Radio internetowe

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Dźwięk jest taki sam jak w androidzie bo to zależy nie od tego czy dane dla aplikacji radia są dostępne porzez eSIM czy poprzez hotspot z telefonu tylko od jakości w jakiej radio internetowe "nadaje".
Co do tej złotówki to dla mnie to w zupełności akceptowalne biorąc pod uwagę wygodę użytkowania oraz to, że nie ma stacji radiowej, której słucham dostępnej poprzez sieć FM (zresztą i tak płace na nią parę złotych więcej co miesiąc :-) )
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Radio internetowe

Post autor: Galux20 »

Na Androidzie też możesz tej stacji sluchac
1.5 DSG 6,0 spalanie
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Oczywiście, że mogę na androdzie słuchać ale po komforcie użytkowania poprzez dane przypisane do eSIM w samochodzie to do androida już raczej nie wrócę.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Radio internetowe

Post autor: Galux20 »

Trzeba szanować każde wybory, priorytety.
1.5 DSG 6,0 spalanie
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

@JacK666 77 zl za 5GB na 90 dni. Rocznie wychodzi te 308zl czyli prawie tyle samo co za pakiet 25GB na 365 dni ;) Pytanie czy te 5GB faktycznie wystarczy Ci na 3 miesiące.
Co do funkcjonalności - dzisiaj 12km zrobione w ciszy przy komunikacie "Pobiera..." nie połączył. Normalnie to pomaga reset radia przy wylaczonym AA. Czyli dluzsze przytrzymanie gałki od włączania radia. Czasami zdarza się ze, radio internetowe jest szybsze niz AA i wtedy wszystko gra poprawnie od wejścia do auta. Ale z reguły to był rytuał przed ruszeniem gdzieś dalej, więc, przesiadlem sie na Audials z AA i .... tutaj stacje wlaczaja sie zdecydowanie szybciej niz przez klienta wbudowanego w Infotainment. Pododawałem sobie ulubione stacje i już było fajnie i ..... zadzwonił telefon. Odebrałem, porozmawialem via zestaw glosnomowiacy w samochodzie i po skonczonej rozmowie Audials nie wrocił na głosniki samochodu, tylko na glosnik telefonu. To samo dzieje się ze Spotify. Nie testowałem jak to wyglada z innymi aplikacjami. Wylaczenie, wlaczenie wifi powoduje ze rozlacza sie AA i laczy ponownie i dzwiek wraca na glosniki samochodu. Nie wiem czy to wina AA czy VW czy mojego telefonu ale wyglada to wszystko jak jedna wielka niedorobka :/ :/ Poki co od paru dni jezdze z pendrivem i wlasna muza choc tutaj tez - muzyka raz gra od ostatniego utworu który słuchalem, raz zaczyna od pierwszego albumu w kolejnosci alfabetycznej. I kompletnie nie wiem od czego to zalezy bo czasami rano kontynuuje od ostatnio sluchanego utworu co by wskazywalo, że czas nie jest kluczowy (chyba ze reset następuje np. po 18h od wyłączenia zapłonu). Oprogramowanie Infotainment - po prostu jedna wielka tragedia :/
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Oceniam, że pakietu danych nie wystarczy na te trzy miesiące ale kupiłem bardziej do testów funkcjonalności systemu samochodu i tak jak już chyba pisałem działa to poprawnie tj. odpalam samochód, parę sekund i radio internetowe już gra. Nie ma z tym żadnych problemów. Po prostu działa. Zaprogramowane stacje przełączaja się w kilka sekund, czeka się, co naturalne, na ustanowienie połączenia z serverem.

Co do samego AA i np. nawigacji to jeśli nawigacja jest wyswietlana na ekranie i działa bardzo sprawnie to jakiekolwiek przełączenie ekranu z nawigacji na radio, muzykę z USB czy telefon powoduje, że potem ekran wraca do nawigacji bardzo długo, czasami kilka minut, by odzyskać pełna płynność wyświetlania.
Wygląda tak jakby system AA miał kłopot z ponownym wyświetlaniem nawigacji na pełnym ekranie po przełączeniu z innej funkcji. Ekran wisi, mruga, wyświetla dziwnie fragmenty mapy. Jest to bardzo irytujące. W końcu "załapie" i działa znów bardzo dobrze.
Nie doktoryzowałem sie w tym temacie (typu sprawdzanie różnych telefonów czy różnych nawigacji) ale na moim telefonie podłączonym po kablu i nawigacji AutoMapa takie zachowanie jest powtarzalne 1:1.
Być może inny, nowszy w domyśle szybszy telefon, byłby tutaj lepszy ale nie sądze bo pierwsze wystartowanie nawigacji jest poprawne, startuje szybko i działa sprawnie do momentu jak nie przejdziemy do innej funkcji.

Co do muzyki z USB to u mnie system zachowuje się poprawnie zaczyna grać zawsze od miejsca gdzie wyłączyłem ostanio.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Re: Radio internetowe

Post autor: Leo »

Na komórce mam radio internetowe radio.pl. To pierwsze z brzegu jakie zainstalowałem z Internetu. Oczywiście darmowe. Samochód mam już ponad rok i żadnych pakietów nie dokupowałem. Jest od nowego We Connect. Każde radio jakie mam zaprogramowane na komórce po prostu działa. Kartę SIM mam najzwyklejszą, ale oczywiście dane komórkowe na telefonie muszą być włączone. I tyle - słucham czego chcę z tegoż internetowego radia przez Android Auto.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Radio internetowe

Post autor: Galux20 »

Potwierdzam świetnie to dziala
1.5 DSG 6,0 spalanie
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

Leo pisze: 24 cze 2023, 20:54 Na komórce mam radio internetowe radio.pl. To pierwsze z brzegu jakie zainstalowałem z Internetu. Oczywiście darmowe. Samochód mam już ponad rok i żadnych pakietów nie dokupowałem. Jest od nowego We Connect. Każde radio jakie mam zaprogramowane na komórce po prostu działa. Kartę SIM mam najzwyklejszą, ale oczywiście dane komórkowe na telefonie muszą być włączone. I tyle - słucham czego chcę z tegoż internetowego radia przez Android Auto.
A jak dzwoni telefon do Ciebie, odbierasz i konczysz rozmowe to wraca Ci glos na auto czy przelacza sie na telefon ? Bo u mnie Spotify, Audials, Tidal i wszystko co odpalam z AA zachowuje sie dokladnie w ten sposob i nijak nie moge tego ogarnac. Jedyna opcja jaka znalazlem to wylaczenie i wlaczenie wifi by AA sie przeladowalo.

No i przy korzystaniu z AA to dane ida z telefonu a nie z wbudowanej w auto karty eSim.

Radio internetowe wbudowane w Infotainment dziala jednak inaczej, nie potrzeba telefonu tylko internetu by działalo.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Może ktoś wie jak czy robił to?
Chodzi mi o uaktualnienie listy stacji radia internetowego widzianych przez aplikację zainstalowaną w systemie samochodu.
Wielu stacji nie da się wyszukać ani wg. typu ani po nazwie a istnieją i są one do wyszukania poprzez aplikację w telefonie czy w komputerze.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
ODPOWIEDZ