się podzielić z kolegami taką otóż sprawą. Na początku roku kupiłem w Cubic Telcom pakiet 25GB (160zł) ważny przez rok. Przy całkiem mało aktywnym użytkowaniu na początku kwietnia zostało 5gb.
Kilka dni temu "w spadku" po dzieciach dostałem mobilny ruter wi-fi ZTE MF-79U. Wykorzystując oferte (prawie wszystkich sieci) dodatkowej karty sim dołączonej do wspólnego konta uruchomiłem sieć w samochodzie - działa bez zarzutu. Aby wybrane radio internetowe uruchamiało się po włączeniu zapłonu należy w ustawieniach rutera usunąć wymóg podania PIN karty sim. Koszt - kilka złotych miesięcznie. Konfiguracja b. prosta. Pozdrawiam jr
Masz rację tak to działa. Podobnie działa jak zrobimy w telefonie hotspot i podepniemy samochód.
Czyli wsiadamy do samochodu z telefonem, telefon się łaczy po BT z samochodem a za pomoca makra w telefonie uruchanmia się hotspot i samochód się łączy. Jak zakonczymy jazdę i telefon sie rozłączy z BT samochodu to makro wyłączy nam hotspot.

Ale wracając do routera to też miałem taki pomysł by z rutera dostarczać po wi-fi sygnał do samochodu (zamiast pakietu w Cubic) oraz dane dla aplikacji audials czyli radia internetowego tylko mi przeszło bo z infornacji od VW to radio internetowe działa tylko wtedy gdy mamy aktywną usługę We Connect + (co jest za darmo przez pierwsze 3 lata od zakupu) a potem usługa z + jest oferowana jako płatna.
Zostaje bepłatna usługa We Connect w której nie ma funkjonalności radia internetowego.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
ODPOWIEDZ