Zabezpieczenie pojazdu // gap

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Zabezpieczenie pojazdu // gap

Post autor: Galux20 »

Nie chcę jednoznacznie krytykować gap.
Ważniejsza w pierwszym roku jest gdy.
W następnych latach podobnie
1.5 DSG 6,0 spalanie
Michał Krupiński
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2021, 9:32

Re: Zabezpieczenie pojazdu // gap

Post autor: Michał Krupiński »

Mrcnx pisze: 14 lip 2023, 11:09 Druga sprawa GAP w ratach w salonie gap wynosi bardzo duzo, czy mogę gdzies dokupić go osobno?
Tak, jak najbardziej można wykupić GAP niezależnie. Przykładowa cena za GAP na 5 lat dla samochodu kosztującego pomiędzy 100 a 150 tys. zł wynosi ok 2400 zł jednorazowo za cay okres. Więcej szczegółów w tym wątku: viewtopic.php?f=3&t=685

Trochę osób z tego forum już skorzystało z tej oferty. :)

Co do zabezpieczeń antykradzieżowych, to ja jestem na nie - choć mogę być nieobiektywny. :) Niemniej miewałem już w poprzednich samochodach blokady skrzyni biegów albo jakieś ukryte "przyciski". Jest to strasznie upierdliwe, tzn. do wszystkiego można się przyzwyczaić i z czasem korzysta się z tego odruchowo, ale potem jak przesiada się do auta bez tych wynalazków i jeszcze z keyless, to czuje się tę wolność!!! :D

Poza tym w odróżnieniu od "blokad", GAP chroni nie tylko od kradzieży, ale także od całkowitych szkód "drogowych" , co jest obecnie znacznie większym zagrożeniem/ryzykiem niż kradzież. Kradzieże są względnie sporadyczne, a szkody całkowite są orzekane nawet na pojazdach, które nie są nawet za mocno uszkodzone na pierwszy rzut oka - po prostu koszty robocizny i części są obecnie kosmiczne, więc ubezpieczyciele wolą orzekać "całki".

Oczywiście wszystko po warunkiem, że GAP jest w rozsądnej cenie, bo faktycznie czasem można tak przepłacić za GAP, że nie ma to większego sensu. A w przypadku GAP wyższa cena nie idzie w parze z lepszą ochroną.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ