Trwałość wycieraczek

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Anjuna
Posty: 43
Rejestracja: 19 gru 2021, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Trwałość wycieraczek

Post autor: Anjuna »

Ile czasu po odbiorze i rozpoczęciu regularnej eksploatacji wycieraczki, z jakimi kupiliście auto, zaczęły dawać po sobie znać, że pora je wymienić? Mam tu na myśli odgłosy szurania po szybie podczas podnoszenia pióra w górę, zarówno z przodu i jak i z tyłu. U mnie po przejechanych 16k i 8 miesiącach od odbioru. Za wcześnie, czy w sam raz? Czy to świadczy o dobrej jakości fabrycznych piór od VW, czy raczej całkowitej przeciętności wobec tego co można kupić w marketach? Jakie polecacie do wymiany?
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Trwałość wycieraczek

Post autor: Wachacz »

Witam ja mam fabryczne od nowości w maju minęło 2 lata nalatane OK 31 tys/km jak na razie OK ściąga wodę trochę twarde czasami słychać jak ciągną po szybie.Myslę że takie sobie co może być lepszego fabrycznie montowane może w przyszłym roku wymienię na Boscha lub Valeo takie koledzy polecają są one trochę krutrze od fabrycznych.pozdrawiam
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Trwałość wycieraczek

Post autor: rob »

U mnie nie wytrzymały jednego roku - skakały, skrzypiały itp., wymieniłem na Bosch AEROTWIN 3 397 014 116 (T-Roc przed lift) i od prawie czterech lat, wciąż na tych samych wtedy wymienionych mam spokój. Te montowane fabrycznie to zwykłe dziadostwo, dodam tylko, że tylna to skakała od nowości, też wymieniona na Bosch.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Anjuna
Posty: 43
Rejestracja: 19 gru 2021, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Re: Trwałość wycieraczek

Post autor: Anjuna »

Wow, czyli paździerz w tej Portugalii montują, skoro ostatnio jeżdżąc kilka godzin w te i we wte ciągła praca wycieraczek podczas ulewy powodowała nieznośny hałas, który spadał dopiero albo przy oberwaniu chmury (było ostatnio) albo mikro mżawce (też było). A dopiero ósmy miesiąc użytkowania leci. Zapisałem sobie te Bosche, brzmi dobrze :D Dzięki!
pshemus
Posty: 272
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Trwałość wycieraczek

Post autor: pshemus »

U mnie się tak zachowują od nowości, przecieranie, poprawianie pomaga na chwilę po czym od nowa to samo, głównie tylna, potem prawa, lewa w zasadzie nie. Inna sprawa że mój stał na parkingu w portugalii prawie pół roku - brud do tej pory z zakamarków wypływa.

Z doświadczeń mojego ojca - w Skodzie Rapid jest podobnie - jego teoria to za mocne sprężyny dociskające wycieraczki.

Mnie również wkurza mechanizm spowalniania wycieraczek przy małych prędkościach - w innych autach zwalniały po zatrzymaniu, a tutaj juz poniżej 30km/h się to włącza. Efekt jest taki że jak dojeżdzam do świateł czy parkingu to w ulewie nagle pogarsza się widoczność. Sprawdzę jeszcze czy z wyłączonym czujnikiem deszczu lepiej się bedzie zachowywać.
ODPOWIEDZ