Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Bludmisiek
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2019, 21:02

Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Bludmisiek »

Witam, jak Wasze wrażenia z przełożeniami jak w temacie? Są dobrze zestrojone, czy nie - za długie czy za krótkie i na jakich biegach? Moje pytanie wynika z różnych zestrojeń skrzyni dla tego samego silnika w grupie VW. Auta jeszcze nie mam więc ewentualnie mogę coś pozmieniać w zamówieniu. Pozdrawiam :P
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: paulr »

Po roku jazdy z manualem stwierdzam że skrzynia nie jest zła. Ale auta ma na tyle duzo "wspomagaczo ułatwiaczy" że jak bym teraz zamawiał to jednak dsg;-)
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: pawelp »

też jeździ mi się dobrze, ale z powodu licznych systemów wspomagających brałbym teraz tylko automat
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
jodrak
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:03

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi0

Post autor: jodrak »

W swojej karierze kierowcy miałem 9 to jest 10-ty samochód przez około 39 lat. Ta skrzynia i jej synchronizacja jest po przejechaniu 11 tyś wielką zagadką ruszanie bez kangurowania wymagało dużo zachodu . Krótkie przełożenie między 1 a 2 też mi nie pasuje. Nie wspomnę o sytuacjach na drodze wymagających szybkiej redukcji z 5 na 3 np. wyprzedzanie to masakra wymaga to naprawdę umiejętności aby nie było szarpnięcia. Gdybym miał wybierać jeszcze raz ten silnik tylko ze skrzynią DSG .Jestem na etapie pozbywania się samochodu będę najszczęśliwszym człowiekiem .
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Tiggy »

Skrzynia jest wg mnie specyficzna - ciężko się z nią rusza przy niskich obrotach bez bujania autem. Można się tego nauczyć, ale nie jest to komfortowe.
Poza tym ten zestaw jest mało dynamiczny jak na auto z turbiną. Ciężko mi się wypowiadać za T-Roca, ale Tiguan, którym jeżdżę z tym silnikiem jest mułowaty. Wciskając gaz masz wrażenie, że jest on 'gumowy' - turbina reaguje z opóźnieniem. Może w lżejszym T-Rocu tak tego nie czuć.
Jeśli masz jeszcze wybór - bierz DSG. Tam większość z tych mankamentów załatwia skrzynia + komputer.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Wahacz »

Musicie tylko jedno wiedzieć panowie w t rocu 1,5 tsi jest DSG ale t/z sucha warto poczytać o wadach i zaletach tych skrzyń ja osobiście suchej DSG bym nie brał ? ale to moja decyzja i wybór każdy robi jak uważa.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: elk84 »

Mnie nie pasuje 5-ty bieg. Zmiana przełożenia między 4 a 5 i między 5 a 6 jest za mała, w rezultacie 6 bieg w t-roc to jak 5 w innych autach, a 5 w t-roc jest do niczego, takie ni w piec ni w dziewięć
michnik
Posty: 61
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:57

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: michnik »

Ja się zastanawiałem nad manualną skrzynią, nie przeszkadza mi zmiana biegów.
ALE OBROTY !!!
W porównaniu do skrzyni DSG np. przy 140 km/h przy manualu na szóstym biegu mamy 500 obr/min więcej !
To dla kogoś kto robi duże przebiegi na trasach szybkiego ruchu ma znaczenie.
Hałas i spalanie.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Wahacz »

Panowie już o tym pisałem zawsze jest małe nie tak mam kolegów z drogimi nowymi autami mają najnowsze automatyczne skrzynie w Mercedesie 9 stopniowe i też kolega ma jakieś zastrzeżenia na jednych biegach zmienia lepiej na inny odczucie ma inne,podobnie kolega z BMW też nie wszystko mu się w przełożeniach podoba ? są to auta za ok.300 tys.więc co tu biadolić o skrzyni biegów "bidnego"t roca ja też kupiłem i jeżdżę pewnie powinno być lepiej z przełożeniami ale jak podałem na prawdziwych przykładach zawsze jest nie do końca cacy każde auto ma jakieś mankamenty słabe strony.
Pawel2222
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2020, 21:21

Re: Przełożenia w manualnej skrzyni biegów 1.5 tsi

Post autor: Pawel2222 »

mam manual, brałbym dsg, ale jak wiadomo automat zabiera moc
1.5 Tsi Manual Premium Indium Metalik :D
ODPOWIEDZ