Rozpoznawanie znaków a ACC

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Anjuna
Posty: 43
Rejestracja: 19 gru 2021, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Rozpoznawanie znaków a ACC

Post autor: Anjuna »

Gdzie można dezaktywować zależność aktywnego tempomatu od rozpoznawanych ograniczeń prędkości? Gdyby jeszcze czytano je prawidłowo to okej, ale ostatnio na A1 za Łodzią przysięgam - nie mam pojęcia co z oznakowania na tym nowym odcinku to auto czyta jako ograniczenie do 110. Nie ma żadnych znaków ograniczenia prędkości! Co to może być, słupki? Oznakowanie barier dźwiękochłonnych? Nawet za drogą nic nie widziałem. Raz się zagapiłem i mi auto zaczęło hamować do 110 podczas wyprzedzania, bo daje 2 sekundy na reakcję po "rozpoznaniu znaku" i potem ciśnie po heblach. To jest już po prostu niebezpieczne, amerykańska Karen pobiegłaby do prawnika, ja po prostu zadowolę się skutecznym rozpięciem ACC od rozpoznawania znaków. Da radę samodzielnie, czy trzeba do ASO?
pshemus
Posty: 272
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Rozpoznawanie znaków a ACC

Post autor: pshemus »

Serio to tak działa? Do tej pory te systemy tylko rozpoznawały znaki ale nic nie robiły.
Ja polecam jeszcze próbę wyprzedzania prawym pasem (co jest legalne w Polsce a w Niemczech nie) - tempomat tez zaczyna hamować, ale o tym nawet w instrukcji wspominają, niestety nie da się tego wyłączyć.
kozunio12
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2022, 18:09

Re: Rozpoznawanie znaków a ACC

Post autor: kozunio12 »

W ustawieniach asystentów jest taka opcja
ODPOWIEDZ