Radio internetowe

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Radio internetowe

Post autor: VDR »

Komuś działa ? Jak odbierałem auto to miałem na pewno Zetkę dostępną przez web. Ale coś mi się kojarzy, że było tez kilka innych stacji.
Później usuwałem użytkownika i obecnie po wybraniu źródła WEB mam tylko komunikat pobieram i ......tak w nieskończoność. Nie pobiera żadnych streamingów. Próbowałem z ustawień wywołać konfigurator ale nie wiele to zmienia. Tak jakby Audials nie był w stanie pobrać stacji PL.
Też tak macie ? Ustawienia prywatności obecnie na maxa i dalej nic. Ktoś miał podobny problem ? Działa Wam Audials ?
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Zakładam, że masz pakiet danych wykupiony dla eSIM'a w samochodzie lub udostępniasz internet porzez wi-fi z telefonu?
W tym drugim wypadku w systemie samochodu logujesz się do telefonicznego hot spot'a.
Wg. mojej wiedzy to jest warunek konieczny by odbierać stacje internetowe w samochodzie.
U mnie gdy telefon połączy się poprzez bluetooth z systemem samochodu to w telefonie aktywuje się hot-spot wi-fi a system samochodu automatycznie sie do tego wi-fi łączy (ma wpisana nazwę i hasło w ustawieniach)
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Radio internetowe

Post autor: Galux20 »

Dzięki za info.
1.5 DSG 6,0 spalanie
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

We Connect Plus mam na 3lata. Pakietu danych sam nie wykupowałem - możliwe ze w ASO wrzucili mi jakiś bezpłatny miesiąc bo to działało - chociaż w sumie jeszcze miesiąc nie upłynął. Android Auto działa - Spotify czy Audials w AA dane ciągnie. Telefon podłączony po wifi do hotspota utworzonego w Infotainment bo z AA korzystam bezprzewodowo. Faktycznie po podłączeniu auta do hotspota w telefonie radio internetowe działa.

@JacK666 to wymuszanie włączenia hotspota to jakaś funkcjonalność Twojego telefonu czy w ogóle Androida (chyba ze masz ugryzione jabłko) ?
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

To nie fukcjonalność telefonu tylko funkjonalność androidowej aplikacji MacroDroid.
Aplikacja pozwala tworzyć bardzo rozbudowane makra (w tym warunkowe) na podstawie kilkudziesięciu parametrów.
np. jeżełi bluetooth połączy się z samochodem i jest to t-roc to uruchamia hotspot'a a po rozłączeniu go wyłącza jeśłi połączy z innym moim samochodem to tego nie robi.
np. jeśli zadzwoni, ktoś z najbliższej rodziny to nie muszę klikać w ekran by połączenie odebrać tylko sam odbiera.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

MacroDroid działa całkiem sprawnie, niestety dzisiaj w Infotainment wita mnie komunikat: "Radio internetowe nie jest dostępne, spróbuj później". Co dziwne jak wejdę w aplikację WeConnect, w ikonkę trybiku w prawym górnym rogu i wyświetlę "Moje usługi online" to tam nie widzę również radia internetowego (chociaż nie dam sobie ręki uciąć, że wcześniej było to wyszczególnione). Cały ten infotainment jest jakiś taki chińską ręką pisany :/
Ktoś może potwierdzić, że radio internetowe nadal mu działa i czy w aplikacji WeConnect ma wyszczególnione "radio internetowe" w moje usługi online ?
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

U mnie nie było i nie ma takiego wpisu o radiu internetowym.
A co masz wpisane w Pakiety danych?
U mnie jest napisane: Pakiety danych można zakupić i zarzadzać nimi poprzez partnera Cubic Telecom.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

Gdzieś mi mignęło radio internetowe podczas resetu do ustawień fabrycznych. Co do wpisów w pakiety danych mam tak jak Ty. Sprawdziłem na jeszcze innym telefonie robiąc hotspota i póki co radio internetowe wyświetla komunikat "Radio internetowe nie jest obecnie dostępne. Spróbuj później".
Przy okazji znalazłem kolejne dziwne zachowanie tej całej "transmisji danych". Bardziej tego nie można chyba było zagmatwać, ale to w innym wątku opisze ;)
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Usystematyzujmy wiedzę ;-)
Też mam taki komunikat "Radio internetowe nie jest obecnie dostępne. Spróbuj później"
Wg. mnie to wynika z tego, że nie mam wykupionego pakietu danych dla eSIM i system samochodu jako taki nie ma w tym momencie jak pobierać muzyki mimo, że ma w pamięci zapisane internetowe stacje radiowe.
Po podłączeniu telefonu jako hotspot, jednostka w samochodzie się łączy z internetem i radio internetowe jest dostępne tj. gra, można wyszukiwać nowe stacje, dodawać je do pamięci itd.
Fakt jest to trochę na początku pokręcone by to skonfigurować ale jak się wszystko poprawnie wpisze to działa :-)
Pakiet 25GB danych w Cubic Telecom kosztuje 300 pln.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

Jeśli chodzi o sieci to od ponad 20lat zajmuje się nimi więc powiedzmy, że ogarniam temat. W 2000 roku jak tylko powstał standard 802.11b już budowałem pierwsze sieci radiowe ;)
Ten komunikat miałem mimo, że auto było podłączone do mojego hotspota a globus nie był wyszarzony. Dla upewnienia się, że to nie jest problem telefonu - sprawdziłem na innym hotspocie z innego telefonu oraz na wifi z mojej sieci domowej ;)
Wczoraj prośba o kontakt z obsługa WeConnect w jezyku polskim - dzisiaj kontakt i kolejne ciekawostki - bo u nich w systemie było, że ostatni raz łączyłem się 25 maja - mimo, ze 2 dni temu radio działało poprawnie :D I Pani była bardzo zdziwiona, że wcześniej radio działało bez hotspota ;)
Stwierdziła, ze przeprowadzi jakąś aktualizacje, resety i posprawdza wszystko i kazała wrócić do auta za 15 minut.

Wróciłem za godzinę, w Infotainment zalogowany jako gosc, globus szary - musiałem powalczyć by zalogować się do profilu użytkownika głównego, ale jak to w końcu się udało to radio internetowe .....ożyło :D :D

Bardziej skomplikować tej usługi nie mogli :/ W ogóle dostęp do radia internetowego via Infotainment jest płatny i dostępny w ramach We Connect Plus. To samo możemy mieć via apka Audials Play z poziomu AA. Podobnie jest z Tidal, który również działa dobrze poprzez AA i nie ma potrzeby korzystać z wbudowanego klienta Tidal w Infotainment :D To jest kurde jakiś debilizm by płacić za dostęp do apki do której jest dostęp za free poprzez AA :D
ODPOWIEDZ