Radio internetowe

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

przez lupkę też Ci nie wyszukuje ? Daj jakiś przykład sprawdzę jak to u mnie jest.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

wpisuję w lupkę: Nostalgie i znajduje 29 stacji z tego tylko dwie francuskojęzyczne, ale żadna nie jest tą, którą daje się odszukć np. z aplikacji androidowej: Nostalgie Disco Fever :-)
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

u mnie tez tego w infotainmentowej wersji audials nie ma. W AA w andku odnajduje ;) Mam wrazenie, ze oni maja swoj serwer posredniczacy czy cos bo ostatni mi wszystkie Antyradia podmieniło na jakies wloskie muzyki klasyczne, jakies poludniowamerykanskie rytmy etc. Co dziwne zmieniły sie ikony i strumien, ale podpis byl dalej AntyRadio Warszawa, czy Antyradio Polski Rock. Co ciekawe wybranie z ostatnio słuchanych stacji prowadziło do jakiej "dzikiej" stacji. Musiałem wyszukiwac lupką i jeszcze raz uruchamiac streaming by dodac do listy. Z drugiej strony ilość miejsc na liście, też jakaś ograniczona. Juz mi sie zapelniła cala :D

Poki co musze zwalczyc by mi dzwiek w AA wracal po skonczonej rozmowie a nie zostawal na telefonie. Wtedy chyba przejde kompletnie na Audials z AA.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Zgłosiłem oficjalnie problem do VW i bardzo szybko dostałem odpowiedź, że lista stacji radiowych dostępna w samochodzie powinna być zgodna z tą, którą można wyszukać na stronie partnera www.radio.de
Poproszono mnie także o info jakich stacji dostępnych do słuchania na powyższej stronie nie mam w samochodzie więc wysłałem parę przykładów.
Zwrotnie dostałem info, że po weryfikacji rozwiązaniem problemu zajmuje się dział techniczny w Niemczech gdzie finalnie trafiło moje zgłoszenie oraz przeprosiny za niedogodność z prośbą o cierpliwość :-)

Co do tego problemu z podmianą strumienia w stosunku do wywświetlanej nazwy też tego doswiadczyłem ale wg. mnie to jest jakiś problem z programowaniem komórek pamięci czy też bardziej z kolejnościa i wyborem miejsca z menu z którego idziemy do zaprogramowania danej komórki pamięci.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

JacK666 pisze: 02 lip 2023, 23:08 Co do tego problemu z podmianą strumienia w stosunku do wywświetlanej nazwy też tego doswiadczyłem ale wg. mnie to jest jakiś problem z programowaniem komórek pamięci czy też bardziej z kolejnościa i wyborem miejsca z menu z którego idziemy do zaprogramowania danej komórki pamięci.
Ale pod tymi komorkami pamieci podlinkowane byly strumienie internetowe których nigdy nie słuchałem ani nie miałem pojęcia, że istnieją ;)
Ikona i strumień były obce - zostały natomiast tylko nazwy typy Antyradio Warszawa, albo Antyradio Polski Rock ;) Wrzucasz sobie Antyradio Polski Rock a tam jakas babeczka zawodzi po hiszpańsku ;) Musiałem przez lupę wyszukać jeszcze raz Antyradio Warszawa, uruchomic strumien i przypisac do komorki pamieci. W TOP100 próba uruchomienia strumienia konczyła się na hiszpańskiej wokalistce ;)

Ogólnie ten cały infotaitnment mam wrazenie ze przez to ze jest platny to leci przez ich proxy - wczoraj podczas słuchania nagle zerwało i wyskoczył znany komunikat Pobiera.... i nic. Restarty radia według procedury ktora zawsze dzialala, nic. Przelaczylem na Audials z AA - po 5 sekundach stacja gra.
Co lepsze u góry ikonki pokazuja - że dostep do Internetu jest wiec infotainment nie powinien miec problemu.

Zbieram sie w sobie bym im wysmarowac zgłoszenie i przypomniec ze zaplacilem za radio internetowe które nie działa :D Niech zwracaja kase za usluge ktora nie dziala :D
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

A to czegoś takiego nie doświadczyłem.
Dostęp do internetu jest poprzez eSIM pewnie to Cubic Telecom a więc w Polsce to roaming i może akurat zasięg był słabszy i przerwało.
Ja mam dostęp przez wykupiony pakiet w Cubic i jakoś specjalnie nie zrywa ale zdarza się czasami na kilka sekund.
Zakładam, że to bardziej problem z zasięgiem i szybkością internetu a nie problem aplikacji choć nie doktoryzowałem się w temacie.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

Ja pakietów nie wykupiłem. Działam cały czas na hotspocie, zasieg musi byc bo Audials dziala, infotainment tez nie wyszarza ikonki od netu wiec net musi byc. A radio nie gra i nie ma czasami rady by zmusic go do grania. Czekam na chwile spokoju i będę ich nękał - tylko czekam az sie konfigurator naprawi zeby sprawdzic ile to kosztowało poza pakietem ;)
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

Przyszłą odpowiedź w temacie listy dostępnych stracji:
"Uprzejmie informujemy, iż otrzymaliśmy odpowiedź od naszego działu technicznego po konsultacji z firmą Audials.
Firma Audials ocenia wykorzystanie stacji i tworzy ich ranking. Oprócz użycia istnieją dodatkowe kryteria (w tym kodek strumienia, szybkość transmisji strumienia), które Audials wykorzystuje do filtrowania swojej bazy danych i tworzenia indywidualnej listy dla odpowiedniego pojazdu.
Ostatecznie możemy potwierdzić, że nie wszystkie stacje radiowe, które oferuje Audials w sieci są dostępne w pojeździe."
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Radio internetowe

Post autor: VDR »

JacK666 pisze: 12 lip 2023, 13:38 Przyszłą odpowiedź w temacie listy dostępnych stracji:
"Uprzejmie informujemy, iż otrzymaliśmy odpowiedź od naszego działu technicznego po konsultacji z firmą Audials.
Firma Audials ocenia wykorzystanie stacji i tworzy ich ranking. Oprócz użycia istnieją dodatkowe kryteria (w tym kodek strumienia, szybkość transmisji strumienia), które Audials wykorzystuje do filtrowania swojej bazy danych i tworzenia indywidualnej listy dla odpowiedniego pojazdu.
Ostatecznie możemy potwierdzić, że nie wszystkie stacje radiowe, które oferuje Audials w sieci są dostępne w pojeździe."
Jednym słowem - kolejny badziew, skoro z Android Auto i apka Audials można te stacje mieć dostępne... Bez sensu więc za to radio internetowe płacić.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Radio internetowe

Post autor: JacK666 »

No fakt trochę słabo to zrobili.
Dla modelu R-line pakiet rozszerony We Connect Plus jest bezpłatny na 3 lata od daty zakupu więc jak się skończy to nie bedę go raczej przedlużał i wtedy dalej bezpłatnie jest dostępny okrojony We Connect w jego skład wchodzi tylko:
- Zgłaszanie awarii
- Status pojazdu
- Drzwi i światła
- Raport o stanie pojazdu
- Dane podróży
- Pozycja parkowania
- Planowanie wizyty w serwisie

czyli bez Radia Internetowego ale jak widać jest to ułomna funkcja ale także bez:
- Układ alarmowy online⁠
- Migania i trąbienia
- Blokowanie i odblokowanie
akurat te powyższe funkcje (szczególnie ta pierwsza alarm on-line) mogą być czasami przydatne.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
ODPOWIEDZ