Tylny zderzak - otwór ...

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Tylny zderzak - otwór ...

Post autor: EdRoc »

Witam, odgrzewam temat nieszczęsnego otworu ("dziury" .. :( w tylnym zderzaku (na potrzeby ewentualnego haka holowniczego).
Pytanie do użytkowników (chyba dot. to T-Roców produkowanych do 2022 ale może się mylę ...), którzy skutecznie zlikwidowali problem u siebie - może podzielcie się z innymi swoimi rozwiązaniami zastosowanej zaślepki (materiał, wymiary, sposób zamontowania, może jakieś foty ...) ?
Pytanie do "wachacza" - czy w niemieckich serwisach mają na ten problem jakieś gotowe rozwiązanie, może można u nich kupić/zamówić jakąś oryginalną (fabryczną) zaślepkę ?
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Tylny zderzak - otwór ...

Post autor: Spinner »

Historia mojej zaślepki: viewtopic.php?p=5822#p5822
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Tylny zderzak - otwór ...

Post autor: JacK666 »

Popatrzyłem i w roku 2023 dziura dalej jest ale po pół godzinie już jej nie ma.
Wykorzystałem kawałek czarnej plastikowej podbitki dachowej szerokosci 107 mm przycinając ją odpowiednio i dzięki naturalnemu swojemu kształtowi wpasowała się idealnie. Dodatkowo dałem 4 małe blachowkręty by się lepiej trzymała.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Tylny zderzak - otwór ...

Post autor: pshemus »

Przydalby się patent łatwo demontowalny żeby z tego haka można było od czasu do czasu skorzystać. Bez wkrętów ma szansę się trzymać?
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Tylny zderzak - otwór ...

Post autor: Mun »

Czy po szczelnym zabudowaniu otworu/dziury nie będzie gromadziła się tam wilgoć i nie będzie miała możliwości odparowania ? Zaglądał ktoś tam po dłuższym okresie od zaślepienia ? Może kilka (np 2 lub 3) otworów przewietrzą tą przestrzeń? Noszę się z zamiarem zabudowy.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Tylny zderzak - otwór ...

Post autor: JacK666 »

Przecież te zderzak jest na całej dlugości pusty w środku i założenie jakiejkolwiek zaślepki nie spowowuje powstania basenu w środku.
To już bardziej martwiłbym się co sie dzieje z wodą co się dostanie nad plastikowe nadkola.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Tylny zderzak - otwór ...

Post autor: Mun »

Mun pisze: 17 cze 2023, 19:32 Czy po szczelnym zabudowaniu otworu/dziury nie będzie gromadziła się tam wilgoć i nie będzie miała możliwości odparowania ? Zaglądał ktoś tam po dłuższym okresie od zaślepienia ? Może kilka (np 2 lub 3) otworów przewietrzą tą przestrzeń? Noszę się z zamiarem zabudowy.
Zajrzałem dziś pod ten zderzak. Jest tam sporo otwartej przestrzeni i żadne dodatkowe otwory nie mają sensu a zaślepkę przygotowuję i niebawem zamontuję.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Tylny zderzak - otwór ...

Post autor: paulr »

Ja nawet nie wiedziałem przez 5 lat że tam jest otwor ( nie mam haka) na 2 przeglądzie jednak diagnosta się mnie pyta czemu nie mam haka wbitego i czy co ze mam otwor na hak a nie mam haka itp. Myślałem że zaślepka była i ktoś się z nią po prostu zaprzyjaźnił;-)
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: Tylny zderzak - otwór ...

Post autor: EdRoc »

Pytanie do "Wachacza" - czy w niemieckich serwisach mają na ten problem jakieś gotowe rozwiązanie, może można u nich kupić/zamówić jakąś oryginalną (fabryczną) zaślepkę ?
Liczę na niemiecki serwis i tamtejszy rynek części do T-Roca stąd ponawiam pytanie (do Wachacza ... :)
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Tylny zderzak - otwór ...

Post autor: Spinner »

EdRoc pisze: 29 cze 2023, 18:42 Pytanie do "Wachacza" - czy w niemieckich serwisach mają na ten problem jakieś gotowe rozwiązanie, może można u nich kupić/zamówić jakąś oryginalną (fabryczną) zaślepkę ?
Liczę na niemiecki serwis i tamtejszy rynek części do T-Roca stąd ponawiam pytanie (do Wachacza ... :)
Na pewno nie ma. Temat dziury w zderzaku jest też wałkowany na niemieckim forum T-Roc'a i tak samo skazani są na samoróbę. Ponadto, jak już wspominałem, w serwisie próbowano mi dobrać zaślepkę z innego modelu ale okazuje się, że T-Roc ma największą dziurę i nic nie dobierzesz.
ODPOWIEDZ