Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: extreme84 »

Ja również teraz brałbym tylko DSG i nie dlatego, że manual jest zły, tylko po prostu przy tych wszystkich systemach wspomagających naszych aut, do pełni szczęścia brakuje mi tylko automatu :-) Nawet suchego w 1.5, bo rozmawiałem wczoraj z gościem z identycznym autem jak moje, tylko DSG i chwalił bardzo :-)
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Andrea52 »

Dziękuję kolego podbudowałeś mnie. Wybrałem suchą dsg i czytając różne opinie po zamówieniu, trochę zwątpiłem w ten wybór a teraz jestem spokojniejszy. Pozdrawiam.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Wahacz »

W tych suchych DSG był problem z olejem który wchodził w reakcję płytą sterowników i wypalał wiązki,czy gniazda sterowników piszę to tak po swojemu może niedokładnie fachowo ale chodziło o "zły"olej Niemcy to zmienili czyli olej jest zalewany inny właściwy.Warto poczytać o tych DSG suchych miałem auto na oku właśnie z taką suchą przekładnią więc sporo o tym czytałem myślę że będzie teraz OK powodzenia i bezawaryjnej jazdy w siną dal....
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Andrea52 »

Bardzo dobrze , że znasz temat dużo można się dowiedzieć.
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Andrea52 »

Bardzo dużo czytam ,opinie są dosyć rozbieżne ale najwięcej można jednak się dowiedzieć od użytkownika który na dodatek ocenia jazdę z suchą dsg za pozytywną a tym bardziej jeżdżąc z nową.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Wahacz »

Te problemy pewnie się skończyły bo nie słychać o regeneracji sterowników kosztował ok.800 zł.Taka trochę dziwna nieufność w Polsce do aut w automacie ? ale z tego co słyszę jak ktoś "posmakował"nie chce innego samochodu widać że coraz więcej takich aut w automacie jeżdzi,kolega mieszkał 11 lat w USA jak mówił auto w manualu to rzadkość.Jest tylko jedna zasada pilnować przeglądów i wymian oleju nie przeciągać serwisu a będzie śmigać lata jak piszą 120-130 tys/km bez problemu sam nigdy nie miałem i nie jeździłem nigdy automatem prawko mam prawie 41 lat teraz też tak się trafiło szybko nowe autko tylko miesiąc czekania ale manual no i tak musi zostać śmigam i mieszam biegami 19.08.mineło 3 miesiące przejechałem beż problemów 3548 km.i tyle w temacie.
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: extreme84 »

Andrea52 pisze: 20 sie 2021, 19:50 Bardzo dużo czytam ,opinie są dosyć rozbieżne ale najwięcej można jednak się dowiedzieć od użytkownika który na dodatek ocenia jazdę z suchą dsg za pozytywną a tym bardziej jeżdżąc z nową.
Facet z którym rozmawiałem odebrał auto w maju, więc już na pewno to ta wersja poprawiona, o której pisał kolega Wahacz.
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Wahacz »

Tak z problemem się uporano zmieniono olej o innej specyfikacji który nie wchodzi w reakcję chemiczną i nie wypala styków sterownika suchej DSG,niestety nawet fachowcy z VW tego nie przewidzieli.
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Ufek »

Tematem tego wątku jest skrzynia manualna i przełożenia. A tu wszystko o DSG!

No to zapytam "manuali" - Jak to z tymi przełożeniami, czy ktoś może napisać jakie mamy obroty silnika 1.5 TSI na 6 biegu przy 100, 120 i 140 km/h? Ile obrotów dzieli 5 i 6 bieg, ile kręci się silnik przy np. 100 km/h na 5 biegu, a ile na 6 biegu?
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Wahacz »

Czy myślisz że ktoś na to patrzy ? jeżeli chcesz to sprawdzimy i napiszemy nie ma problemu......
ODPOWIEDZ