Radio internetowe

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

1.Czyli u Ciebie radio internetowe jest dostępne bez połączenia z telefonem wystarczy tylko połączenie jednostki do internetu poprzez wbudowany eSIM?
2. Radio internetowe jest dostępna nawet wtedy gdy ŻADEN telefon nie jest podłączony do samochodu nawet poprzez BT?

Jesłi dwa razy TAK na powyższe to u mnie coś nie działa ponieważ w aplikacji myVolkswagen widzę dla swojego konta następujace wpisy w sekcji: Umowy oraz czasy ich obowiązywania:
We Connect Plus: Aktywny do 17.05.2026
Połączenie z numerem alarmowym: Aktywny
We Connect: Aktywny

Z z opisu We Connect Plus z kolei wynika, że radio internetowe powinno być dostępne tak jak u Ciebie.
Muszę zadzwonić do VW bo być może musza skonfigurować/zresetować coś po swojej stronie.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

Ad1 tak mi działało przez jakiś czas po odebraniu z salonu - tego jestem w 100% pewny bo się zastanawiałem kto za to płaci :D

Później przestało to działać. Wtedy napisałem post na forum.
Poźniej polaczylem auto z moim telefonem na ktorym udostepnilem hotspota. Radio ozylo. Zainstalowalem sobie MacroDroid, potestowalem czy wraz z polaczeniem sie do BT, hotspot sie uruchamia i czy radio działa. Działało.
A na drugi dzień - cisza w glosnikach i problemy z dostepem do radia.

Z informacji infolinii, którą uzyskałem dzisiaj - radio internetowe oraz strumieniowanie danych Tidal, Apple Music wymagają oddzielnych pakietów danych lub połączenia z wlasnym hotspotem. Najprawdopodobniej dealer uruchomił mi jakiś pakiet danych przez eSim na start. I jak ten pakiet wygasł czy wyczerpał się - straciłem dostęp do radia.

Obecnie działa tylko i wyłącznie poprzez mój hotspot - czy to z telefonu czy bedac pod domem z sieci domowej. Musze polaczyc WIFI. Przy okazji widze - ze zaczely dzialac przyciski wzywania pomocy technicznej i helpu (te obok SOS) - bo przed tą aktualizacja/resetem ze strony VW wyswietlalo sie ze funkcja niedostepna.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

A masz usługę We Connect Plus? Jest po zakupie włączona na 3 lata.

Z opisu usługi:
Zakup „We Connect Plus” umożliwia przedłużenie licencji We Connect Plus Twojego pojazdu i korzystanie z dodatkowych mobilnych usług online obsługiwanych przez system Infotainment przez kolejny rok lub dwa lata. Ponadto za pomocą smartfona i aplikacji We Connect można na przykład zdalnie sterować różnymi funkcjami pojazdu, takimi jak centralny zamek lub opcjonalne ogrzewanie postojowe.
Dzięki usługom strumieniowania dostępnym w systemie Infotainment „Ready 2 Discover” po zalogowaniu się za pomocą posiadanych już danych dostępowych można korzystać z najlepszej rozrywki, natomiast radio internetowe pozwala słuchać stacji radiowych nadających na żywo i podcastów.
Poniżej znajduje się przegląd poszczególnych usług obsługiwanych przez Twojego Volkswagena
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

Tak, usługę We Connect Plus mam na 3lata i ta usługa była i jest aktywna. Ona zezwala na dostęp do Radia Internetowego ale.....zeby z niego korzystac to trzeba wykupic pakiety w Cubic albo polaczyc sie do wlasnego hotspota :D To samo masz z Tidal i z Apple Music. Wykupienie We Connect Plus daje Ci tylko i wyłącznie dostep do mozliwosci skorzystania z tych funkcjonalnosci. Ale żeby skorzystać musisz ogarnąć sobie Internet dla tych funkcjonalności. Tego eSim nie supportuje (wszystko inne tak).
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Odzwonił VW z niemiec i się wyjaśniło to czy eSim wspomaga "za darmo" radio internetowe to zależy od kraju rejestracji i tego czy do kupowanego samochodu gdy jest We Connet Plus przypisany jest od razu pakiet danych w cenie.
W Polsce nie ma czegoś takiego i u nas trzeba sobie samemu dokupić pakiet danych albo udostepniać z tefefonu.
W Cubic to jakieś 300 pln za 25GB na rok.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Kupiłem w Cubic 5GB danych i działa idealnie, parę sekund po odpaleniu już gra ostatnio wybrane radio internetowe.
Nie potrzeba obciążać telefonu hot-spotem i radio internetowe jest dostępne dla każdego kto jeździ.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Tuktus
Posty: 68
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Radio internetowe

Post autor: Tuktus »

Czyli najtaniej jest korzystać z „internetu” z telefonu ktory jest podłączony z trockiem?
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

Najtaniej tak, ale czy najwygodniej ? System jest tak zabugowany, że w zasadzie trzeba przeprowadzać rytuał, żeby nic się nie pogryzło. Jak hotspot jest z telefonu na którym używamy AA, to trzeba pilnować by radio internetowe odpaliło się przed AA bo inaczej nie działa. Niezależnie czy korzystam z AA bezprzewodowo czy z USB. Trzeba pamiętać by się nie podpiąć do ładowania za wcześnie.
Jesli najpierw odpale hotspota, podlacze auto do hotspota, odpale radio web, odpale AA to wtedy radio internetowe dziala i AA dziala.
AA korzysta z polaczenia w telefonie, nie korzysta z podlaczenia auta do hotspotu.
Czasami wyskakuje napis Pobieram i .....wisi. Restart radia (trzymamy dluzej przycisk wlaczenia radia) rozwiazuje problem.
Bardziej skomplikować się tego nie dało :/ A wystarczyłby slot na sima lub eSim z mozliwoscia rejstracji go u operatorow a nie tylko w Cubic.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Ten komunikat "Pobieram i .... wisi" to potrafi się pojawić także gdy używamy danych z Cubic i trzeba chwilę dłużej poczekać na ustawienie połączenia z konkretnym radiem internetowym.
Mam, tak jak pisałem dane z Cubić i niektóre stacje internetowe włączaja się w parę sekund a inne wymagają poczekania ponad 10 sekund by zaczęły grać gdy się je wybierze z ulubionych.

Ale fakt, używanie telefonu jako hotspota jest kłopotliwe i wymaga trzymania się kolejności aktywowania poszczególnych funkcji by wszystko zadziałało poprawnie hotspot musi być już uaktywniony i dostępny zanim jednostka w samochodzie wstanie i zaczyna się łączyć, potem AA bezprzewodowo lub kablem.

Więc zakup danych w Cubić może nie jest najtańszym ale zdecydowanie z tego co widzę idealnym rozwiązaniem wtedy to jest bezproblemowo w tle a radio internetowe działa od strony obsługi jak zwykłe radio.
Tak patrząc na ceny pakietów danych i zużycie transweru to wychodzi poniżej 1 pln za godzinę słuchania więc do przeżycia.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Radio internetowe

Post autor: Galux20 »

Rzeczywiście , jeśli nie można z tego korzystać jak że zwykłego radia to wtedy to jest ułomne.
Dla mnie 1zł/ h to jest nie do zaakceptowania.
Android mi wystarczy.
Dźwięk lepszy niż na Androidzie?
1.5 DSG 6,0 spalanie
ODPOWIEDZ