Travel Assist w korku

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
pshemus
Posty: 272
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Travel Assist w korku

Post autor: pshemus »

Zauważyłem dziwne zachowanie auta w czasie jazdy w korku - po zatrzymaniu czasami rusza samo gdy auto z przodu odjedzie, a czasami stoi i trzeba ruszyc samemu. Sprawdzałem kombinacje z trzymaniem rąk na kierownicy i bez, ale nie miało to wpływu.
Ten typ tak ma, czy trzeba się wybrać do ASO?
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Travel Assist w korku

Post autor: Y@rek »

W moim jak "za długo" stoję to też nie rusza, jak do ok. 30 sekund to rusza sam. Dlaczego?, nie wiadomo.
pshemus
Posty: 272
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Travel Assist w korku

Post autor: pshemus »

U mnie losowo, niezależnie od czasu stania.
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Travel Assist w korku

Post autor: Radio »

Panowie, tak się dzieje ponieważ jest to tylko asystent, a nie autonomiczne auto.
pshemus
Posty: 272
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Travel Assist w korku

Post autor: pshemus »

Jasne, tylko że ten sam system działa w tempomacie adaptacyjnym, którego adaptacyjności nie da się wyłączyć żeby działał jak zwykły tempomat. Nie chciałbym żeby w sposób losowy reagował na to co widzi w otoczeniu, dlatego zastanawiam się czy TTTM, czy może to jednak jakaś usterka.
Indi
Posty: 57
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Travel Assist w korku

Post autor: Indi »

pshemus pisze: 28 sie 2023, 16:55 Zauważyłem dziwne zachowanie auta w czasie jazdy w korku - po zatrzymaniu czasami rusza samo gdy auto z przodu odjedzie, a czasami stoi i trzeba ruszyc samemu. Sprawdzałem kombinacje z trzymaniem rąk na kierownicy i bez, ale nie miało to wpływu.
Ten typ tak ma, czy trzeba się wybrać do ASO?
U mnie kilka razy w moim T-Rocu też tak się zdarzyło.

Gdy testowałem T-Roca wer. demo w zeszłym roku w czerwcu, dostałem auto na 3 dni, jazda Konin-Toruń-A1-obwodnica trójmiejska-Wejherowo-Łeba a szczególnie tam gdzie zawsze się korkuje czyli Rumia-Reda, i powrót, zawsze w korkach ruszał sam bez mojej ingerencji.

Mam przejechane lekko ponad 3 100 km., jutro jadę do serwisu na wymianę oleju to podpytam.

Od 9 września zaczynam 2 tygodniowe testowanie swojego auta: Konin ---> Węgry/Balaton - Chorwacja/Split i okolice - Włochy/Wenecja - Austria/jazda wzdłuż lodowców i Hallstatt później Wiedeń, trasa ta da mi kilka tys. km. i wiele spostrzeżeń.
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Travel Assist w korku

Post autor: Galux20 »

W tamtym tygodniu jechałem s1 na Milówkę.
Na Śląsku eska jest w niezłym już stanie , na winiecie jesteś do przodu, , widoki chyba lepsze,
Pewnie winieta na Czechy i tak będzie na powrocie potrzebna.
W sobotę wyjeżdżaliśmy z konina o 10 rano w Bielsku Białej byliśmy o 14 , ale jazda 150kmh

W Żywcu byście przejeżdżali obok muzeum browarów.
Także 2 dnii można planować na kulturę zywiecką
1.5 DSG 6,0 spalanie
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Travel Assist w korku

Post autor: Galux20 »

Indi jak tam wymiana oleju.
1.5 DSG 6,0 spalanie
pshemus
Posty: 272
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Travel Assist w korku

Post autor: pshemus »

A coś na temat tego Travel Assist powiedzieli?
ODPOWIEDZ